sveiciens saulei mantras

Viss par Mantrām. #3 Surya Namaskar Āsanu sērijas mantras.

Read Time:4 Minute, 53 Second

Viss par Mantrām. #3 Surya Namaskar Beeja un pilnās mantras.

sveiciens saulei mantrasSauli godinošā Āsanu sērija ar nosaukumu Surya Namaskar nav tikai fizisks vingrinājums. Tas nav tikai par lokanību un fizisko ķermeni. Tas ir par ko daudz būtiskāku – par pateicību, godināšanu un cieņu pret Sauli – mūsu dzīvību dāvājošo uguns planētu, bez kuras mēs nemaz nespētu eksistēt! Un šī godināšana notiek ne tikai ar kustību, kas atgādina paklanīšanos, bet arī attieksmi.

Katru gadu Saule šķērso 12 dažādas fāzes, kas atbilst noteiktām zodiaka zīmēm, tāpēc arī  12 Āsanu sērija.  Un katru no šīm Āsanām papildina speciāla Sauli godājoša mantra, kura tiek mentāli noskaitīta pie katras pozas. Tādā veidā Surya Namaskar prakse kļūst par ļoti spēcīgu un garīgu procesu, ne tikai fizisku vingrinājumu. Tad to dēvē par Surya Namaskar Kriya. Un šīs krijas pirmsākumi meklējami pirms vairāk kā tūkstoš gadiem senajos tantriskajos tekstos! Tagad aplūkosim Surya Namaksar Kriyas katru mantru un atbilstošo Āsanu.

 1.  Pranamasana un mantra – OM MITRAYA NAMAHA.

Saule ir mūsu draugs, universālais draugs visiem, to arī nozīmē vārds Mitraya. Tā dāvā siltumu, gaismu, prieku un dzīvību, neko neprasot pretī! Katru rītu tā mūs modina un atgādina, cik jauka ir dzīve, ja vien mēs to protam novērtēt!

 1. Hasta Utthanasana un mantra – OM RAVAYE NAMAHA.

Ravaye nozīmē spīdošais vai mirdzošais, tādējādi mēs to godājam par to, ka tā mums dāvā dievišķo gaismu un svētību. Ne velti šajā āsanā mēs stiepjamies uz augšu un aizmuguri, lai saņemtu šo gaismu un svētību.

 1. Padahastasana un mantra – OM SURYAYA NAMAHA.

saules dievība
Surya – Saules dievība.

Surya ir Saules dievība, šeit tā simbolizē aktivitāti, dzīvi, kustību. Saules dievu Suryu parasti attēlo karietē ar septiņiem zirgiem. Tie simbolizē mūsu apziņas attīstību cauri 7 čakrām vai apziņas dimensijām. Starp citu Saules dievs ir vissenākā pielūgtā dievība uz mūsu planētas. Un to godāja ne tikai Indijā, bet arī citur, piemēram, Latīņamerikā.

 1. Ashwa Sanchalanasana un mantra – OM BHANAVE NAMAHA.

Šeit mēs Sauli godājam kā guru, kā skolotāju, kā izgaismotāju. Mūsu skolotājs, guru kliedē mūsos tumsu un šaubas, līdzīgi Saule kliedē nakts tumsu uzlecot un dāvājot savus starus vistālākajam planētas nostūrim. Šajā Āsanā mēs ceļam galvu un skatienu uz augšu pretī Saules stariem, lai tie mums dāvā gaismu un skaidrību, izgaismo tumsonību un neziņu.

 1. Parvatasana un mantra – OM KHAGAYA NAMAHA.

Sveiciens tai, kas ātri kustās pie debesu jumja. Saule pārvietojas pa debesīm visas dienas garumā, un tieši šo trajektoriju simboliski mēs atdarinām Parvatasanā, – mūsu ķermenis veido Saules kustību visas dienas garumā no saullēkta līdz saulrietam.

 1. SVEICIENS sauleiAshtanga Namaskara un mantra – OM PUSHNE NAMAHA.

Sveiciens spēka devējai! Saule mums dod spēku un patiesībā arī prānu – dzīvības enerģiju. Šajā Āsanā mēs pieplokam pie zemes un ziedojam sevi visu saules priekšā, kā pateicību par spēku un dzīvību, ko tā mums dāvā.

 1. Bhujangasana un mantra – OM HIRANYAGARBHAYA NAMAHA.

Hiranyagarbha ir bieži sastopams jēdziens senajos jogas tekstos un tā simbolizē kosmisko pimssākumu, kosmisko dzemdi zelta olas formā, no kā viss ir nācis. Saule kā pirmssākuma simbols, kaut vienlaicīgi arī pati Saule ir cēlusies no šīs zelta olas – Hiranyagarbhas.

 1. Parvatasana un mantra – OM MARICHAYE NAMAHA.

Maricha ir dieva Bhrahmas dēls jeb atvase, gluži kā Saules stari ir saules atvases. Šinī gadījumā mēs godājam saullēktu un pirmo saules staru parādīšanos agrā rīta stundā. Saules gaisma palīdz mums ieraudzīt patiesību, dod spēju atšķirt paliekošas vērtības no mainīgām!

 1. Ashwa Sanchalanasana un mantra – OM ADITYAYA NAMAHA.

Aditi savukārt ir kosmiskās mātes jeb Shakti viens no daudzajiem vārdiem. Visi nāk no mātes, māte ir radītāja, tas attiecas arī uz Visumu. Šajā āsanā mēs Sauli godājam kā kosmisko māti, visuma un visa radītāju, jo Shakti ir pirmatnējā radošā enerģija, kas ir visas manifestētās pasaules pamatā!

 1. Padahastasana un mantra – OM SAVITRE NAMAHA.

Savitre ir iedvesmotājs, un Saule, kad ir uzlēkusi un spīd, veicina un iedvesmo mūs celties un darboties, būt aktīviem un sasniegt mērķus.

 1. Hasta Utthanasana un mantra – OM ARKAYA NAMAHA.

joga antijogaArka nozīmē enerģiju un Saule ir visas uz mūsu planētas pieejamās enerģija pamatā. Vai tā ir malka, jo bez Saules neviens koks nevarēt izaugt, vai  cita veida enerģija, bez Saules stariem un situma tā nebūtu pieejama. Tāpēc šajā āsanā mēs pateicamies Saulei kā enerģijas un dzīvības spēka devējai!

 1. Pranamasana un mantra – OM BHASKARAYA NAMAHA.

Beidzamajā āsanā, kas vienlaicīgi ir arī pirmā, mēs paklanāmies Saulei kā mūsu garīgās attīstības veicinātājai. Saule izgaismo mūsu ceļu līdz pat apgaismībai. Ar šo arī Surya Namaskar āsanu sērija un 12 mantras ir galā.

Surya Namaskar Beeja mantras

Ja šīs mantras jums šķiet par sarežģītu, tad ir mazliet vienkāršāks piegājiens, un te mums talkā nāk speciālās Surya Beeja mantras. Tās kopā ir 6 un perfekti pielāgojas visām 24 Surya Namaskar āsanām. Patiesībā āsanu skaits nav 24, to ir mazāk, bet tās atkārtojas, tāpat kā beeja mantras. Un šīs mantras aktivizē enerģiju katrā āsanā un atbilstošajā čakrā. Surya Namaksar atbilstošās beejas ir:

 1. OM HRĀMuniversālās mantras
 2. OM HRĪM
 3. OM HRŪM
 4. OM HRAIM
 5. OM HRAUM
 6. OM HRAH

 

Attiecīgi tās tiek skaitītas pie pirmajām 6 āsanām, tad ar septīto āsanu beejas tiek skaitīta no jauna, no pirmās. Viens pusaplis Surya Namaskar sastāv no 12 āsanām un diviem beeja mantru apļiem. Ja kādam ir interese iemācīties Surya Namaskar āsanu sēriju ar katru atbilstošo Mantru, tad raksti EPASTU.

Video redzamas Surya Namaskar Krijas āsanas un klausāma katras atbilstošās mantras izruna.

Praktizēju šo praksi jau daudzus gadus un saprotu, ka daudziem šīs viss var likties nesaprotami, bet ar to arī īstā joga atšķiras no virspusīga jogas piegājiena! Galvenā atšķirība ir transformācijā, kas ir īstās jogas galvenais uzdevums. Ja no jūsu jogas studijas apmeklējuma esat pamanījuši kādas pozitīvas un paliekošas izmaiņas savā dzīvē un dzīves kvalitātē, tad ziniet, – jūs praktizējat īstu jogu un jums ir paveicies ar jogas skolu!

Paldies iedvesmotājam Swami Satjanandam.

Viss par mantrām. 4. Dievību mantras.

Kas ir Surya Namaskar jeb Sveiciens Saulei?

surya namaskar, sveiciens saulei, āsanas, jogas pozas, Surya Namaskar kriya, mantru joga, surya mantras, saules mantras, beeja mantras, hrām, om suryaya namaha, nopietna joga

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?