mantru joga čakras

Viss par Mantrām. 2. Čakru un Shaktī mantras.

Read Time:4 Minute, 30 Second

Viss par Mantrām. 2. Čakru un Shaktī beeja mantras.

mantru joga čakras

Šajā rakstā aplūkosim vienzilbju mantras jeb Beeja mantras ar kurām mēs aktivizējam čakras. Vairāk par čakrām lasi te ČAKRAS, tikai piebildīšu, ka čakras ir prāniskie centri, kur koncentrējas dzīvības spēks. Tie ir svarīgi punkti smalkajā ķermenī. Ar čakru aktivizēšanu cieši saistīta ir Kundalinī joga, jo šis slēptais radošais potenciāls pārvietojas pa mugurkaula kanālu cauri čakrām. Ja kāda no čakrām ir bloķēta, tad šīs spēks netiks uz augšu un garīgā atmošanās nenotiks.

Darbā ar čakrām ir vairāki posmi:

 • Čakras atrašana. Mēs ar uzmanības palīdzību atrodam čakras atrašanās vietu, parasti noteiktā mugurkaula apvidū.
 • Čakras caurelpošana jeb iezīmēšana. Kad mēs ar uzmanības un elpas palīdzību elpojam cauri čakras vai čakras projekcijas punktiem.
 • Čakras aktivizēšana. Šeit mēs liekam lietā Beeja mantras. Katrai čakrai tā ir atšķirīga.
 • Čakras atvēršana ar uzmanības, mantras un vizualizācijas palīdzību. Parasti šajā posmā mēs čakras iztēlojamies kā lotosa ziedus, kas lēnām un pakāpeniski atveras. Atceries, čakras atrodas smalkajā ķermenī, jeb runājot mums saprotamā valodā – psihē/zemapziņā un darbs šajā teritorijā notiek tikai un vienīgi ar simbolu palīdzību. Lotosa zieds ir klasisks čakras simbols!

Un te mēs aplūkosim katras čakras Beeja mantru.

 • cakras čakrasMooladhara zem mugurkaula – LAM.
 • Svadhisthana virs asteskaula – VAM.
 • Manipura nabas augstumā, mugurkaulā – RAM.
 • Anahata aiz sirds, mugurkaulā – YAM.
 • Vishudhi kakla skriemeļos – HAM.
 • Ajna uzacu augstumā galvas vidū – OM.
 • Sahasrara avotiņā – AUM un klusums.

Vēl ir mazās čakras ar savām mantrām. Nasikagra jeb degungals – SO, Lalana jeb aukslējas – HAM, Bindu jeb pakauša augšpuse – OM

Pamatā šīs mantras domātas čakru aktivizēšanai un tiek pielietotas dažādās Kundalinī jogas praksēs. Bet šīs īsās mantras var lietot arī veselības traucējumu gadījumā, piemēram, gremošanas sistēmas vai liekā svara gadījumos Manipura jeb nabas centra bīdža RAM palīdzēs sakārtot veselību vēdera apvidū, bet Anahatas jeb sirds centra mantra YAM sakārtos sirds un plaušu darbības traucējumus. Bet, lai efekts būtu sajūtams, mantras skaitīšana pareiza un skaņa ievirzīta pareizajā vietā ķermeni, ir jākonsultējas ar zinošu jogu vai jogas pazinēju. Prakses jāveic ar ticību, neatlaidību un regulāri. Nopietniem Prānajamas un Kundalinī jogas praktizētājiem šis padodas daudz vieglāk, jo ir nodibināts kontakts ar prānu – iekšējo enerģijas plūsmu.

Shakti mantras

Vēl piezīmēsim vienzilbju Shakti jeb pirmatnējās feminīnās jeb radošās enerģijas mantras. Te ir vesela sērija ar mantrām, kuras bieži tiek praktizētas tantriskajā jogas tradīcijā. Tagad aplūkosim zināmākās.

 • Shiva un Shakti, Šiva un ŠaktiAĪM – Mantras OM sievišķā versija. Ja OM ir neredzamā enerģijas un apziņas forma, tad AĪM ir manifestētā jeb redzamā pasaule, daba.  Dievietes Saraswati “īsā” mantra. Dieviete Saraswati simbolizē zināšanas, runas spēku, gudrību, radošumu, pašizpausmi un viedumu. Skaitot šo mantru, mēs aicinām dievieti un viņas kvalitātes. Saraswatī ir dieva Brahmas pavadone. Mantra stimulē arī gribas spēku un intelektu.
 • HRĪM – Prāniskās jeb solārās enerģijas mantra un dievietes Parvati, kunga Šivas sievas, beeja mantra. Arī sirdi, emocijas, garīguma un sirds čakru aktivizējošā skaņa. Spēcīga un bieži lietota vienzilbju mantra arī citās mantrās.
 • ŠRĪM – Lunārā jeb mēness enerģiju aktivizējošā mantra. Dievietes Lakshmi kunga Višņu sievišķās enerģijas dieviete. Arī aktivizē sirds čakru un Idu jeb kreiso mugurkaula kanālu, kurš saistīts ar kreiso nāsi. Dieviete Lakšmī mums dāvā skaistumu, greznumu, veselību un laimi. Mantra nomierina prātu un emocijas un virza mūs pa garīguma pakāpieniem uz augšu.
 • beeja mantras KRĪM – Dievietes Kālī beeja mantra. Mantra aktivizē garīgo spēku – Kundalinī, sadedzina Karmas, dod drosmi, ļoti spēcīgi tranformē un aizvāc visus šķēršļus, kas traucē mums garīgi augt. Ļoti spēcīga mantra un no tās ir jāuzmanās! Simboliski tā ir jogas mantra, jo joga arī mūs transformē, ja vien esam tam gatavi! Un ar jogu te es nedomāju reizi nedēļā paviesošanos jogas studijas un locīšanos uz paklājiņa, bet regulāru un neatlaidīgu darbu ar sevi!
 • KLĪMPievilkšanās, pavedināšanas, kaislības, mirdzuma un seksualitātes mantra, tā aktivizē otro čakru. Krišnas un Kamešvarī dievietes beeja mantra, kaislības mantra. Skaistuma un afrodiziaka spēks arī piemīt šai mantrai!
 • HŪM – Spēka un uguns mantra, kas aizvāc šķēršļus un tūlīt aktivizē Kundalinī spēku. Novērš negativitāti, negatīvos spēkus, sargā mājas iekšējo vidi un enerģijas lauku. Arī budismā bieži lietota skaņa. Atceries slaveno OM MANI PADME HŪM mantru?
 • HLĪM – Novērš un aptur ļaunos un negatīvos spēkus un apstākļus, sniedz veiksmi. Baglamukhi dievietes beeja mantra. Pareizi lietojot šo mantru var apturēt slimības un neveiksmes!
 • astrālais ķermenisSTRĪM – Dievietes Taras un Durgas bīdža mantra. Stabilizē apstākļus, dzīvi, sniedz mieru, līdzsvaru, pasargā. Saudzējošā un sargājošā dievietes enerģijas forma.
 • TRĪMEnerģija, kas transcendē, virza uz priekšu pa garīgo ceļu, atver trešo aci, glābj no grūtībām. Dievietes Tara otra bīdža mantra sniedz drosmi un bezbailīgumu, arī pārpilnību dievietes pielūdzējiem.
 • DŪM – Dievietes Durgas bīdža mantra. Tā aizsargā, kā jau māte. Palīdz skumju, šķēršļu un raižu reizēs.

 

Tas visas ir Shakti mantras. Dažkārt šīs bidža mantras ir ļoti spēcīgas un transformējošas, bet to skaitīšanai ir savi knifi un nosacījumi, kurus jums var pavēstīt tikai zinošs skolotājs vai tantras/kundalinī jogas zinātājs!

Nākamajā rakstā par slaveno jogas āsanu sēriju SURYA NAMASKAR un ar to saistītajām Saules dievību mantrām!SVEICIENS saulei Jā, daudzi pazīst šo āsanu sekvenci, bet reti kurš zina, ka katrai āsanai klāt nāk arī beeja un Surya mantras, kas šo praksi no fiziska vingrinājuma padara par garīgu praksi! Par to pēc nedēļās nākamajā rakstā!

P.S. Video pielikums pieejams šeit. To noskatoties, uzzināsi vairāk par čakrām, par to kā šīs beeja mantras izrunā, arī par apziņas un čakru sakarību, un arī par Shakti vienzilbju mantru izrunu.

Viss par Mantrām. #3 Surya Namaskar Āsanu sērijas mantras.

mantras, shakti enerģija, shakti, beeja mantras, čakras, čakru mantras, čakru aktivizēšana, darbs ar čakrām, lam, vam, ram, shrīm, dievietes, Lakšmī, kudalinī, Kāli, seksualitāte, aizsqrdzības mantras, jogas mantras, tantra joga, veselības uzlabošana

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?