vīraks meditācijā

Vīraka loma meditācijā

Read Time:3 Minute, 14 Second

Vīraks meditācijā

Vīraks jeb kvēpināmie smaržkociņi ir ļoti būtiska jogas un meditācijas sastāvdaļa, daļa no rituāla. Parasti pirms meditācijas sesijas mēs sagatavojam telpu, radam atbilstošu atmosfēru, lai meditācija notiktu viegli un plūstoši. Vīraks un sveces ir divi svarīgākie elementi atbilstošas noskaņas radīšanai un telpas/ētera labvēlīgai ietekmēšanai. Tālāk jau mēs varam strādāt ar savu “iekšējo telpu” patīkama aromāta pavadījumā un piedzīvot meditācijas burvīgumu!

Dabiskie vai sintētiskie kociņi?

vīraks meditācijāProtams, svarīgi ir lietot dabiskus, organiskus, ekoloģiskus vīrakus, noteikti ne sintētiskus. Parasti jogas, budistu vai krišnaītu veikaliņos pieejami smaržkociņi ir dabiskas izcelsme, turpretī lielveikalos nopērkamās garenās kvadrātveidīgās paciņas parasti ir tīra sintētika. Šis ir būtisks moments. Sintētiski vīraki neietekmē labvēlīgi ne telpu, ne atmosfēru, drīzāk negatīvi un, piedevām vēl, ir indīgi un kaitīgi veselībai.

Tāpēc pēc šādu vīraku kūpināšanas vienmēr telpa obligāti ir jāizvēdina, bet vēl labāk būtu vispār tos nelietot. Arī pēc dabiskā vīraka ir ieteicams izvēdināt telpu, īpaši pirms Prānajamas jeb elpas meditācijas praksēm, jo šo prakšu laikā mēs elpojam dziļāk, uzņemam vairāk gaisa, līdz ar to gaisa sastāvam jābūt maksimāli “tīram” no citām gāzēm un vielām! Tikai skābeklis, slāpeklis un ogļskābā gāze! Citas vielas, sevišķi sintētisko kociņu izdalītās, var slikti ietekmēt elpošanu un smadzeņu darbību, kopējo veselību. Tāpēc pārbaudi vai kociņi ir dabiski un pēc tam vienmēr izvēdini telpu!

Atšķirības starp sintētisku un dabisku vīraku

Sintētisko kociņu aromāts parasti ir asāks, “nedabiskāks”, tas “sitas degunā”, ir vieglāk saožams, turpretī dabiskais vīraks rada patīkamu un neuzkrītošu, “gludu un netveramu” aromātu. Jūs bieži sastapsieties ar situāciju, kad uz paciņas būs rakstīts – 100% dabisks vai organisks, vai eko… bet dažkārt tas neattiecas uz pašiem kociņiem, bet, piemēram, iepakojumu vai kādu vienu konkrētu sastāvdaļu, ne kopējo. Te jābūt vērīgam un jāpaļaujas uz sajūtu un ožu! Zināmākie dabiska vīraka ražotāji ir Nandita, bet Latvijā diemžēl neesmu tos redzējis pārdošanā. Bieži arī budistu piedāvātie vīraki ir dabiskas izcelsmes, bet parasti tie ir ar neizteiktu vai savdabīgu aromātu. Daļēji dabiski ir ražotāju Goloka, Vijayshree, Satya izstrādājumi.

Pēc sintētisku kociņu kūpināšanas var sāpēt galva, vai parādīties cita veida diskomforts vai pat alerģiska reakcija. Ļoti svarīgi ir nekādā gadījumā neieelpot dūmus!!! Pēc dabiska vīraka parasti sajūta ir laba, bet telpa vienalga jāvēdina un arī šo kociņu dūmus nevajadzētu ieelpot.

negatīvas emocijasBieži sintētiskie izstrādājumi ir lētāki un “smukāk iepakoti”, arī nosaukumi ir skanīgi un bieži ar lieliem burtiem tiek izcelts “100% organic, eco, natural”… Tā ir droša pazīme, ka vīraks ir nedabisks vai pat sintētisks!

Sintētiskajos kociņos problēmu rada izejmateriāli – koks, kas var būt pirms tam apstrādāts ar dažādām ķimikālijām, līmēm, kā arī klāt piejauktas laboratorijā izgatavotās, un tātad nedabiskās, ēteriskās eļļas.

Vēl viens moments ir tā saucamie “pastiprinātāji”. Tas nozīmē, ka tiek pievienota klāt viela, kas pastiprina aromātu un ļauj saražot vairāk kociņu ar to pašu eļļas daudzumu – piemēram, eļļas daudzums paredzēts 500 kociņiem, bet piešaujot klāt “aromāta pastiprinātāju” iespējams saražot jau 1500 kociņu. Un tas ir labs bizness! Pieļauju, ka šīs princips ir plaši pielietots tā saucamo “lielveikalu vīraka” gadījumā, jo te svarīgi saražot daudz un lēti, jo lielveikaliem patīk zema cena! Tāpēc vēlreiz jums iesaku – nepērciet vīraku lielveikalos!

Te dažas priekšrocības lietojot dabisku vīraku:

  • Var labvēlīgi ietekmēt veselību un imūnsistēmu, ietekmējot gaisa sastāvu – mazinot vīrusu, mikrobu un baktēriju klātbūtni.
  • Nomierina un relaksē prātu, mazina stresu.
  • Patīkamais aromāts stimulē ožu un līdz ar to pamatčakru Muladharu.
  • Rada patīkamu noskaņu un atbilstošu vidi meditācijai.trataka

 

Atkarībā no telpas izmēra, kociņu var kūpināt līdz galam vai pusei. Mazākā telpā, piemēram, nelielā istabā pietiks ar pusi vai pat 1/3 labas noskaņas un enerģijas radīšanai.

Viena vīraka kūpināšanas ilgums parasti ir ap 40 minūtēm. Vienmēr pārliecinies, vai kociņš ir nodzēsts, vai izdedzis pirms atstāj meditācijas telpu!

Vīraku mēs parasti dedzinām savā meditācijas telpā uz altāra, ja tāds ir, lai ar aromātu varam iepriecināt ne tikai sevi, bet arī dievības! Tā ir daļa no garīgā procesa!

Trataka – koncentrēšanās spēju pilnveidošanas prakse.

vīraks, dabisks vīraks, smaržkociņi, labs vīraks, kā dedzināt vīraku, meditācija un vīraks, oža, garīgums, meditācijas noskaņa

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?