vieglums meditējot

Vieglums un meditācija.

Read Time:3 Minute, 30 Second

Vieglums un meditācija

vērībaPēc kādas no mūsu elpas meditācijas nodarbībām, viens no dalībniekiem savu sajūtu raksturoja apmēram šādi –  “jūtos tā, it kā būtu atbrīvojies no lielas smaguma nastas.” Viņš kā alegoriju pieminēja preču vagona izkraušanu – tāda bija viņa sajūta – smagums un “krava”, ko mēs ikdienā nesam sev līdzi bija jūtami mazinājusies! Dzelzceļš un sliedes ir labs simbols neapzinātai, rutinētai un smagnējai dzīvei. Tā kā salīdzinājums īstajā vietā!

Un tas ir viens ļoti būtisks fenomens, ko regulārs meditētās piedzīvos – dzīve no smagas un neapzinātas lēnām kļūs vieglāka, apzinātāka un piepildītāka. Šī nav tukša runāšana, bet mana un daudzu citu nopietnu meditētāju reāla pieredze. Un tas ir likumsakarīgi. Kāpēc, jautāsiet? Tūlīt arī atbildēšu!

Prāta programmatūra

vieglums meditējotMeditācijā, sevišķi mūsu elpas meditāciju un Prānajamu nodarbībās, mēs strādājam ar uzmanību, vērību un apzinātību, tas ir ar – prātu. Mēs pārprogrammējam savu datoru – savu prātu. Kā? Mēs to nomierinām, relaksējam, un tad koncentrējam, lai tas nešaudās uz visām pusēm, kā tas notiek ikdienas dzīvē. Izkaisīts prāts ir slikts sabiedrotais, tas nav uzticams un nav produktīvs, tas vienmēr svārstās. Fokusēts, skaidrs un koncentrēts prāts ir tieši pretēji – nopietns instruments, tas ir kā lāzera stars, ar kuru var paveikt neiedomājamas lietas. Ass un fokusēts prāts arī ir meditācijas mērķis un uzdevums.

Uztvere

radošas idejasKā mēs uztveram dzīvi? Mēs to uztveram caur pieciem maņu orgāniem ar prāta starpniecību. Tātad jūsu dzīves kvalitāti noteiks nevis notikumi, satricinājumi, jūsu un citu rīcība un uzvedība, bet tas, kā jūs uztverat pasauli? Un pasauli jūs uztverat ar prātu. Ja tas ir izkaisīts, negatīvs, neapmierināts, tad tieši tāda arī būs jūsu dzīve un otrādi. Ja tas ir skaidrs, mierīgs un uzmanīgs, tad dzīve būs skaidra, mierīga un interesanta. Tāpēc mēs meditējam un strādājam ar prātu. Kad tas notiek, mūsu dzīve izmainās, tajā parādās viegluma sajūta, tā vairs nav cīņa un smaguma nasta, tā kļūst viegla kā pūka.

Interesanti, ka to var piedzīvot jebkurš, kurš ir gatavs ieguldīt laiku un strādāt ar savu prātu, jo visu nosaka nevis ārējās pasaules izpausmes un situācijas, bet mūsu reakcija uz tām, ko, savukārt, nosaka mūsu prāta kvalitāte. Buda ir teicis, ka mēs neko nevaram darīt ar pirmo bultu, kas mums “iešauta”, bet mēs varam izvairīties no nākamajam bultām, kuras mēs paši savā virzienā raidām! Proti, kāds notikums (bulta) var mūs sarūgtināt, un tur mēs neko nevar darīt, jo tā ir karma, bet kā mēs to uztveram un ar to sadzīvojam – tas 100% ir mūsu pašu rokās (un prātā)! Ja pieņemam, tad neseko nākamās brūces, bet ja mēs pārdzīvojam, ciešam un nepieņemam notikumu, tad tās ir nākamās bultas, kuras Buda pieminēja, un tās mēs paši sev iešaujam un turpinām ciest!!!

Prānajama un gaiss

Atgriežoties pie viegluma, te ir vēl viena interesanta līnija, proti, Prānajamas meditācijās mēs strādājam ar gaisu, un gaiss, kā jūs ziniet, ir viens no pieciem pamatelementiem. Tā kvalitātes ir – kustīgums, brīvība un vieglums. Jā, vieglums ir tā kvalitāte, ko mēs vislabāk varam izjust pēc nopietnām Prānajamas sesijām! Ķermenis pēkšņi šķiet tik viegls, un ne tikai mūsu fiziskā puse, arī prāts tieši tāpat piedzīvo tukšumu, mieru un vieglumu. Vieglums galvā un prātā! Elpas meditācijās mēs aktivizējam šo gaisa elementu, un tā kvalitātes sāk izpausties mūsu ķermenī, prātā un tad arī uzvedībā un ikdienā. Tā ir vēl viena gaišā un noderīgā Prānajamas meditāciju puse.

Prāna

To ietekmē arī prānas pieaugums mūsu ķermenī. To var izprast šādi – prāna ir jūsu dzīvības spēks, kas ir visu jūsu darbību, vārdu un domu pamatā. Jūs noteikti neesat aizdomājušies par to, ka ikdienā staigājot, jūs kustināt savu ķermeni, kuram ir zināms svars, un tas nav mazs! Prāna ir tā, kas nodrošina jūsu ķermeņa kustību, ne muskuļi, un, pie kam, jūs nemaz nejūtat sava ķermeņa svaru! Jūtas? Tikai tad, kad prānas ir maz, tad ķermenis šķiet smags, izdarīt varam maz, bet, ja prāna ir uzņemta un enerģija ir papilnam, tad mēs pa dzīvi burtiski lidojam, neatkarīgi no sava fiziskā ķermeņa svara, vai ne? Tā ir iekšēja sajūta, tā ir galvā – prātā. Un tas ir tas vieglums, ko mēs piedzīvojam, kas mūs var transformēt un padarīt mūsu prātu gaišāku, patīkamāku un vieglāku, un ja tas notiek ar mūsu prātu, tad arī ar mūsu dzīvi!

 

vieglums, smagums, meditācijas ieguvumi, gaisa elements, viegla dzīvē, prāna, enerģijas pieaugums, prāts, apzinātība, uzmanība, produktivitāte, Buda, maņu orgāni, uztvere, dzīves uztvere

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Discover more from SoHam joga.

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?