Vajrasana - uzlabo kuģa darbību

Vajrasana – stiprini gremošanas sistēmu.

Read Time:1 Minute, 30 Second

Vajrasana – dimanta poza ir labi pazīstama jogas praktizētājiem. Visai labi piemērota arī Prānajamas praksēm, parasti kombinācijā ar degungala un elpas vērošanu. Poza pazīstama ne tikai jogas cienītāju vidū, arī musulmaņiem, Dzenbudistiem un, šķiet, arī kristiešiem, kuriem tā skaitās lūgšanu poza.

Vajrasana - uzlabo kuģa darbību

Vajra ir īpašs Nadi (prāniskais kanāls), kas ir cieši saistīts ar seksuālo enerģiju, tādējādi šī poza ļauj mums savākt, sakārtot un, ja nepieciešams, sublimēt šo enerģiju garīgajā potenciālā. Vienlaicīgi šī poza atstāj labvēlīgu ietekmi, ne tikai uz reproduktīvajiem, bet arī gremošanas orgāniem. Līdz ar to, šo pozu ieteicams praktizēt uzreiz pēc ēšanas. Nav daudz jogas prakšu, kuras varētu praktizēt ar pilnu vēderu, bet šī ir viena, ko vari praktizēt uzreiz pēc ēšanas! Tā veicinās gremošanas sistēmas darbību un ēdiena pārstrādi. Divi zaķi ar vienu zibens spērienu, vai ne?

Tehnika.

Apsēdies ceļos un savieno kāju īkšķus, bet papēžus atvirzi uz sāniem, lai atbrīvotu vietu dibenam. Dibens atrodas starp pēdām. Rokas uz ceļgaliem ar plaukstām uz leju. Mugura un galva taisnā līnijā, bet nesaspridzināta. Starp citu, šajā pozā ķermenim būs dabiska tendence iztaisnot muguru, un tā ir būtiska priekšrocība atšķirībā no citam meditācijas Āsanām. Tālāk aizver acis un vēro elpu nāsīs.Shambhavi Mudra

Lai veicinātu gremošanas funkciju, praktizē aptuveni 5-10 minūte pēc ēšanas. Ja kuņģis streiko vai tev ir pretenzijas pret gremošanas orgānu darbību, praktizē arī pirms ēšanas, arī 5-10 minūtes vai pat vairāk.
Ja poza rada sāpes ceļgalos, pieradini tos pakāpeniski, ik pa laikam izlaižot kājas un atslābinot, tad atkal ieņemot attiecīgo pozu.

Un atceries – jogas praktizētāji to labi zina, ka liekā svara mazināšana nav tik daudz badošanās un diētas jautājums, cik labi strādājošas gremošanas sistēmas sekas. Stiprini kuņģa darbību ar šo vienkāršo Āsanu!

Agochari Mudra jeb degungala vērošanas meditācijas tehnika.

Vajrasana, kuņģa darbība, liekais svars, samazini svaru, joga, Āsanas, jogas pozas, seksuālā enerģija, gremošanas sistēmas uzlabošana, meditācija, nomest svaru ar jogu

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?