radošs

Vajadzīgs radošs risinājums?

Read Time:1 Minute, 48 Second

Vajadzīgs radošs risinājums?

Kuram gan dzīvē negadās situācija, kad nepieciešams radošs un, galvenais, ātrs problēmas risinājums?

Jogas māksla mums piedāvā aplūkot šo jautājumu no vairākām pusēm. Pirmkārt, mēs esam veidoti no pieciem pamatelementiem – Tattvām. Viena no tām ir ūdens ar tā kvalitātēm – vēsumu, elastību un radošumu. Ūdens ir radošs, jo tas spēj ieņemt jebkādu formu – atrast jebkuru risinājumu! Starp citu, mūsu ķermeni veido 70+ % ūdens! Tādējādi mēs varētu teikt, ka esam drīzāk šķidrums, ne matērija! 🙂

Jā, tieši ūdens elements ir saistīts ar mūsu radošumu. Vārds radošums ir cēlies no vārda radīt. Un radīšana ir cieši saistīta ar ūdeni, te neko daudz vairs piebilst nav nepieciešams, atliek tikai atcerēties par bērnu rašanās un iznēsāšanas procesu, kas bez ūdens nebūtu iespējams.

Risinājumi

radošsPirmkārt, tas būs darbs ar ūdens stihiju. Kaut vai pelde vai attiecīgi patreizējajiem laika apstākļiem – vanna, duša vai baseins, arī pastaiga gar jūru derēs. Tīra ūdens dzeršana. Var arī alkoholu, jo tas taču arī ir šķidrums, bet tad tas nebūs jogas ieteikums. 🙂 Kontakts ar ūdeni veicinās domu un ideju plūsmu – tieši tas, kas mums nepieciešamas!

Otrs piegājiens būtu darbs ar ūdens elementam atbilstošo čakru – Svadhistānu, kas atrodas pāris centimetrus virs astes kaula. Te gan jogas prakses ir samērā sarežģīti izskaidrojamas, kādam pat var likties savādas, ņemot vērā visnotaļ kutelīgo čakras atrašanās vietu. Jā, starp citu, darbs ar ūdens elementu un Svadhistānu var aktivizēt arī dažu labu citu procesu, kas ir saistīts ar radošumu un radīšanu. 🙂

Pārvari negatīvoTreškārt mūs veido ne tikai 5 pamatelementi, bet mūsu smalko ķermeni veido un aizpilda 5 pamatprānas, no kurām viena ir Udāna. Tā atrodas kājās, rokās un pats svarīgākais  – kaklā un galvā. Kustoties, staigājot, skrienot un praktizējot Jogāsanas aktivizējas Udāna prana, un tā aktivizē ne tikai kāju un roku aktivitāti, bet arī prāta darbību. Ne velti daudzi zinātnieki, domātāji un rakstnieki, piemēram, japānis Haruki Murakami savus gara darbus sacer staigājot vai pat skrienot! Tātad trešais ieteikums radošuma stiprināšanai – kustība. Pastaiga, skrējiens, veloprieki, (nē, hoverbords nederēs)!

Atmodini savu radošo garu ar kādu no trim ieteikumiem vai vienkārši meditē un tad atrodi risinājumu! Tas noteikti atnāks, ne uzreiz, laika gaitā, bet atnāks! Tad dalies pieredzē ar citiem!

 

radošums, kreativitāte, joga, ūdens, tattvas, čakras, prāna, radošs risinājums, idejas

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?