uzcepies?

Jogas padomi ikdienai.  #Uzcepies?!

Read Time:1 Minute, 48 Second

Jogas padomi ikdienai.  #Uzcepiens?!

Gadījās uzcepties? A’ kuram gan negadās? 🙂 Visiem gadās; jautājums – kā ātri atdzist?  Te mēs palīgā varam ņemt vairākas jogas gudrības.

  1. uzcepies?Būsi jau dzirdējis par padomu – elpo dziļi, vai ne? Jā, tā ir sena gudrība. Un tiešām, padziļināta un dziļa elpošana komplektā ar elpas vērošanu ir plaša profila brīnumlīdzeklis, jo īpaši dusmu, stresa un cepiena gadījumos. Tehnika ir gaužām vienkārša. Mēs visu savu uzmanību veltam elpošanai un ar ķermeni, konkrētāk, ar vēderu un krūškurvi atbalstām elpas dziļumu. Tas arī viss! Domās sekojam un pastiprinām vēdera kustību līdz tas pavirzās uz priekšu, un tad arī krūškurvim, plaušām un piepalīdzam gaisam izplest arī tās. Tā mums sanāk dziļa jogas elpa. Pāris minūtes šādi paelpo un būsi “atdzisis”, vairs ne tik “uzcepies”! 🙂 Triks ir atcerēties par tehniku uzreiz, pirms vēl esam paguvuši sarunāt, sadomāt un sastrādāt lietas, kuras pēc tam ir jānožēlo.
  2. Otrs padoms ir līdzīgs – arī saistīts ar uzmanības novirzīšanu. Ja pirmajā gadījumā tā bija elpa, tad šajā – skaņa un mantra. Mantra arī ir universāls līdzeklis, jautājums, tikai vai tu to esi atzinis, vai pagaidām vēl nē. Ja esi, tad mantra Om mentāli, domās mums atgādinās, ka viss dzīvē ir manīgs un arī ”prāta karstums” pāries, līdzīgi kā tējkanna uzvārās un pēc kāda laika atdziest. Ūdens dabiskais stāvoklis ir vēss nevis karsts, arī mūsu prāts atdzisīs, un ar mantras Om palīdzību tas notiks daudz ātrāk, jo mūsu dabiskais stāvoklis ir būt mierīgiem! Izmēģini! Domās mentāli pie ieelpas un izelpas atkārto OM, OM, OM. Ja ar jogas mantrām vēl esi uz jūs, tad der elpas apzinātības mantra – domās sinhronizējot elpu ar šādiem vārdiem  “dziļa ieelpa, dziļa izelpa”…

skaņas jogaAbos padomos mēs strādājam ar uzmanības novēršanu, bet vēl mēs varam atcerēties par līdzjūtību, iejūtību, un piedošanas spēju. Cepienu un dusmas parasti izraisa mūsu aizvainotā patmīlība, ka kaut kas vai kāds nav rīkojies saskaņā ar mūsu izpratni par to, kas ir pareizi un kas nē… Ja mēs mazliet pieaugam garīgi, tad kļūstam pacietīgāki un cepieni kvantitāte jūtami samazinās. Tā mēs iemācāmies pieņemt cilvēkus, situācijas un sevi. Kā pieaug un kā apgūt pacietības māku? Ar īsām, bet regulārām meditācijas sesijām. Izmēģini pats!

uzcepies, nomierināties, kā nomierināties? dziļa elpa, om, atslābināties, izelpo, mierīgs prāts, nervostrong

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?