daba

Tu esi daba!

Read Time:2 Minute, 9 Second

Tu esi daba!

Regulāri praktizējot jogu un meditējot, mēs arvien vairāk iepazīstam sevi, savu iekšējo dabu. Un pakāpeniski mēs saprotam, ka daudz neatšķiramies no tās dabas, kas atrodas ārpus mums. Mēs esam cieši saistīti gan ar dabu, gan ar pārējām dzīvajām būtnēm. Mēs visi kopā veidojam to, ko dēvē par dabu. Galu galā zeme, pāri kurai mēs staigājam ir mums visiem viena, gaiss ko ieelpojam arī visiem kopējs. Saule, kuras stari mūs silda arī ir tikai viena – kopēja visiem! Kā redzat, mēs visi esam savā ziņā vienoti kopējā dzīves pinumā. Un šī vienotības sajūta, ja tā nav racionāli izdomāta, izlasīta vai dzirdēta, bet gan piedzīvota meditējot, tad to arī sauc par jogu. Joga ir šī vienotības pieredze!

dabaUn kad mēs šo kopības sajūtu piedzīvojam, mēs pamanām dabas ritumus, ciklus; pamanām, ka tie notiek arī ar mums. Tagad ziemā, kad daba apklust un sastingst, arī mūsos notiek kas līdzīgs – gatavošanās lielajai ziemas dusai. Jā, mēs to varam nepamanīt, palaist garam ar intensīvu strādāšanu vai cita veida sevis rosīgu darbošanos, bet tomēr kaut kur dziļāk sevī šis cikls notiek arī ar mums.

Arī pavasarī mēs iekšēji mostamies kopā ar dabu, vasarā uzziedam un priecājamies par dzīvi, bet rudenī, ražas laikā arī mūsos šī vēlme dot un dāvāt ir klātesoša. To vajag tikai sajust un ļaut tai notikt.

Jūras maģija

Starp citu, vai esat pamanījuši, ka mums visiem ļoti patīk staigāt gar jūru un ne tikai vasarā, bet jebkurā gada laikā, pat ziemā. Un tas nav tikai tāpēc, ka mēs esam jūras tauta, tur ir arī citi iemesli, mazāk pamanāmi. Šīs pastaigas laikā mēs saskaramies ar visiem 5 mūs veidojošajiem pamatelementiem. Tur ir gan jūra (ūdens), gan zeme (pludmales smiltis vai tagad sniega kārta), ja paveicās, arī Saule (uguns), perfekti svaigs, spēcinošs gaiss, kā arī plašuma, pilnīguma sajūta, ko dāvā jūra. Tā ir perfekta visu piecu pamatelementu saspēle, ko mēs piedzīvojam, tīri intuitīvi harmonizējot sevi ar šiem dabu un arī mūs veidojošajiem elementiem.

mīli seviAptverot šo vienotības sajūtu, mums kļūst arvien grūtāk un grūtāk patērēt dabu, visos iespējamajos veidos. Tas var arī ietekmēt ēšanas paradumus, apģērba lietošanas paradumus un pat meditēšanas paradumus. Vasarā sēžot ārā meditējot, pat blakus sīcošais ods vairs nebūs traucēklis, gluži vienkārši roka nepacelsies to nospiest.

Daba mums arī atgādina par šo dzīves cikla procesu, visām dzīvajām būtnēm ir savs dzīves cikls, un tas ir kaut kas, kas mums tik ļoti biedē, ko mums tik grūti ir pieņemt. Bet viss, kas notiek ar dabu, notiek arī ar mums. Lietus nav nekas cits, kā mūsu asaras, bet sniegs – mūsu prieks!

Atslēgas vārdi: sohamjoga, joga, daba, dabas kārtība, pamatelementi, meditē, jūra, meditācijas, dzīvība

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?