2:24 līdz brīvībai!
Jā, tika šis īsais laika sprīdis – 2:24 tevi šķir no īstas meditācijas pieredzes jeb jogas valodā runājot, no Dhyana – 7. jogas pakāpiena pēc Patandžjali 8 pakāpju radža jogas sistēmas! Tas ir ļoti tuvu, vai ne? Bet te ir maza problēma, tev šis īsais laika sprīdis jāpavada bez nevienas liekas domas, uzsvēršu vēlreiz – “BEZ NEVIENAS LIEKAS DOMAS”? Visu šo laiku prāts un apziņa ir nodarbināta tikai ar vienu vienīgu, nemainīgu domu! Kā uzkāries TV ekrāns filmas laikā. 🙂
Tavs prāts ir visu laiku kustībā, kā tāds uzgrieztais vilciņš, atceries bija tāda mantiņa bērnībā? Tikai atšķirībā no šī rotējošā NLO formu atgādinošā objekta, kurš ik pa laikam bija jāuzgriež, prātu nav jāuzgriež, tas darbojas pēc mūžīgā dzinēja principa! 🙂
Vēlmju saraksts
Tavam prātam diennaktī cauri iztraucās ap 50. 000 domu!!!, un tas ir zinātnieku, ne jogu apgalvojums. Neticami, bet fakts! Tagad, ja tu paanalizēsi domu saturu, tad tu konstatēsi, ka vairums gadījumos “degvielu” domu saturam dod VĒLMES! Jā, tās ir vēlmes, jo īpaši nepiepildītas, kuras ģenerē neapturamos domu viļņus. “gribu lai viss notiek pēc mana prāta, gribu vairāk atzinības, cieņas, apbrīna, naudas, novērtējuma… jaunu kleitiņu, mašīnu, ceļojumu, sejas krāsu, jaunu ādu, 🙂 veselību, klusu prātu 🙂 … Vēlmju sarakstu varam turpināt bezgalīgi…
Tātad vēlmes ir nemierīgā prāta pamatiemesls un tās nekad neapsīkst, pat Maskam, Geitam un Rinaldo vēlmju saraksts nav iztukšots, tas regulāri tiek piepildīts ar jaunu saturu! Un tā – no jauna un no jauna. Lieki piebilst, ka vairums no šīm vēlmēm ir neapzinātas jeb vēl nav paguvušas tikt apzinātas, bet vairums no tām ir nepiepildītas, kas ir viens no galvenajiem iemesliem spriedzei, neapmierinātībai ar dzīvi un prata nemieram meditācijas laikā.
Kāpēc miers?
Atceries kādas ir sajūtas pēc meditācijas vai Prānajamas nodarbībām? Prāts nomierinās, nepiepildītas vēlmes atkāpjas, jo dziļākajā būtībā to piepildījums nav nemaz tik būtisks, nav būtisks dvēselei, tas ir būtisks tikai ego, bet ego pēc meditācijas ieņem caurspīdīgu formu, tas nedominē, tāpēc arī tu jūti dziļu iekšēju mieru! Līdz vilciņš tiek iegriezts no jauna! 🙂
Pie kam vēlmju piepildījums neatceļ vēlmju veidošanos, – tas ir Samsāras (pārdzimšanas) rata kustības likums. Un šis ir kas tāds, ko jogi apzinājās un meklēja risinājumus. Jo kamēr vēlmju ir daudz un tās ir intensīvas, meditācijas dziļumi nav pieejami. Punkts!
Ego – vēlmju un domu bundulis
Tagad ejam tālāk. Kam dzimst šīs vēlmes? Kam? Tev. Bet kas esi tu? Ja tu esi vārds uzvārds, tad tas ir tavs ego, un ar vārdu ego es te saprotu tavu “domu/vēlmju bunduli”. 🙂 Jā, tu esi staigājošs vēlmju bundulis, un lai tevi nomierinātu, arī es esmu un vairums pārējo cilvēku arī. 🙂 Pat tagad, kad tu lasi šo rakstu, tevi dzen vēlme, vēlme uzzināt ko vairāk par jogu, dzīvi un sevi. Un arī šī raksta tapšanas pamatā ir vēlme, vēlme dalīties izpratnē, vēlme pastāstīt kaut ko, ko esmu sapratis, pavadot neskaitāmi garas stundas vienatnē ar sakrustotām kājām un aizvērtām acīm!
Tagad, ko ar visu šo situāciju iesākt? Praktizēt jogu! Cits variants? Citu variantu nav, – kā tajā dziesmā. 🙂 Ko dara jogi un kā viņu šo atrisina? Viņi cenšas maksimāli nepieķerties pasaulīgajai dzīvei, lai neģenerētu šos vēlmju kalnus. Lēnām, pakāpeniski iemācoties distancēties, bet ne izolēties, jo tad tas būs eskeipisms. Ko nozīmē distancēties? Tas nozīmē, – ja man ir šokolāde, – labi; ja nav – arī okej! Un šokolādi mēs varam aizstāt ar jebkuru citu vēlmi.
1 VS 1 000 000 001
Tālāk, mēs – jogi un nopietnie jogas praktizētāji, uzturam dzīvas tikai dažas vai pat tikai vienu pamatvēlmi un tā ir – brīvība, apskaidrība vai pieskaršanās mūžībai, vai dievišķajam, vai Dievam, vai Dievietei… pēc tavas izvēles, – tas viss principā ir viens un tas pats. Citiem vārdiem sakot, mēs neizkaisām savu prānu/enerģiju uz visām debess pusēm, visām 1 000 000 001 vēlmēm, bet prioritējam tikai vienu – pamatvēlmi un visu enerģiju veltam tai. Šis ir būtiski, un arī labi saprotams no materiāli fiziskā viedokļa – enerģijas daudzums mums ir ierobežots, bet vēlmes nē, nu tad sadalām prioritātes un taupām prānu savai lielajai vēlmei, vai tā ir brīvība, vai perfekta veselība, dzīves un sevis izprašana, vai miljons $, vai pagarināta jaunība, vai sapņuprincis/princese, 🙂 – izvēle paliek tavās rokās!
Mainīgais VS nemainīgais
Ir arī cits ceļš, ātrāks, un tas ir – saprast ka ego ir tikai fikcija, pārejošs process, tieši tā pat, kā vēlmes un domas – tās pāriet, bet kaut kas nemainīgs paliek, kaut kas nemainās un tā ir dvēsele – pati dziļākā mūsu būtības daļa. Un dvēseles funkcija ir apzināšanās un vērošana. Ja tev izdosies šai dimensijai pieskarties ar paša pieredzi, ne prātu vai intelektu, tad tā ir izeja!
Tava dvēsele šo vēlmju spēli ir pieredzējusi jau neskaitāmi daudzas reizes, tikai problēma, ka prāts to neatceras, tāpēc nemācas no “kļūdām” un turpina šo spēlīti. Tā arī var, bet, kaut kas jau tev iekšēji urda un saka priekšā, ka vēlmju saraksts nekad neizsīkst, tā ir riņķa deja Samsāras aplī.
Tāpēc būs nepieciešams “caurspīdīgs” (nevis liels kā zilonis porcelānveikalā) ego, ar vienu vienīgu vēlmi – pieskarties patiesībai un brīvībai, un tad tikai 144 sekundes, un darīts!
P.S. Ja šo “vienas domas” laika sprīdi izstiepsi līdz apmēram 28 minūtēm, tad tu pieskaries mūžībai – jogas valodā runājot – Samadhi!
brīvība, meditācija, domu apklusināšana, miers, joga, vēlmes, samsāra, velmju saraksts, Masks, ego, samadhi, dvēsele, apziņa
Discover more from SoHam joga.
Subscribe to get the latest posts sent to your email.
Average Rating