čakras, tatvas, elementi

Mūsu veselība un pamatelementi. Ieteikumi.

Read Time:2 Minute, 52 Second

Pamatelementu ietekme uz mūsu veselību un ieteikumi to stiprināšanai.

Tuvojoties mūsu Tatvu sērijas noslēgumam, piezīmēšanu, ka meditācija uz šiem 5 elementiem nodrošinās to attīrīšanu, balansu, atjaunošanos. Tas novedīs pie perfektas veselības un palēninātas novecošanās. Joga Tatva upanišadā ir teikts,  slimošanu, novecošanos un pat nāvi tiešā veidā ietekmē šo elementu disbalanss un nolietošanās, kas, protams, ir neizbēgams process ikvienam.

čakras, tatvas, elementiKā tad šie elementi izpaužas mūsu ķermenī? Zemāk uzskaitīti pozitīvie veselības efekti, attiecīgi, ja elements ir “nekārtībā”, tad tas mūsu organismā izpaudīsies pretējā virzienā.

  • Perfekti pārvaldīts Zemes elements ķermenī atbalsosies kā laba veselība, stipri kauli un muskuļu sistēma, laba zobu veselība. Stabils veselīgs organisms kopumā. Reta slimošana un izteikti ātra atveseļošanās. Psiholoģiski drošs un sakārtos indivīds.
  • Ūdens elements. Veselīgs un dzīvelīgs ķermenis, ilgi saglabājusies dabiskā matu krāsa. Veselīgi un kupli mati. Dzīvespriecīga un līdzsvarota personība.
  • Uguns elements. Perfekta redze, ideāla gremošanas un vielmaiņas sistēmas funkcionēšana, veselīgs svars, starojoša ādas krāsa, mirdzošas acis. Ilgs mūžs. Psiholoģiski – mērķtiecīga un dinamiska būtne.
  • Gaisa elements. Stipra nervu sistēma, mierīga un līdzsvarota, tomēr arī entuziastiska personība. Radošs un psiholoģiski viegls cilvēks.
  • Ētera elements. Ass prāts, ideāla atmiņa un apbrīnojamas prāta spējas, pat pārdabiskas spējas. Perfektas komunikācijas un līderības spējas. Gudrības un vieduma iemiesojums.

Satguru & Isha joga ieteikumi šo piecu elementu stiprināšanā.

#1 Velkā brīvi pieguļošas apģērbs.

uguns elements agniNekādā gadījumā legingi un tamlīdzīgas cieši pieguļoša tipa modes drēbes, kā arī dabīgs apģērbs, nekāda sintētika. Sintētisks un skinny tipa apģērbs gluži vienkārši iekonservēs jūs un prānas, traucēs to brīvai kustībai, arī gaisa cirkulācijai. Atceries – elpo arī āda, ne tikai deguns. Prānas un pamatelementi ir gan jūsos, gan ārpusē. Arī šie pieci elementi ir gan iekšpusē, gan ārpusē.

Interesanti, ka Indijā atsevišķas sektas un indivīdi šo ieteikumu ir noveduši līdz galējībai – tie dzīvo un pārvietojas vispār bez nekāda apģērba. Bet šo laikam tikai Dienvidindijā iespējams praktizēt! 🙂

#2 Vēro elpošanu, meditē uz elpošanas procesu.

Elpošanā mēs uzņemam gaisu un atdodam. Skaties, jūs ieelpojat gaisu, tas ir jūsos, tad jūs izelpojat, tas jau ir ārpusē, un pēc kāda laika atkal ieplūdīs jūsos vai pat citos cilvēkos. Gaiss un arī pārējie elementi mūs visus vieno. Mēs neesam atrautas vienības, mēs visi esam saistīti! Elpošana mums par to atgādina. Mēs ņemam (ieelpa) un dodam (izelpa). Mūs visus vieno viens un tas pats gaiss, ēters, ūdens, uguns un zeme! Tādā veidā mēs esam saslēgti vienā kopējā tīklā! Tie, kas to saprot un piedzīvo, tiek dēvēti par jogiem.

#3 Ēd pārtiku un dzer ūdeni ar uzmanību un pateicību.

ēters, telpa, ākāša, akashTas pats, kas jau iepriekš pieminēts. Ja mēs mazliet vairāk pievēršam uzmanību šiem automātiskajiem procesiem – ēšanai un dzeršanai, tad mēs varam stiprināt šos elementus. Kad mācījos skolā, tas bija vēl CCCP laiks, atceros pie sienas bija planšete ar uzrakstu “Paklanies maizei, pirms ēšanas”. Zelta ieteikums un dziļa gudrība! Maize un ēdiens nāk no zemes, to mums savā būtībā nodrošina zeme un daba, tikai sekundāri tas ir zemkopju, uzņēmumu, pavāru, tirgotāju nopelns.

Arī ūdenim mēs varam pateikt paldies, nevis pieņemt to visu kā pašsaprotamu lietu. Ja kādreiz gadīsies kādam nokļūt tuksnesī un padzīvot bez ūdens kādu laiku, noteikti novērtēsiet iespēju to iedzer kādu malciņu. Būsiet pateicīgs! Tas pats attiecas arī uz to, kā tiek ēsts. Vai automātiski vai apzināti! Arī tas veidos atšķirību. Tas pats attiecas uz to, kā mēs pieskaramies lietām, objektiem, priekšmetiem. Vērība un apzinātība ir atslēgas vārds arī darbā ar mūs visus veidojošajiem pieciem pamatelementiem!

Kas ar mums notiek meditācijas laikā?

 

Atslēgas vārdi: tatvas, elementi, veselība, novecošanās, jogas apģērbs, ieteikumi veselībai, Satguru, ēšana, elpošana, jogas gudrības, ilgs mūžs, ilgdzīvošana

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?