Tantriskais sekss

Tantriskais sekss

Read Time:8 Minute, 39 Second

Kundalinī joga. Kas ir tantriskais sekss?

Seksualitātes izmantošana vai tās atzīšana garīgajās praksēs vienmēr ir bijusi liela problēma. Šī dabiskā tieksme ir tikusi slēpta, pārprasta, noliegta. Priesteri, morālisti ir to centušies izskaust, bet neatkarīgi no tā, tā ir turpinājusies un, nereti, ar pašu noliedzēju slēptu atbalstu, jo paši tā arī nav spējuši to dabūt ārā no savas dzīves, kur nu vēl prāta. Seksualitāte ir pats spēcīgākais dzinulis, dziņa, ko daba mums ir devusi. Tad kādēļ to būtu jānoliedz? No Bībeles stāstiem, psiholoģijas un arī pašu pieredzes mēs ļoti labi zinām, kas notiek ar “aizliegtajiem augļiem”…

Tantriskais sekssJoga un Tantra uz šo tēmu skatās saprotoši. Patiesībā, tās reproduktīvajam instinktam nepievērš pārāk lielu uzmanību. Seksuālā dzīve netiek uzskatīt ne par garīgu, ne negarīgu procesu. Tomēr te ir dažas nianses. Jogā ir termins celibāts, un ir zināmi apstākļi, kad tas ir ieteicams, vai pat obligāts, bet attiecībā uz jogu, ko māca visā pasaulē, tas ir – jogu ģimenes cilvēkiem, te nav nekādu būtisku ierobežojumu. Te man jāpiezīmē, ka ir divas jogas takas – ģimenes cilvēkiem un tiem, kas jau atsacījušie no pasaulīgas dzīve. To, ko un kā māca otrajiem mēs nekad neuzzināsim, jo tas netiek mācīts publiski. Ja tu dzīvo klosterī, vai kā jogā to dēvē, ašramā starp pārējiem, tad, protams, tavai seksuālajai enerģijai jābūt absolūtā kontrolē, kas arī nozīmē 100% seksuālo atturību, savādāk to vairs nevarēs dēvēt par klosteri…

Tantra – visatvērtākais un pārprastākais garīgais ceļš

Attiecībā uz Tantru ir vēl savādāka situācija, arī te ir sektas, kas ierobežo seksuālo dzīvi un transformē šo enerģiju. Bet pamatā, Tantra ir visvisatvērtākais garīgais ceļš, kas garīguma un apziņas paplašināšanas interesēs piedāvā izmantot jebkuru cilvēcisko dziņu, vājību, atkarību, tai skaitā arī seksualitāti. Tad tā no parasta dzimumakta pārtop par dievišķu garīgu praksi. Bet te viss nav tik vienkārši.

Kundalinī jogaTantrā ir divi ceļi, saukti par Margām. Viens ir Vama Marga jeb kreisās rokas ceļš, kas atzīst un atbalsta seksualitāti, tās izmantošanu garīgās apzināšanās nolūkos. Otra ir Dakshina Marga, kas ir daudz tradicionālāka un  par seksualitāti nerunā un nepraktizē. Diemžēl, šī kreisā ceļa Tantra mūsdienu pasaulē ir smagi pārprasta, tieši šī seksuālā akta izmantošanas dēļ, un tā mums Rietumos parādījās degradācijas augstākās pakāpes iestādes ar nosaukumu – svingeru klubi. Kas pagrāba šī procesa fizisko daļu, bet atmeta visu būtiskāko – garīgo, simbolisko, rituālistisko daļu. Šī un  vēl viena iemesla dēļ – Mantru izmantošanas negatīvu nodomu īstenošanai, vārds Tantra ir ieguvusi nelāgu nokrāsu. Tāpēc tā vietā tagad visur lieto vārdu joga. KUNDALINI JOGA, KAS PATIESĪBĀ IR TĪRA TANTRA UN TĀ ARĪ BŪTU JĀSAUC  – KUNDALINI TANTRA. MANTRA JOGAS, YANTRA JOGAS, MUDRA JOGAS IZCELSME IR TANTRA, UN TĀ IR VAIRĀK TANTRA NEKĀ JOGA. Bet ja mēs šo visu sauksim īstajā vārdā Tantra, tad radīsies vesela virkne pārpratumu, vai ne?!

Tantra un sekss

Tantras skatījumā seksuālais akts var tikt izmantots 3 veidos – pēcnācēju radīšanai, baudai un Samadhi sasniegšanai. (Būsim godīgi, orgasms arī ir maziņš Samadhi, bet ļoti maziņš un ļoti īss). Tantriskajā seksā šis process tiek pagarināts ar dažādu jogas tehniku palīdzību, līdz tas abus partnerus noved dziļā Samadhi stāvoklī. Saprotamā valodā runājot, orgasms tiek pagarināts ļoti būtiski, tā, lai tas atver vaļā visus smadzeņu apgabalus, kas nozīmē Samadhi piedzīvošanu.

Shiva un Shakti, Šiva un ŠaktiTe ir arī dziļi simboliska jēga. Ja jūs esat iedziļinājies jogas pamatbūtībā, tad esat jau pamanījuši, ka galvenais uzdevums ir apvienot apziņu ar enerģiju, jeb Shivu un Shakti, jeb vēl skaidrāk runājot – sievišķo pusi ar vīrišķo. Seksuālais akts tieši to arī simbolizē savā būtībā. Katrs pārstāv savu enerģijas pusi, viens ir pozitīvs, otrs negatīvs. Parasti šie spēki ir polarizēti, bet te notiek to savienošanās. Tā ir arī Tantriskās iniciācijas būtība Kundalinī enerģijas atbrīvošanai apgaismības sasniegšanai! Šajā iniciācijā notiek seksuāls akts, tikai atšķirībā no tā akta, ko mēs praktizējam savā ikdienā ar laulāto biedreni/u, šis akts ilgst daudz ilgāk, tiek pavadīts ar speciālām ceremonijām, un rezultāts ir Kundalinī enerģijas eksplozija abos partneros.

Bindu

Tantriskajās praksēs bieži tiek pieminēts vārds Bindu – tas ir punkts jeb pile vai pat atoms. Tantrā uzskata, ka ar šo punktu viss radīšanas process sākas. No šī Bindu, kas atrodas pakauša augšējā daļā, tek speciāls nektārs, kas vēlāk veidojas par spermu vīrieša organismā, bet sievietes ķermenī tas veido olšūnas. Smalkajā līmenī šis Bindu nodrošina organisma saglabāšanos, bet ja tas no galvas augšpuses nonāk nabas rajonā Manipura čakrā, tad notiek tas, ko mēs saucam par novecošanās procesu. Tāpēc Tantrā ar īpašu vērību pieiet šī Bindu nektāra saglabāšanai. Tas attiecas arī uz Tantrisko seksu. Tā arī ir viena no galvenajām atšķirībām starp parasto un Tantrisko seksu – vīrietim obligāti, uzsvēršu, obligāti ir jāsaglabā bindu dzimumakta laikā, tas ir  – ejakulācija nedrīkst notikt. Tieši tādēļ pirms šīs iniciācijas vīrietis un arī sieviete tiek apmācīta ar speciālām jogas praksēm, kuras palīdz bindu saglabāšanu un sēklas nenoplūšanu akta laikā. bandhas jeb ķermeņa slēdžiPrakses ir pazīstamas jogas praktizētājiem – Moola bandha, Vajroli Mudra un Uddiyana bandha. Ar šo un vēl citu prakšu palīdzību, piemēram Kumbhaka, Vajrasana, Siddhasana iespējams brīvi pārvaldīt savu seksuālo dziņu vai spēku. Šīs prakses noder arī seksuālās tehnikas pilnveidošanai, kā arī PE un citu seksuālo traucējumu ārstēšanai. Tas viss attiecās uz vīriešiem, bet ir arī tehnikas sievietēm, piemēram Sahajoli Mudra (vagīnas un dzemdes muskuļu sasprindzināšana/atslābināšana), kā arī koncentrēšanās uz konkrētiem punktiem, piemēram Mooladhara čakru, kas sievietes ķermenī atrodas dzemdes kaklā.

Tantriskā seksa pamatuzdevums

Tātad Tantra uzskata, ka ejakulācija nozīmē, ka ir būtiski krities vīrieša enerģijas līmenis un pēc ejakulācijas tas nokrītas vēl vairāk. Arī nervu sistēma piedzīvo depresiju un krītas ķermeņa temperatūra, iestājas pilnīgs Tamasa jeb pasivitātes stāvoklis, dažkārt arī frustrācija un vainas sajūta. Lieki piebilst, ka tas, protams, ir milzum liels šķērslis Kundalini jogas praktizētājiem, un viņi to ļoti labi apzinās, jo visa Kundalini joga ir par papildus enerģijas ģenerēšanu un uzkrāšanu, lai slēptais spēks var atmosties. Tāpēc arī jādara viss, lai sēkla nenoplūstu, tāds ir Kundalini jogas likums. Tāpēc tantriskā seksa laikā bindu, kas tiek noturēts, enerģija nekrītas, tā pieaug un lēnām virzās uz galvas virsotni. Ja abi partneri saglabā intensitāti un novērš enerģijas kritumu, viņi paceļ Kundalini līdz Sahasrarai un piedzīvo dziļu Samadhi stāvokli. Tās ir arī tantriskā seksa – Maithunas pamatudevums. Tantra vienkārši uzskata, ka seksuālajam aktam nekādā veidā nevajadzētu radīt enerģijas kritumu un nogurumu, kā tas ir novērojams pie parastā akta.

Bindu čakraVai spermas noturēšana neradīs negatīvas sekas vīriešu veselībai? Ja esi nopietns jogas praktizētājs, tad noteikti nē, jo sēklas noturēšana nozīmē arī seksuālā akta regularitātes pieaugumu, ja tāds ir nepieciešams. Ja vienkārši eksperimentē ar Kundalini jogu, tad gan iespējams šie vingrinājumi tev nenāks par labu, un gan jau arī kāds urologs vai seksopatologs tev apgalvos, ka šis viss ir “bīstami seksuālajai veselībai”. Lai tā arī būtu – Kundalinī joga nav bailīgajiem un šaubīgajiem!

Sieviete tantriskajā seksā

Viss iepriekšminētais attiecas arī uz sievieti Tantriskā seksa laikā. Pēc Tantras tiek uzskatīts, ka sievietei ir 2 veida orgasmi, viens parastais visu ķermeni un nervu sistēmu aptverošais, otrs konkrēta vietā – Mooladhara čakrā. Praktizējot Sahajoli Mudru zināmu laiku, sieviete akta laikā piedzīvo to, ko dēvē par Tantrisko orgasmu, un tas sakrīt ar Mooladhara čakras atvēršanos. Arī viņām jāprot šis orgasms noturēt ilgstoši, līdz tiek redzēta balta gaisma acu priekšā un parastā ķermeņa apziņa izzūd. Tādā veidā viņa nonāk dziļā Dhyana – meditatīvā transā. Ja sieviete neprot piedzīvot tantrisko seksu, tad paliek tikai parastais, kas ir saistīts ar milzīgu enerģijas kvanta izlādēšanu un iespējamu vilšanos akta galā. Te dažas būtiskas Āsanas un tehnikas ko apgūt tehnikas stiprināšanai – Nauli, Naukasana, Vajrasana, Siddhi yoni asana, Uddiyana bandha.

Dieva un dievietes savienošanās

Turpinot aplūkot Tantrisko seksu un tā atšķirības no parastā, jāuzsver vēl viena gaužām būtiska nianse. Tantriskais sekss nenotiek starp sievieti un vīrieti, bet gan starp dievieti un dievu. Vēl vairāk, aktīvā loma, Guru loma šajā aktā ir atvēlēta sievietei! Sieviete sniedz iniciāciju, sieviete vada procesu. Visu sagatavošanās rituālu veici viņa. Arī neveiksme aktā, tas ir sēklas noplūšana vīrietim būs viņas atbildība. Viss ir pilnīgi pretēji, kā parastajā aktā, tāpēc Kundalini joga un tantriskais sekss būs smags pārbaudījums vīrieša pašlepnumam, kas starp citu ir mākslīgi radīts un tāpēc atmetams, ja vēlas nopietni iet jogas ceļu!

Jogā ir teiciens Shiva bez Shakti ir Shava, jeb līķis. Tas nozīmē, ka visa pamatā ir Shakti – enerģija, kas ir sievietes kvalitāte pēc tantras. Tāpēc te mēs nonākam pie vēl viena smaga trieciena vīriešu cilvēkam. Un tas ir, ja vēlies iet Kundalini ceļu, atmodināt savu slēpto potenciālu, tad tev nāksies pieņemt savu sievišķo pusi, pieņemt Shakti, ne tikai ārēji, tas ir cienīt un godāt sievu, māti, meitu un pārējo sievišķo līniju, bet vēl vairāk, pieņemt, ka daļa tavas būtības ir sievišķīga savos pamatos. Mēs esam tikai mikrokopija no visuma, un visumu veido tikai šie 2 spēki – apziņa un enerģija, vīrišķais un sievišķais. Un neaizmirsti, ka pamatā mēs esam dvēsele, kas ir bezdzimuma veidojums, ja par veidojumu to vispār var dēvēt.

Te vēl der piezīmēt, ka pēc Tantras un arī mēs to varam droši atzīt – sievietes ir daudz garīgākas būtnes, tām ir pēc dabas dotas speciālas īpašības, kas vīrietim nav tik izteiktas. Tādēļ arī tantriskajā seksā galveno lomu spēlē tieši sievietes enerģija.

Ja Kundalinī jogas praktizētājs izturas ar necieņu pret jebkuru sievieti, tai skaitā svešu vai pat dzīvnieku sugas mātīti, tad Kundalinī nekad šādā cilvēkā neatmodīsies! Tas ir Kundalinī jogas likums. Kāpēc? Kā jau teicu, tāpēc ka Kundalinī ir sievišķā enerģija, ja tā netiek godāta, tad arī iekšēji tā netiek pieņemta, līdz ar to Kundalinī atmodināšana pēc būtības nav iespējama! Var praktizēt 100 gadus un nekā nebūs!

Maithuna vs parastais sekss

Maithuna jeb tantriskais sekss ir specifiska prakse un ļoti nedaudziem cilvēkiem piemērota. Tā prasa speciālu dzīvesveidu, sapratni, prakšu pieredzi un apziņas stāvokli. Rezumējot galvenās atšķirības starp Maithunu un parasto seksuālo aktu bez jau pieminētā iepriekš, jāuzskaita vēl šādi momenti:

Satjananda Svamī
Svami Satjananda
  • Parasti starp vīru un sievu valda absolūta atkarība vienam no otra. Viņus sasita laulība. Maithuna katrs ir patstāvīgs un par sevi. Dažkārt šis ir viņu pirmais un pēdējais kopīgais akts. Tāds, kā garīgais “one night stand”.
  • Iemīlēšanās un kaisle, kas valda normālā laulāto pāru seksā te izpaliek. Maithunā tiek mācīta nepieķeršanās un arī bezkaislība, bet ne vienaldzība.
  • Parasts sekss var savā būtībā novest pie degradācijas, sevišķi, ja tiek piekopts ar dažādiem partneriem. Maithuna ir tikai un vienīgi Kundalini pacelšanai un garīgās dzīves pilnīgai piedzīvošanai.
  • Maithuna prasa ilgstošu jogas prakšu praktizēšanu un sagatavošanos šim aktam. Prāta un emociju attīrīšanu. Parastā seksa gadījumā pamatā ir baudas un iekāres jautājums. Maithunā šis tiek kontrolēts un novērsts. Tas nav baudas, bet apgaismības akts.

 

Izmantotas idejas un atziņas no  Swami Satjananda grāmatām.

Kas ir Kundalini?

samadhi, sekss, joga un sekss, maithuna, kundalinī, kundalini joga, apskaidrība, priekšlaicīga ejakulācija, ejakulācija, seksuālais spēks, tantra, bindu, čakras, Šiva, garīgums, seksualitāte, 

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?