roku mudras veselībai

Mudru joga. #2. Stihiju Mudras jeb žesti pamatelementu attīrīšanai.

Read Time:1 Minute, 56 Second

Stihiju/Tatvu Mudras jeb žesti pamatelementu attīrīšanai.

roku mudras veselībai

Ja jūs nopietni praktizējat jogu, tad noteikti esat pazīstami ar jogas teoriju. Un viena no jogas pamatteorijām ir 5 pamatelemenu jeb tatvu teorija. Īsumā tās būtība ir tāda, ka Visumu un tai skatā arī mūs veido tikai 5 elementi – Zeme, Ūdens, Uguns, Gaiss, Ākaša/Telpa vai ēters. Te ir jāsaprot, ka runa neiet par šo elementu fizisko formu, bet smako/prānisko esenci vai dimensiju. Tas nozīmē, ka runājot par Ūdens elementu, mēs saprotam ūdenim raksturīgās kvalitātes – vēsums, plūdums, elastība… Attiecīgi Ūdens elements mūsos atbalsosies kā šīs kvalitātes, un jo tīrāka ir šī elementa izpausme, jo labāk mēs izjūtam šīs pamatelementa kvalitātes. Katrs elements mūsos atspoguļojas noteiktās īpašības, mentālajā un emocionālajā izpausmē.

Piemēram, ja Uguns elements mūsos ir sakārtos, tad tas izpaudīsies kā skaidrībā, iekšējā gaismā, proti, uguns dod gaismu un gaismā mēs redzam pasauli tādu, kāda tā ir. Vēl uguns dod mums siltumu un spēku, enerģiju darboties, iekarst un dzīvot intensīvi. Bet pārmērīga uguns dominance mūs var novest pie izdegšanas sindroma un ugunīgas/dusmīgas personības izpausmes. Attiecīgi neaktīvs uguns elements mūsos izpaudīsies, kā vēsums, dzirksteles trūkums, nespēja sasniegt rezultātu un dzīvot aktīvi, mērķtiecīgi. Tādā pat veidā mēs varam runāt par katru no šiem 5 elementiem. Vairāk par to vari izlasīt šajā rakstā: 5 TATVAS.

5 pirksti – 5 elementi

tatvas jogaLai strādātu ar šīm pamatelementu kvalitātēm, ir dažādas pieejas. Piemēram, dažāda veida meditācijas, Nidras joga, tantriskas prakses un Mudru joga. Mudru jogā mēs ietekmējam katru no šiem elementiem ar noteiktu rokas žestu. Mums ir 5 pirksti un katrs no tiem atbilst vienam elementa.

  • Zemes elements – gredzennesis.
  • Ūdens elements – mazais pirkstiņš,
  • Uguns – īkšķis.
  • Gaiss – rādītajpirksts.
  • Ākāša jeb telpa – vidējais pirksts.

Turot pirkstus noteiktās Mudrās mums paveras iespēja harmonizēt, aktivizēt un sabalansēt katru no šiem elementiem. Turpmākajos video iepazīsimies ar visām 5 Mudrām.

 

Prithvi jeb Zemes elementa Mudra drošībai, stabilitātei un sazemēšanās vai saknes ar zemi pastiprināšanai.

Apas jeb Ūdens elementa stiprināšana – elastībai, spējai pielāgoties un gūt prieku no dzīves.

Agni jeb Uguns īpašību stiprināšanai – spēkam, izturībai, mērķtiecībai un neatlaidības stiprināšanai.

Vayu jeb Gaisa tatvas aktivizēšana vieglumam, kustībai un gaisīgumam.

Akasha Mudra jeb harismas, ietekmes un noslēpumainības auras akcentēšanai.

Šajā video īsumā izstāstu par visām 5 tatvām

Jogas Mudras

mudras, roku mudras, pamatelementi, tatvas, vieglums, harisma, kā ietekmēt sevi?, jogas teorija, mudru joga, AKASHA, ākaša, sazemēties, 5 tatvas, pamatelementi

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?