SoHam Krija

SoHam Krija – mūsu skolas meditācijas prakšu esence materiālajai un garīgajai izaugsmei!

Read Time:6 Minute, 20 Second

SoHam Krijas nozīme

Šajā rakstā noskaidrosim, kas īsti ir SoHam Krija. Bet pirms tam mums jāprecizē SoHam jogas būtība. SoHam joga ir Prānajamas un meditācijas tehniku kopums, kas cēlies no mūsu iedvesmotājiem. Pamatā tā ir Satjananda jeb Bihāras jogas skolas līnija, bet ne tikai. Ir ietekme arī no citām līnijām un jogiem, tai skaitā Sadhguru un pēdējā laikā arī no mantru joga jeb mantrina Om Swami. Om Swami ir modernais jogs, kurš ir izstrādājis savu garīgo līniju jeb tradīciju, kas balstīta modernā un mūsdienu cilvēkam saprotamā veidolā un valodā, tai pat laikā saglabājot jogas autentiskumu un cieņu pret senajiem rakstiem un tradīcijām.

Lieki piebilst, ka visi iedvesmotāji ir pilnību sasniegušas garīgas būtnes, viņu mācības ir pilnīgas. Es tikai cenšos šo visu pielāgo mums saprotamā veidā un sistēmā, un SoHam Krija ir viena šāda sistēma. Tā ir mūsu nodarbību –  SoHam jogas esence ietilpināta 45 minūšu garā prakšu sekvencē.

SoHam Krijas sekvence

SoHam KrijaKrija ir iekšēja darbība, jeb apziņas, elpas un mantras sinhrona “darbināšana” vai kustināšana noteiktā pasāžā jeb ķermeņa apvidū. Un šī sekvence sākas, kā jau ierasts, ar ķermeņa noskanēšanu un atslābināšanu. Tas ir ļoti būtiski un to zina visi mūsu nodarbību apmeklētāji. Nav iespējams vienkārši apsēsties un uzreiz meditēt, kā daudzi ir iedomājušies. Tas tā nenotiek! No sākuma ir jāveic sagatavošanās darbs, un ķermeņa atslābināšana ir pirmā pietura, ja tas nav relaksēts, mierīgs un nekustīgs, tad mēs uz priekšu netiekam.

Dauzi jauc meditācijas jēdzienu ar relaksāciju. Atslābināšanās ir tikai pats sākums. Tad seko elpas apzināšanās un vērošana jeb elpas atslābināšana un ritmizēšana. Tas ir otrs posms. Tikai tad mēs varam sākt domāt par pilnīgu atslābināšanos un virzīšanos meditācijas virzienā.

SoHam Krijas pirmā prakse pēc ķermeņa un elpas nomierināšanas ir dziļā jogas elpa. Dziļas un mierīgas elpas pastiprina iekšējā miera un introversijas stāvokli, virza mūs dziļāk uz iekšpusi. Atceries, meditācijas virziens ir uz iekšu!

Satjananda
Swami Satjananda

Nākamā prakse ir Nadi Shodhana Prānajama – prakse, ar kuru sākas visas tantriskās jogas prakses un rituāli. Šis piegājiens nāk no Swami Satjanandas, viņš bija gan apskaidrots jogs, gan tantras eksperts. Tantras joga šinī gadījumā nozīmē prānas un Kundalinī enerģijas vairošanu un atmodināšanu, neko citu.

Ar kreisās/labās nāss elpu mēs līdzsvarojam un aktivizējam mugurkaula kanālu, pa kuru plūst prāna un arī smalkākas enerģijas formas. Patiesībā mugurkaula apvidū ir trīs Nadi kanāli – Ida jeb Mēness kanāls, saistīts ar kreisās nāss dominēšanu un Pingala jeb Saules kanāls, kurš kļūst aktīvs ar labās nāss palīdzību. Kad ar Nadi Shodhana Prānajama elpošanu mēs līdzsvarojam abus kanālus, ieslēdzas Sushumna jeb centrālais mugurkaula kanāls. Tai brīdī cīņa ar ķermeni un “nebeidzamajām” domām ir galā, – prāts pats no sevis aprimst un kļūst fokusēts! Tad mēs varam spert milzīgu soli tuvāk meditatīva stāvokļa piedzīvošanai. Ātrāk tas nebūs iespējams, jo jūsu uzmanību visu laiku novērsīs sāpošās kājas, vai citi ķermeņa diskomforti, vai arī prāts, sajūtas un skrienošais domu vilnis…

Nākamā prakse mums ir Kapalbhati Prānajama jeb asās izelpas. Ar šīs tehnikas palīdzību mēs turpinām “tukšot” prātu un, kas vēl būtiskāk, vairot enerģiju jeb prānu. Kapalbhati pastiprina aktivitāti Manipura čakrā jeb nabas centrā – vieta, kur rodas un vairojas prāna. Ar Kapalbhati mēs ģenerējam un pastiprinām prānisko enerģiju, bet ar Bandhām virzām to noteiktos apvidos un centros – čakrās. Uzsvēršu, ka prānas pieaugums ir vēl viens prāta apklusināšanas un meditatīva klusumu piedzīvošanas katalizators. Mēs turpinām virzīties dziļa iekšēja miera un klusuma valstībā.

Babaji
Krija jogas tēvs  – mītiskais Babaji

Un tad mēs pārejam pie Ujjayi elpas + Krijas tehnikas noteiktā pasāžā ķermeņa priekšpusē. Mēs pārvietojam apziņu, uzmanību, elpu un prānu starp nabas centru jeb Manipuras projekcijas punktu un uzacu centru jeb Adžņa čakras/trešās acs projekcijas centru. Šī ir pati galvenā prakse – mēs turpinām aktivizēt prānas mugurkaula kanālā, kaut arī strādājam ar priekšējo kanālu. Kas notiek priekšā čakru projekcijas punktos, tas pats notiek arī mugurkaula kanālā un čakrās. Iemesls, kāpēc strādājam ar priekšējo jeb Arohan kanālu ir tāds, ka te ir vieglāk noturēt uzmanību un sajust ķermeni, vismaz sākotnēji.

Un pats Krijas noslēgums ir mantras SoHam atkārtošana ar pasāžu vai bez tās. Tā ir beigu meditācija, kad elpa, mantra un apziņa saplūst vienā kopējā spēkā! Tas jūs agri vai vēlu aizvedīs ļoti dziļos apziņas/meditācijas stāvokļos. Atceries, īsta meditācija nozīmē, ka mēs uzturam tikai vienu fokusa punktu, tikai vienu domu, šinī gadījumā tā ir mantra SoooooHammmmmmmmmm…

SoHam Krijas pakāpes

Mums būs vairākas SoHam krijas pakāpes. Katra būs mazliet sarežģītāka un pilnīgāka. Pie nākamās pakāpes varēs tikt arī caur speciālu iniciāciju, pirms tam regulāri praktizējot pirmo pakāpi.

Daudzi no jums jau ir saņēmuši instrukciju un iniciāciju. Ko tas dod? Jogā iniciācijai ir dziļa noklusēta pievienotā vērtībā, tā ir ceremonija, ar kuru jūs apņematies pieiet praksei nopietni un ar visu sirdi, jo jūs tiekat iniciēti ar sirdi.

Durga dieviete
Dieviete Durga

Vai es drīkstu sniegt iniciāciju, varētu rasties jautājums? Jā, jo šī ir mūsu pašu izstrādāta Krija, tā nav ņemta no kādas citas jogas līnijas. Varētu pat teikt ka mēs esam jaunas jogas līnijas dalībnieki un liecinieki – SoHam jogas līnija! Varbūt tas skan pārāk ambiciozi, bet mēs paši varam izstrādāt iniciācijas ceremoniju un ar to iesvētīt šo praksi. Atgādināšu, ka Krijas sekvenci esam paši radījuši, praktizējot dažādas prakses un tad pārrunājot pieredzes. No šīm sarunām un pieredzēm esmu izveidojis SoHam kriju.

Atklāšu, ka vairums jauno dalībnieku, ar kuriem strādāju individuāli, tiek sagatavoti šai krijai, praktizējot sekvencē ietilpstošās Prānajamas. Interesanti novērot, ka šīs prakses parasti viņiem ļoti iet pie sirds, kas liecina, ka Krija ir piemērota un sniedz efektu jebkuram jogas interesentam, katram, kurš izvēlas pievienoties mūsu pulciņam.

Īsie Samadhi

Shri Yantra

SoHam Krija ir ļoti spēcīga, to varu pateikt pēc paša pieredzes. Esmu praktizējis dažāds līnijas Krijas, tai skaitā Satjanandas un Joganandas jeb Interntional Kriya yoga organisation kriju. Bet pagaidām esmu palicis pie šīs  un tā ir ļoti iedarbīga. Vai to praktizējot iespējams nonākt dziļā meditatīvā stāvoklī vai Samadhi? Ir iespējams, kaut uz īsu brīdi, bet ir. Iespējams jūs jau to esat piedzīvojuši, bet tas ir bijis viens zibsnis, 0,1 sekunde. Iespējams, tai brīdī bijāt neapzināts un palaidāt garām… So Ham Krija ir veidota tā, lai jūs piedzīvotu dziļu meditatīvu stāvokli.

Kāda ir “sīko un īso” Samadhi stāvokļa sajūta? Ķermeņa “izgaišana”, dziļš iekšējs miers un pilnīgs prāta caurspīdīgums un skaidrība – tas nozīmē, ka domas var arī turpināties, bet tās galīgi vairs nenovērš uzmanību no pasakainas miera, pilnības un harmonijas sajūtas. To ir vērts piedzīvot un to var piedzīvot ar SoHam kriju. Tas var prasīt daudzus mēnešus vai pat gadus, bet tas notiks, saku to no savas pieredzes un novēlu jums to piedzīvot pēc iespējas ātrāk!

SoHam Krija – materiālajam un garīgajam uzrāvienam

Shiva
Kungs Šiva

Esmu apgalvojis, ka šī Krija jums sniegs gan panākumus pasaulīgajā un materiālajā dzīvē, kā arī garīgu izaugsmi. Kāds pamats šādam apgalvojumam?

Kā jau rakstīju, mēs strādājam ar prānu un prātu. Kad prānas aktivizēšanās rezultātā prāts kļūst kluss, mierīgs un skaidrs, jūs varat pieņemt pareizus, pārdomātus, radošus un gudrus lēmumus savā ikdienas dzīvē, biznesā un profesionālajā darbā. Tai pat laikā, Krija atmodinās jūsu mugurkaula jeb Sushumna pasāžu, par kuru pārvietojas prāna un ar laiku, kad pienāks īstais brīdis un jūs būsiet tam gatavi, arī Kundalinī spēks. Tāpēc varu apgalvot, ka SoHam Krija veicina uzrāvienu gan pasaulīgajā, gan garīgajā dzīvē! Un tāds arī ir nopietnas jogas – SoHam jogas pamatuzdevums! Tāpēc pie mums nenāk daudz praktizētāju, bet tie, kas atnāk, ir gatavi transformācijai un garīgai evolūcijai. Un tas ar jums neizbēgami notiks!

Te arī SoHam Krija video:


soham, SoHam krija, krija, krija joga, miers, skaidrība, radošums, garīgums, garīga atmošanās, prānajama, mantras, Siva, Kundalinī, prana, meditācija, materiālā attīstība

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Discover more from SoHam joga.

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?