Saraustīts miegs

Saraustīts un nepietiekams miegs?

Read Time:2 Minute, 12 Second

Saraustīts un nepietiekams miegs?

Pirms kāda laika mums bija jogas triks par aizmigšanu, tagad pievērsīsimies saraustītam un nepilnīgam miegam.

Caurs miegs, nepietiekams gulēšanas laiks; naktī nevar iemigt, bet drīz jau jāceļas, utt. Pazīstams stāsts, vai ne? Ja jums vēl mājās mitinās izlaists kaķis, kas mēnessgaismas ietekmē kursē iekšā, ārā, tad te ir bez variantiem. Mieriniet sevi ar domu, ka atstrādājat senas karmas. 🙂

Bet kā tad ar saldu un nesaraustītu miegu? Ko mums jogas māksla piedāvā?

Kas ir slikta un saraustīta miega pamatcēlonis? Atkal jau nemierīgs, stresains prāts, kas gan cits?! Risinājumi? Lūdzu!

  • Saraustīts miegsJoga Nidra un citas meditācijas prakses. Visas šīs meditācijas tehnikas pamatā strādā uz prāta nomierināšanu, atslābināšanu, iztukšošanu, restartēšanu, “dabiskošanu”. Tas ir arī viss, kas nepieciešamas labam miegam. Ne velti dažādās meditācijas praksēs un, jo īpaši Jogā Nidrā, praktizētāji ātri vien iemieg. Jo… JO BEIDZOT PRĀTS IR MIERĀ UN DOMU VIRPULIS ZAUDĒJIS SAVU INTENSITĀTI! Ja praktizēsi jogu Nidru tieši pirms gulēt iešanas, pastāv liela varbūtība ātri vien zaudēt fokusu un iesnaudīsies. Ja jogas Nidras ieraksts nav pieejams, tad izmantojiet meditēšanu uz elpošanas procesu sēdus gultā 5-10 minūtes pirms pašas gulēt iešanas, un tad, lai saldi sapņi!
  • Mantru skaitīšana. Jā, Mantru atkārtošana ir efektīvs veids prāta iztukšošanai un vēršanai uz iekšpusi. Tieši to mums sniedz veselīgs nogurums pirms aizmigšanas. Kādas Mantras skaitīt nejogam? Kaut vai universālās – Aum un SoHam (ieelpa Soooo, izelpa Hammm). Bet pirms doties ar Mantru kopā uz gultu 🙂 un skaitīt, der nedaudz iepazīties, vai ne? Te plašāks raksts par Mantrām…
  • Trataka uz sveces liesmu. Trataka ir koncentrēšanās tehnika prāta fokusēšanai. Un sveces liesma ir ideālākais objekts šai procedūrai. Tu neticēsi, bet bonusā bez laba miega saņemsi arī jūtamu redzes uzlabojumu, jā, godavārds, saku no savas pieredzes un vēl arī gaišredzības spējas, to gan neapgalvoju, bet par to vēsta senie jogas teksti. Tehnika gan šeit ir specifiska un labāk pašam uz savu galvu to nemēģināt. Zemāk plašāks raksts par šo tehniku.

Bezmiegs, nevar aizmigtVeicot zināmas korekcijas ikdienas paradumos arī ir iespējams ietekmēt aizmigšanas un gulēšanas kvalitāti. Piemēram, pārāk daudz lietots kofeīns un arī gaļas patēriņš (vakariņu šķiņķmaizīte vai lašmaizītes pilnīgi noteikti kādu laiku nodarbinās kuņģi un līdz ar to arī traucēs aizmigšanai). Arī neregulāri gulētiešanas paradumi ir no svara!

Mazāk zināms iemesls var būt virziens, kādā tu guli. Ja galva ir pagriezta uz Ziemeļiem, arī tas var traucēt miegu. Kādā veidā? Ziemeļpols ir magnētiskais centrs, tam ir tendence pievilkt, tādējādi, prānas, un ne tikai, no ķermeņa lejas daļas tiek pievilktas galvai – tas nereti ir iemesls murgiem un cauram miegam. Vēl mēs varam pieminēt āderes, bet tā vairs nebūs īsti joga..

Trataka – koncentrēšanās spēju pilnveidošanas prakse.

 

slikts miegs, bezmiegs, nevar aizmigt, mantra, joganidra meditācijas, kā aizmigt, padomi miegam

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?