Sankalpa

Sankalpa – tava īpašā vēlme, kas vienmēr piepildās!

Read Time:4 Minute, 42 Second

Sankalpa. Vēlme, kas vienmēr piepildās!

Šis Sanskrita vārds nozīmē apņemšanos vai lēmumu, tā ir jūsu iekšējā apņemšanās piedzīvot vai piepildīt kaut ko sev īpaši svarīgu. Sankalpa ir jūsu īpašā vēlme – vēlēšanās, kas noteikti piepildīsies! Daudz kas dzīvē var nenotikt kā gribam, daudz kas var pievilt, bet Sankalpa, ja pareizi un ar ticību iesēta mūsu dziļākajos esības slāņos, nekad nepievils, tā pilnīgi noteikti piepildīsies. Tāpēc jautājuma fokuss ir ne tik daudz uz to, vai tas patiešām īstenosies, bet uz to, kas tad īsti ir tā mūsu lielā vēlēšanās, un kā to īsi un konkrēti nedefinēt, lai mūsu dziļākā būtība, jeb dvēsele, varētu to uztvert un piepildīt. Sankalpa
Sankalpa ir Joga Nidra (miegam līdzīga dziļi nomierinoša stāvokļa piedzīvošana, esot pilnībā apzinātam) būtisks elements, bet ir integrējama arī ikdienas Jogas un meditācijas sesiju noslēgumā, kad esam diezgan dziļi sevī un varam šo domu formu iedzīvināt auglīgā augsnē. Sankalpu varat “iedzīvināt” arī īsi pēc pamošanās un uzreiz pirms aizmigšanas, tādējādi nav obligāti kļūt par jogas praktizētāju.
Tā kā pagātnes domas un vēlmes ir mūsu šīsdienas dzīves pamatā, tā arī šī brīža domas un uzstādījumi noteiks mūsu nākotni. Tādējādi, ja mēs šodien skaidri definējam savu Sankalpu, tad tā kļūst par mūsu rītdienas realitāti, tādā veidā mēs varam ietekmēt un pat mainīt savu likteni!

 

Kā tas darbojas?

Jogas Nidras laikā un arī meditācijas noslēguma fāzē mūsu zemapziņa vai dziļākie slāņi ir aktivizēti un “pretimnākoši”, tas ir brīdis, kad mūsu Sankalpa no parastas domas kļūst par smalku un potenciālu nākotnes realitāti. Sankalpa koncentrē prānisko un mentālo spēku, kas vēlāk aktivizē arī psihisko dimensiju. Rezultātā, šī vēlēšanās kļūst par ļoti spēcīgu enerģiju, kura meklē ceļu un iespējas realizēties. Tiesa, Sankalpa ir jāatkārto ar stingru gribasspēku un emocijām, bez šaubām un bez tādām domām, kā – “aij, nekas jau nenotiks, tas tāpat nepiepildīsies” un tamlīdzīgām negatīvām autosuģestijas drazām. Skaidri definētai, ar emocijām un ticību stiprinātai Sankalpai neatliks nekādu citu iespēju kā piepildīties!

 

Kā izvēlēties Sankalpu?

Jums ir ļoti nopietni jāapdomā un jādefinē, kas tas īsti ir, ko vēlaties. Tai pat laikā padomājiet, vai tas tiešām ir tas, ko gribat, un kas notiks, kad tas piepildīsies. Teiksim, ja vēlaties paaugstinājumu darbā, tad ņemiet vērā, ka tas visticamāk būs saistīts arī ar papildus atbildību un sirmāku matu cekulu, mazāk brīvā laika sev, ģimenei, bērniem…
Definējot Sankalpu neizvēlaties nākotnes formu, kā arī nekad neatklājiet to pat tuvākajam cilvēkam. Tai jāpaliek tikai starp jums un “augstākajiem spēkiem”. Izvairieties no tādām sīkām un egocentriskām vēlmēm, kā “vēlos daudz naudas” vai “gribu šiku mašīnu” vai “vēlos būt vadītājs/a”. Tās ir sīkas un egoistiskas vēlmes, kas nedos jums nekādu nozīmīgu piepildījumu. Protams, ja esat ilgstoši finansiālās grūtībās un nepārvaldāt naudas enerģiju, tad varat definēt vēlmi, piemēram, “vēlos atrast labi apmaksātu darbu” vai “vēlos brīvi pārvaldīt naudas enerģiju” vai tamlīdzīgi.
Arī no vēlmes tikt galā ar dažādām atkarībām vai dīvainībām labāk izvairīties, jo ar neirozēm un atkarībām ir tā – tiklīdz viena pārvarēta, vietā nāk cita. Šeit labs virziens, kurā padomāt, būtu – “vēlos labu veselību” vai “vēlos būt pilnīgi vesels”, “vēlos būt pašpietiekams” utt. Šādi definēta Sankalpa palīVēlēšanāsdzēs arī gadījumā, ja gatavojaties pārvarēt kādu hronisku vai cita veida slimību.
Ja esat neveiksmīgu situāciju nomākts, vai dzīvē neiet kā gribētos, pietrūkst mazliet veiksmes, tad definējiet vēlmi, piemēram “vēlos būt veiksmīgs” bet ne “vēlos lai man kādreiz uzspīdētu veiksme”. Tad jūs nekad to nesagaidīsiet, jo “kādreiz” nozīmē kaut kad nākotnē, vai pat citā dzīvē! 🙂 Efektīvāka Sankalpa skanētu šādi – “es iemācos mīlēt sevi” vai vienkārši “es mīlu sevi”.
Neizvēlaties arī tādu Sankalpu, kas apspiež jūsu dabisko būtību, piemēram, dusmas vai skaudību vai biklumu, tā vietā definējiet vēlmi, ka vēlaties būt draudzīgs vai saprotošs, vai sirsnīgs, vai apmierināts ar dzīvi, vai atvērts pasaulei…

 

Dažas idejas iedvesmai:

Vēlos realizēt savu potenciālu.
Vēlos saprast sevi.
Vēlos atrast sev piemērotu dzīvesbiedru.
Vēlos dzīvot garu un interesantu mūžu
Vēlos realizēt savu radošo potenciālu.
Vēlos dzīvot piepildītu dzīvi…

 

Apdomājiet labi, un, tad definējiet to skaidri, īsi un precīzi. Un nemainiet līdz tā vismaz daļēji nav piepildījusies. Rēķinieties, ka gads vai pat vairāki var paiet, pirms vēlēšanās materializēsies, bet tas būs atkarīgs no izvēlētās vēlmes, kā arī cik tā ir būtiska jūsu konkrētajā dzīves posmā. Ņemiet vērā, ka cilvēkiem, kas regulāri praktizē jogu, jūtami pieaug domas un vārda spēks, kas atvieglo Sankalpas piepildīšanos, bet tas vienlaicīgi arī uzliek papildus atbildību par runāto un domāto.

Sankalpu var atkārtot ne tikai Jogas nodarbības sākumā un beigās, bet arī uzreiz pēc pamošanās un īsi pirms iemigšanas, kad mūsu zemapziņa ir “atvērta”. Atkārtojiet vēlmi 3 reizes klusām pie sevis domās ar ticību, gribasspēku un emocijām. Sākumā var likties, ka nekas nepiepildās un mums var uznākt šaubas, frustrācijas sajūta, var pat likties, ka paliek sliktāk, tomēr saglabājiet pacietību un praktizējiet Sankalpu – agri vai vēlu tā nesīs augļus, iespējams, tādā veidā un formā, par kādu jums nav ne mazākās nojausmas. Jo šaubas un neticība vēlmju piepildījumam savā būtībā arī ir Sankalpa, tikai ar negatīvu un neapzinātu virzību!!! Tāpēc nešaubies un nemet plinti krūmos, ja piepildījums nav noticis pēc nedēļas vai mēneša. 🙂

Un atcerieties – ar augstākiem spēkiem nevar tirgoties, tāpēc nemēģiniet būt labs ar aprēķinu, cerībā, ka kāds no debesīm to pamanīs un piepildīs vēlmi ātrāk. Tā tas nedarbojas.

Kā piepildīt vēlmes?
Iespējams, tas prasīs mēnešus vai pat gadus, tomēr pacietība un ticība, kā arī Jogas tehniku praktizēšana šo procesu noteikti paātrinās. Par to šaubu nav nekādu! Tagad, kā nekad iepriekš mums katram ir nepieciešama sava iedvesmojoša un cerīga Sankalpa, lai kopīgi varam pārvarēt šo neparasto laiku ar kovid, karu un citām pārmaiņām, kas ģenerē tik daudz negatīvu un vilšanos pilnu domu!

 

Raksts tapis iedvesmojoties no Bihāras jogas skolas dibinātajā Swami Satyananda Saraswati tekstiem.

Atslēgas vārdi: Sankalpa, vēlme, vēlēšanās, izaugsme, veselība, veiksme, joga, joga nidra, liktenis, laimīgs, meditācija, kā piepildīt vēlmes, vēlmes vienmēr piepildās

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?