grupas meditācijas

Sangha jeb kopā būšanas spēks.

Read Time:2 Minute, 31 Second

Sangha jeb kopā būšanas spēks

Budistiem ir tikai 3 svarīgas lietas, ja par “lietām” tās var saukt – drīzāk 3 būtības. Buda, Dharma – Budas mācība kā sasniegt pilnību, un Sangha jeb kopiena, draudze, domubiedru grupa. Kopienas vai domubiedru grupas spēku un nozīmi aplūkosim šajā rakstā.

grupas meditācijasPraktizējot jogu, svarīgs ir ne tikai skolotājs un prakses, bet arī kompānija un tās radītā gaisotne. Ne velti mums ir dažādas atbalsta grupas, jo grupā ir vieglāk atraisīties, mācīties un virzīties uz priekšu. Tas attiecas arī uz garīgo prakšu apgūšanu. Budisti to ļoti labi saprata, tādēļ arī Sangha. Arī jogi to labi apzinājās, un tā radās ašrami, klosteri, jogas līnijas un tradīcijas, un, protams, arī grupu nodarbības.

Grupas ķīmija un kvalitāte

Nav noslēpums, ka grupās veidojas iekšēja ķīmija un “enerģijas lauks”, kas pievelk. Vienatnē ir grūtāk “cīnīties” un virzītie uz priekšu. Grupa un kopības sajūta veicina procesu, radošumu, tā iedrošina. Gan jau būsit to paši pamanījuši!

Grupām var būt dažādas kvalitātes. Atceraties čūsku un bultu spēli? Tur ir 2 lauciņi, viens – Ku-sang-loka jeb slikti sabiedroti un otrs – su-sang-loka jeb labi sabiedrotie! Lieki atgādināt, ka pirmais lauciņš ved uz leju, otrs palīdz virzīties uz augšu!

Mēs parasti izvēlamies pievienoties domubiedru grupām, kuras veicina mūsu attīstību, kuras vecina mūsu labās, radošās un gaišās puses izaugsmi un izpausmi. Grupām, kas palīdz mums augt, palīdz mūsu apziņai un arī personībai un, bez šaubām, garīgumam vairoties un izplesties. Tādējādi, tā ir iespēja mums kļūt mazliet labākiem, gaišākiem un saprastākiem, mazliet vairāk sev pašiem patikt, un tas ir svarīgi, lai varam piedzīvot gandarījumu un uzplaukt!

Kula – dzimtas spēks

budisms, joga

Interesanti, ka indusiem ir tāds jēdziens “Kula”, kas aptuveni tulkojams kā dzimta, asinsradinieku kopiena. Un viņiem ir pat savas mazas svētnīcas, kurās tiek pielūgta un godāta attiecīgās dzimtas dievība. Kā zināms, indiešiem ir miljoniem dievību, katrai dzimtai sava! Tad lūk, atliek tikai vienam no visas dzimtas būt garīgi virzītam un piekopt mantru un lūgšanu skaitīšanu dzimtas dievībai, lai labumu gūtu viss ciltskoks, visi asinsradinieki! Tā strādā Kula Devata – dzimtas kopienas dievības… Ļoti pat iespējams, ka līdzīgs mehānisms darbojas citās kultūrās – ja kādā dzimtā ir garīgi orientēti cilvēki, tad labumu no tā gūst visa ģimene vai pat dzimta!… Ar šo tikai gribēju akcentēt garīgo prakšu svarīgumu un spēku!

Rezumējums

Rezumējot, kopā ir vieglāk praktizēt jogu un garīgas prakses, motivēt sevi pie disciplīnas, stiprināt gribasspēku, apgūt prakses, izprast tās. Un arī dalīties iespaidos ar pārējiem, kas ir daļa no procesa, no augšanas, no garīgās attīstības. Ejot garīgo ceļu draudzīga roka, izpratne, kolēģu atbalsts ir jo īpaši būtisks! Šim ceļam ir nepieciešamas iedrošinājums, labs piemērs un uzticami sabiedrotie. Tad ceļš ir vieglāks! Un te jau pieminētie 3 budistu principi mums labi noder, tikai Dharmas vietā mums ir prakses, bet Buda arī var palikt kā labs piemērs pats par sevi, jo viņš arī bija jogs, vismaz caur jogas praksēm sasniedza apskaidrību! Bet noder arī kāda dievība vai “lielais jogs” pēc paša izvēles, kāds, no kā ņemt labu piemēru.

Altāra nozīme meditācijas procesā.

 

sangha, kopiena, garīgās prakse, jogas grupas, meditācijas grupā, garīgās kopenas, buda, garīgā attīstība

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?