radošums

Radošums un meditācija.

Read Time:2 Minute, 36 Second

Radošums un meditācija

Meditācija ir kā iegrimšana okeāna dzīlēs. Te mēs varam sastapt dažādu dzīvību un augu bagātību, veselu zemūdens valstību! Tikai okeāns šeit ir mūsu dziļākie esības slāņi un dimensijas, kurām mēs gluži vienkārši netiekam klāt ikdienas steigas un stresa dēļ. Ikdienā mēs uzturamies virspusē, kur dominē vilnīši un bangojoši, nemiera pilni viļņi. Mūsu prāts ir pavisam neizpētīts fenomens, mēs pazīstam tikai viļņošanos virspusē, bet reti kad iekļūstam dziļāk dzīlēs. Meditācija ir šis ceļojums uz iekšpusi, uz “iekšējā okeāna” dzīlēm.

Prāta dzīles

radošumsKo mēs te sastapsim? Dziļu mieru un skaidrību, jā, arī dažādas atmiņas, pieredzes, neparastas sajūtas. Ik pa laikam domu plūsma mums atgādinās par viļņošanos augšpusē, bet ja mēs turpinām pacietīgi un mērķtiecīgi  meditēt, tad šīs pieredzes pieaugs.

Viena ļoti būtiska parādība, kas jūs piemeklēs, būs radošuma un jaunu, svaigu ideju plūsma. Jā, dažādas radošas idejas, problēmrisinājumi, izpratne un skaidrības mirkļi jūs apciemos arvien biežāk un biežāk! Un šī momenta dēļ vien ir vērts mācīties meditēt. Tas paver un izpleš mūsu uztveres un apziņas apvāršņus! Tās ir spēcīgas, neparastas un priekpilnas pieredzes. 

Tas notiek, jo prāts lēnām apklust, ikdienas draza un nemiera viļņi samazinās, samazinās tik būtiski, ka paveras dziļākas prāta dimensijas – intuīcijas, gudrības un radošuma plašumi!

Secība
radošas idejas

Atslēgas vārds meditācijai ir – nomierināties un piedzīvot mieru ķermenī, elpā/enerģijās un prātā. Tieši tādā secībā! Tāda ir mūsu prāta daba! Kamēr tas ir noslogots ar ikdienas sīkumiem, vēlmēm un ambīcijām, tikmēr mēs netiekam klāt šīm teritorijām. Netiekam, un viss!  Šī mūsu dzīves daļa tiek palaista garām! ☹

Dzīvot nevis izdomāt

Apgūstot meditāciju, sākotnēji prāts un domu plūsma var pat pieaugt un būt sajūta, ka nekas nesanāk, “es neko nevaru ar nebeidzamajiem domu viļņiem padarīt”, “es nespēju uzturēties klusumā”! Jo prātam tiešām nepatīk, ka kāds to disciplinē. Tam patīk dominēt un atkārtoties, tāpēc dzīvē ir tā kā ir! Reizēm iezogas sajūta, ka tā iet uz riņķi. Ir tā? Tas ir labs sākums meditācijai un garīgumam kā tādam!

klusums un meditācijaTe pamatjautājums ir, vai jūs vadāt prātu, vai prāts vada jūs? Tā ir jūsu pašu izvēle! Ja ļaujat prātam un atmiņām dominēt, tad dzīve visu laiku ies uz riņķi, tad nekādas jaunas un transformējošas pieredzes ar jums nenotiks. Tikai tad, kad sākam meditēt, mēs varam pakāpeniski ietekmēt domu plūsmu, samazināt prāta intensitāti un piedzīvot dziļākus, radošākus un intuitīvākus prāta slāņus. Vienkāršāk izsakoties – piedzīvot dzīvi tādu, kāds tā ir īstenībā, nevis tādu kā mēs to iztēlojamies un izdomājam prātā un emocijās…

Radošums domās, vārdos un darbos

Kad meditācijas laikā jūs no “prāta režīma” pārslēdzaties uz “apziņas režīmu”, tad ar jums kaut kas fundamentāli mainās, pie kam, izmaiņas jūs pamanīsiet arī ikdienā, sadzīves situācijās. Tas izpaudīsies kā mierīgāka, skaidrāka un radošāka attieksme un reakcija; iejūtīgāka rīcība un skaidrāks redzējums par to, kas ir jādara, kā ir jādara un kāpēc ir jādara! Tas būs radošums domās, vārdos un darbībā!

Šo stāvokli ir ļoti svarīgi piedzīvot, bet tas prasa darbu, – darbu ar sevi, ar raksturu, ar tendencēm, ar emocijām, sevišķi negatīvajām un, protams, ar prātu! Tieši tam mums arī radīta meditācijas māksla!

Paldies Ingai C. par ilustrācijām!

meditācija, radošums, radošas idejas, ka būt radošam, izdoma, klusums galvā, nomierināšanās, prāta disciplīna, uzturēties klusumā, kā apturēt domas? intuīcija, problēmu risināšana, apziņa

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?