Prānajamas vēdera elpošana

Prānājāma – elpas māksla. #1 “vēdera” elpa.

Read Time:2 Minute, 37 Second

Prānājāmas. #1 “vēdera” elpa.

Aizsākam jaunu rakstu sēriju, kurā iepazīsimies ar dažādām Prānajamas jeb apzinātās elpas meditācijas tehnikām. Un sāksim ar pamatu pamatu – “vēdera elpošanu”, jo tā ir visu pārējo Prānajamu pamatā. Pilnīgi visās nopietnās elpas jogas tehnikās elpots tiek ar vēdera atbalstu!

Prānajamas vēdera elpošanaKā gan iespējams elpot ar vēderu? Tev taisnība – nevar, bet ar vēdera muskuļu kustināšanu var būtiski atbalstīt elpas procesu un ieelpas/izelpas dziļumu. Ja tagad pavērosi savu elpu, pamanīsi, ka tā ir gaužām sekla un ieelpa notiek tikai ar krūšu augšējo daļu. Tādējādi mēs piepildām tikai plaušu augšējo daivu, labi ja 10 % no kopējās plaušu kapacitātes! Un tā visu dienu! Naktī nē, te ritms un dziļums mainās, elpa pagarinās un atsevišķās fāzēs elpa ir diezgan dziļa un jaudīga! Tas ir viens no iemesliem, kāpēc no rīta tu jūties atpūties un možs. Bet šo pašu efektu – možumu un enerģiju var piedzīvot arī dienas laikā, praktizējot vēdera elpas praksi un pagarinot elpas kapacitāti par 20%, 30%, 50% un vēl vairāk procentiem.

Labāka veselība

Kāpēc elpot tikai 10% no savas plaušu kapacitātes, ja var vairāk? Un vairāk var ar šo vēdera sienas kustināšanu uz priekšu un atpakaļ, apzināti atbalstot elpas dziļumu un spēku ieelpas un izelpas brīdi. Elpojam mēs aizvien caur degunu, bet vēders kustās līdzi un stiprina elpas dziļumu!

Tas ir vēdera elpas bonus – ieelpas kļūst dziļākas, kas nozīmē vairāk gaisa, vairāk skābekļa, vairāk prānas – dzīvība spēka. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc jogi un Prānajamas praktizētāji mācās elpot ar vēderu! Pie kam šī prasme pamazām kļūst par ikdiena ieradumu. Dziļāka elpa sniedz vairāk miera un harmonizē mūsu orgānu sistēmas – tās darbojas daudz saskaņotāk, kas nozīmē lielāku varbūtība labākai veselībai.

Vēdera elpas noslēpums

Vēdera elpa ir tā patīk diafragmas elpošana, tikai uzmanība un uzsvars ir nevis uz iekšējo muskuli, kurš kustina plaušas, bet uz šī muskuļa darbības rezultātā izraisīto vēdera sienas kustību. Pie ieelpas uz priekšu, pie izelpas atpakaļ, mazāk ar spēku, bet vairāk ar apzinātību. Tas arī viss vēdera elpas noslēpums!

Bet “vēdera elpošanai” ir arī citi ieguvumi, piemēram, vēdera muskuļu stiprināšana un kuņģa, gremošanas orgānu masāža. Tas, savukārt, ar laiku atbalsosies nostājoties uz svariem! 🙂 Perfekti strādājošs kuņģis labāk un ātrāk pārstrādā ēdienu. Protams, tas, kas tiek ēsts arī ir svarīgi, ja grib labu figūru un mazāk liekā svara! 🙂

manipura čakraArī iekšējā stresa mazināšanos mēs varam pieminēt. Stress ir ne tikai galvā, emocijās un uzvedībā, bet arī ķermenī. Tur tam ir tendence uzkrāties, un vēders ir pirmā vieta, kur stress koncentrējas. Būsi to jau pamanījis, ka pēc stresainākas dienas mainās ēšanas paradumi. Tie var pastiprināties, kā apetītes pieaugums, vai tieši otrādi samazināties apetīte un veidoties gremošanas un izvades sistēmas aizsprostojumi. Tas ir vēdera jeb nabas čakras izraisīts efekts. Stress uzkrājas vēderā un ietekmē arī enerģijas plūsmu “vēdera” čakrā. Un tagad labā ziņa – ar apzinātu vēdera elpošanu mēs pamazām šo stresu izvadām ārā no ķermeņa. Iekšējais miers un līdzsvars atjaunojas, izmainās mūsu kopējais prāta un apziņas stāvoklis. Tik spēcīga un iedarbīga ir šī prakse. Vēl varu pieminēt arī citus ieguvumus, bet labāk būtu izmēģināt pašam uz savas ādas. Un te zemāk “vēdera elpas” video nodarbība.

prānajama, pranajamas, elpošanas vingrinājumi, vēdera elpa, diafragma, diafragmālā elpošana, diafragmal breathing, yoga breath, jogas elpa, laba veselība, joga veselībai, plaušas

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?