Read Time:4 Minute, 22 Second
Prānajamas 10 blakusefekti
Regulāri praktizējot Prānajamas, jūs piedzīvosiet virkni blakusefektu pozitīvā šī vārda nozīmē. Kāpēc tos sauc par blakusefektiem? Tādēļ, ka Prānajamas tehnikas netika izstrādātas, lai tiešā veidā veicinātu mūsu fizisko vai mentālo veselību, bet gan, lai aktivizētu mūsos prānisko dimensiju – iekšējās enerģijas, un sabalansētu mūsu simpātisko un parasimpātisko nervu sistēmu. Jogā to dēvē par – Ha (Saules) un Tha (Mēness) pusi, – tā ir pati Hatha jogas esence! Šis līdzsvara stāvoklis ir vitāli nepieciešams, lai ķermenis, prāts, elpošanas un nervu sistēma būtu gatava nopietnākām jogas praksēm, tai skaitā meditācijai. Bez šīs sagatavošanās fāzes meditācija būs grūti piedzīvojams vingrinājums!
Prānajama padara mūs fiziski, enerģētiski un mentāli veselus, bet tie ir tikai blakusefekti. Savukārt meditācija tālāk veicina labbūšanas stāvokli, un atver mūsos garīgo dimensiju.
Te būs 10 blakusefekti no regulāras Prānajamas praktizēšanas.

1️ Pieaug koncentrēšanās spējas, uzlabojas atmiņa.
Tas ir saistīts ar to, ka nomierinot elpošanu un prānas/enerģijas, nomierinās ne tikai ķermenis, bet arī prāts. Prānajama arī palīdz attīrīt prātu no liekās informācijas un domām, ko nereti mēs bez vajadzības nēsājam sev līdzi. Tukšāku prātu ir vieglāk fokusēt un koncentrēt. Kopumā tas labvēlīgi ietekmē mentālo veselību.
2️ Prāts kļūst rāmāks un mierīgāks, mazinās nemiera sajūta.
Šis ir klasiskās
Nadi Shodhana Prānajama efekts, kas principā ar vienu vienkāršu tehniku nodrošina visu Hatha jogas uzdevuma būtību. Vēl jāpiebilst, ka pozitīvā ietekme uz smadzeņu darbību ir saistīta ar to, ka Prānajama un citas jogas prakses sakārto mūsu prātu, tas vairs nav tik fragmentēts un izkaisīts. Tas, savukārt, ieekonomē milzīgu daudzumu psihiskās enerģijas, kas citkārt būtu notrallināta stresojot, domājot, kreņķējoties. Arī smadzeņu darbība tiek stimulēta un stiprināta. Pie noteiktām aktīvajām Prānajamām mēs sasprindzinām un atslābinām smadzenes, ietekmējam smadzeņu šķidrumus, – tas viss notiek automātiski pie straujām ieelpām un izelpām.
Tādējādi smadzenes tiek vitalizētas, atjaunotas un stiprinātas. Tas vēl vairāk ietekmē mieru un skaidrību prātā!
3️ Līdzsvarojas nervu sistēma, var mazināties miega traucējumi. Samazinās negatīvo emociju intensitātē.
Negāciju un negatīvo emociju mazināšanās ir saistīta ar normalizēto prāta darbību un fenomenu, ka Prānajama mums palīdz nonākt tuvāk sev, savai būtībai. Un savā dziļākajā būtībā mēs neesam negatīvi, drīzāk pozitīvi vai precīzāk būtu teikt – mierīgi un vērojoši! Prānajamas ievieš līdzsvaru starp simpātisko un parasimpātisko nervu sistēmu, labvēlīgi ietekmē autonomo/veģetatīvo nervu sistēmu. Tas viss ir zinātniski izpētīts un atzīts!
4️ Uzlabojas veselība un pieaug enerģijas līmenis un darbaspējas.
Aktivizētas un sabalansētas prānas darbība var novērst gan slimības, gan to rašanos, gan vīrusus, un pat hroniskas saslimšanas. Tieši šī iemesla ietekmē ceļas enerģijas līmenis, pieaug darbaspējas. Vesels cilvēks var padarīt vairāk un ātrākā laika sprīdī!
5️ Uzlabojas asinsrite, ķermenis attīrās. Seja un acis iegūst vieglu mirdzumu.
Ķermeņa detokss notiek prānas aktivizēšanās rezultātā, kas veicina dažādu ķīmisku procesu norisi, tai skaitā skābekļa daudzuma palielināšanos pie parastās dabiskās elpošanas procesa, iemācoties pilnīgāk ieelpot. Palielinās ogļskābās gāzes izvades intensitāte, pie atsevišķām Prānajamām šīs process notiek diezgan drastiski. Tas ir reāls detokss. Mirdzums sejā un acīs arī ir regulāra Prānajamas praktizētāja firmas zīme! Atkal atgādināšu – mēs strādājam ar elpu un prānu – pašu dzīvības procesu! Rezultātā dzīvības spēks vairojas un izpaužas labā veselībā, kas tālāk izpaužas labā izskatā un labā sejas ādas krāsas & acu mirdzumā, un beigu beigās arī apmierinātībā ar dzīvi.
6️ Uzlaboja pareizas elpošanas paradumi.
Ikdienā praktizējot Prānajamas, mēs iemācāmies elpot pareizi un ieelpot lielāku gaisa daudzumu. To mums nodrošina vēdera muskuļu darbināšana pie elpošanas. Rezultātā elpas ir garākas, mēs uzņemam vairāk skābekļa un prānas. Pakāpeniski elpas ritms var mazliet palēninātie un tā jau ir ilgdzīvošanas pazīme!
7️ Uzlabojas gremošanas sistēmas darbība, barības vielas tiek efektīvāk pārstrādātas un izplatītas pa ķermeni.

Papildinot Prānajamu ar speciālu jogas tehniku –
bandhām jeb slēdžiem, tiek masēti, stiprināti gremošanas sistēmas orgāni – kuņģis, zarnas, aknas, barības vads. Tas savukārt labvēlīgi ietekmē barības pārstrādes un izplatīšanas funkciju. Aktivizētā prāna pilnvērtīgāk pārstrādā pārtiku, līdz ar to vairāk barības vielu aiziet lietderīgā izmantošanā organisma sistēmā. Prānajamas stiprina “iekšējo uguni”, tas ir stiprina kuņģa darbību, vielmaiņu un ēdiena pārstrādi. Mēs jogā lieko svaru neuzskatām par ēšanas problēmu, bet gan “iekšējās uguns” un prānas deficītu!
8️ Parādās viegluma sajūta, ķermenī kļūst “patīkamāk uzturēties”.
Tas ir viens fenomens, ko jums noteikti apliecinās jebkurš regulāras Prānajamas praktizētājs. Pēc jogas filozofijas viens no pamatelementiem, kas mūs veido, ir gaiss. Prānajamas prakses tiešā veidā ietekmē, jeb varam arī teikt, – stiprina un aktivizē gaisa elementu mūsos, pie kam, tas izpaužas ne tikai fiziski, bet arī mentāli. To ir grūti izskaidrot, bet to nav grūti piedzīvot, – pēc pusgada viegluma un iekšējā telpiskuma sajūta kļūst par neatņemamu tavas Prānājamas (pēc)nodarbības sastāvdaļu. Te vēl jāpiezīmē, ka elpošanas tehnikas ļoti labvēlīgi ietekmē sirds veselību un sirds čakru.
9️ Prānajama ir taisnākais ceļš uz meditāciju!
Tas ir fakts. Te nav pat ko daudz piebilst, atliek tikai pamēģināt un pašam pārliecināties!
Iemācoties pārvaldīt prānas, paveras iespēja praktizēt advancēto Prānajamu jeb Prana Vidya – zinātni par prānas kustību, pārvietošanu un izplatīšanu ķermenī un ārpus tā. Prana Vidya ir meditācija ar vizualizācijas elementiem, kurā cilvēks pats ar gribas un vizualizācijas spēku palīdzību ārstē noteiktus orgānus, orgānu sistēmas sava un ne tikai sava ķermeņa ietvaros. Tas gan ir samērā laikietilpīgs process un prasa gan zināmu pacietību, gribasspēku un vizualizācijas spējas. Bet pirms tam ir jāapgūst Prānajama un jāsadraudzējas ar Prānu. 🙂
Prānajama, meditācija, prāna, nervu sistēma, prāts, līdzsvars, garīgums, joga, labbūšana, miers, stress, vesels, vieglums, elpošana, īstā joga, koncentrēšanās spēja, atmiņa, darbaspējas, bezmiega novēršana, ilgdzīvošana
Happy
2
100 %
Sad
0
0 %
Excited
0
0 %
Sleepy
0
0 %
Angry
0
0 %
Surprise
0
0 %
Related
Discover more from SoHam joga.
Subscribe to get the latest posts sent to your email.
Average Rating