Prānajama VS elpošanas vingrinājumi

Prānajama VS elpošanas vingrinājumi

Read Time:1 Minute, 59 Second

Prānajama VS elpošanas vingrinājumi

Ar elpošanas vingrinājumiem tu neiemācīsies aktivizēt un pārvaldīt prānu – savu dzīvības spēku, smalko enerģiju. Ar elpošanas vingrinājumiem, tu vari iemācīties ieelpot dziļāk un izelpot vai aizturēt elpu ilgāk, kas sportistiem, zemūdens nirējiem, solistiem un pūtējiem ir liela priekšrocība, bet reāli, tas nePrānajama VS elpošanas vingrinājumidos nekādu būtisku ieguvumu prāniskajā un garīgajā attīstībā. Praktizējot elpošanas vingrinājumus, mēs darbojamies tikai vienā dimensijā, tas ir fiziskajā. Ieelpa, aizture, izelpa, – viss. Prāts tikmēr klejo apkārt, domā, analizē, secina, plāno. Tas nav klātesošs! Citiem vārdiem sakot, ķermenis dara vienu, prāts otru, un enerģijas kaut ko vēl citu. Iztrūkst šo trīs fundamentālo spēku sinhronizācija, kas parasti ir Prānajamas pamatā.

Sinhronizācija

Prānajamā pie elpošanas procesa mēs pieslēdzam klāt uzmanību, vērošanu, ieelpas/izelpas skaitīšanu vai Mantras. Tādējādi mēs noturam prātu pie elpas, nodarbinām to, nu, vai vismaz cenšamies, jo domas tāpat “aizbēgs” pie kaut kā interesantāka. Bet tas nekas, – mūsu uzdevums ir to ātri piefiksēt un atkal pievērst elpai. Tādā veidā notiek sinhronizēšanas process. Kādam tas liksies Mission Impossible, bet tāds ir darbs ar prātu – tas prasa pacietību un neatlaidību. Nekādā gadījumā ne spēku, varu, vienaldzību, vai dusmas!

Tātad prāts tiek fokusēts uz elpas un, ik pa laikam, arī uz ķermeņa vērošanu – taisna mugura un atslābināts ķermenis & seja.

Prānas vizualizācija

Savukārt prāniskās dimensijas vērošana var izpausties kā spēka vai enerģijas sajušana kopā ar ieelpoto gaisu; prānas izplešanās un pastiprināšanās ķermenī baltas gaismas veidolā. Pie izelpas varam vizualizēt, kā šī prāna mūs pamet, mainot krāsu uz pelēcīgu toni. Citkārt varam šo prānisko dimensiju piedzīvot kā miera un viegluma sajūtu. Bet, piemēram, tantriskajā Prana Vidya praksē, prāniskā ķermeņa darbība tiek iztēlota kā izplešanās un saraušanās process. Pie izelpas prāna izplešas, pie izelpas saraujas, bet svarīgi ir saprast, ka runa ir par psihisku sajūtu, ne fizisku, jo tas nenotiek ar fizisko ķermeni, bet tieši prānisko. Prānajama VS elpošanas vingrinājumi

Pie advancētām Prānajamas praksēm iztēlotas un vērotas tiek atsevišķas čakras, parasti Ajna, kuras projekcijas punkts ir starp uzacīm, citkārt Manipura – nabā, vai jebkurš cits prāniskais centrs.

Sākotnēji, praktizējot Prānajamu, talkā ņemam iztēli un vizualizācijas spējas, bet ar laiku, tā kā iztēlotie procesi patiešām notiek prāniskajā līmeni, tie pa īstam tiek sajusti un ieraudzīti. Tad arī praksēm ir pilnīgi cits efekts un to iedarbību varam sajust vēl ilgi pēc praktizēšanas. Teorētiski pietiek ar 20 minūšu garu Prānajamas sesiju, lai prāniskie procesi turpinātos visas atlikušās dienas garumā.

Atslēgas vārdi: Prānajama, elpošanas vingrinājumi, prāna, vizualizācija, dzīvības spēks, enerģija, elpa, Prāna Vidya, čakras, Ajna, Manipura

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?