jogas skolotājs

Pēc kādiem kritērijiem izvēlēties savu īsto jogas skolotāju?

Read Time:5 Minute, 20 Second

Mana ideālā jogas skolotāja/s.

Šajā rakstā aprakstīšu ideālo jogas skolotāju un pievērsīšos niansēm, kuras būtu vērts ņemt vērā izvēloties savu jogas skolu/skolotāju, lai vēlāk nav jāviļas! Raksta mērķis ir piedāvāt jums svaigu skatījumu, kuram dažkārt ikdienā mums pietrūkst laika, uzmanības, pieredzes un iedziļināšanās! 🙂

Tad kādi būtu faktori, kuriem pievērst uzmanību izvēloties savu īsto jogas skolotāju?

  • jogas skolotājsĀrējais izskats. Tas var būt mānīgs, bet var arī diezgan daudz pateikt par pašu cilvēku! Es būtu piesardzīgs, ja mana jogas skolotāja būtu ārišķīga ar meikapu, krāsotiem matiem, manikīru un uzkrītoši daudzām rotām. Tūlīt paskaidrošu kāpēc? Pirmkārt, es neesmu pret to, ka sievietes rūpējas par ārieni, taisni otrādi, tas ir skaisti, bet… bet no savas garīgās skolotājas es sagaidītu vairāk “iekšējā skaistuma”, ne “ārējā”. Cenšanās būs skaistai vienlaicīgi nozīmē, ka esi pieķēries fiziskajam ķermenim, un tieši jogiem un jogas skolotājiem jāprot no ķermeņa kulta distancēties un rādīt labu piemēru sekotājiem, atgādinot, ka ķermenis ir mainīgs! Tad kādēļ tam pieķerties? Tāpēc ka visi tā dara? Es sagaidītu, ka mana skolotāja to ir sapratusi un ir pacēlusies virs pirmās čakras apziņas evolūcijas līmeņa. Ja nav, tad ko gan man var šāds cilvēks iemācīt? Kā pucēties un uztraukties par novecošanu? 🙂

Tas pats attiecas uz vīriešu kārtas skolotāju. Ja rokas un kājas ir noklātas ar tetovējumiem, pat ja tās ir jantras un Om zīmes, vienalga tā ir ārišķība, līdz ar to, fiksēšanās uz ķermeni un apziņas attīstība pirmās čakras līmenī. Es neesmu pret tetovējumiem, tomēr tā ir zināma paštīksmināšanās iezīme, sociāli akceptēta, bet tomēr! Tad ko es pie šāda skolotāja apgūšu? Tetovējumu vai muskuļu skaistuma mākslu? Kā izskatīties pēc modernā Supermena? 🙂

  • Skolotāja sociālie tīkli. Es noteikti izpētīšu sava skolotāja/s Facebook timeline un Instagram bildes. Kāpēc? Tas arī daudz ko pasaka par pašu cilvēku. Ja es tur redzēšu vienus vienīgus selfijus un košas bildes, kurās centrālā vieta atvēlēta pašam skolotājam, tad jau atkal tā būs sevis izrādīšana. Atgādināšu, ka joga savā būtībā ir par disciplīnu – ķermeņa, enerģiju, prāta, emociju un arī ego disciplīna. Jā, ego jeb personībai jābūt disciplinētai, savādāk tā uzpūšas kā gaisa balons. Un ar daudziem “jogas skolotājiem” tieši tā arī notiek, to nevar nepamanīt!

Ko man iemācīs cilvēks, kurš tik ļoti ir aizrāvies ar sevi, savu “jogas talantu”, ka viņam/ai pat neatliek laiks nodarbībā paraudzīties uz mani un pamācīt, ko un kā pareizi darīt? Labam jogas skolotājam fokuss ir uz audzēkņiem!

joga sievietēmJa mana skolotāja/s savu Facebook laika līniju būs aizpildījis ar dažādiem sazvērestības teoriju, “fake news” un citiem histēriskiem un negatīviem postiem un šēriem, tvītiem un bildēm, tad es būšu ļoti piesardzīgs un sev pajautāšu, “ko man iemācīs šāds cilvēks?” Tā ir mūsu tamasiskā daba, būt negatīviem, skaļi kliegt par netaisnībām dzīvē, valdībā, pagastā… Jogas skolotājam ir jābūt spējīgam pacelties virs šīs tamasiskās dabas, tam jābūt vismaz rajistiskam, bet vēl labāk – satviskam.

  • Skolotāja/s nolūks un motivācija. Vai skolotāja/s motivācija ir nopelnīt naudu, celt savu ego apziņu, vai gūt slavu un popularitāti ar tūkstošiem sekotāju? Vai tomēr vēlme iemācīt un “dāvāt” jogu? To nav grūti pamanīt un sajust! Diemžēl vairums gadījumos cilvēki nav pietiekami apzināti un nepamana patiesos nolūkus. Kur ir aitas, tur arī cirpēji! Laba jogas skolotāja/s “necērpj” savus audzēkņus, tā strādā un veicina to izaugsmi. Jā, tieši izaugsme un attīstība ir kritērijs, kas nosaka, vai skolotājs ir nopietns, ieinteresēts un spējīgs man ko iemācīt, vai arī notiek “muļļāšanās uz vietas, izklaidēšanās un naudas iekasēšana”?!
  • Sertifikāti. Jogā sertifikāti ir atceļojuši no Rietumiem, un viss kas no turienes nāk, akcentē komercializāciju. Arī joga ir kļuvusi par komercdarbību, diemžēl! Un sertifikātu izsniegšana 90% gadījumos ir tikai tīrs bizness un acu mālēšana sertifikāta saņēmējiem un viņu skolniekiem. Ja mana skolotāja/s daudz un dikti stāstīs un rādīs vienu jogas sertifikātu pēc otra, es kļūšu piesardzīgs. Vai tas kaut kāda veidā ceļ skolotāja kvalitāti? Galu galā nodarbības vada cilvēks, ne laminēta A4 izdruka? Pie kam, jogā, – īstajā jogā, galvenais ir iniciācija, sertifikāti ir tikai nepārliecinātiem skolotājiem – pašapziņai un biznesam. Visu noteiks paša skolotāja pieredze un jogai atvēlētais laiks, ne sertifikāts. Kaut kādā mērā sertifikāti aptur jogas skolotāja izaugsmi, kurai būtu jānotiek visu laiku, ar sertifikātu pasakot – “nu tu esi gatavs”! Sertifikāts savā būtībā nozīmē, ka tevī ir implantēta informācija, bet ne pieredze un izpratne!

 

  • aerobika un jogaPārlieku pārliecinātība un optimisms. Ja mans skolotājs/a būs pārspīlēti pašpārliecināta, tad es kļūšu uzmanīgs, jo uzspēlēta pārliecība ir pazīme, ka “iekšējas” pārliecības nav! Un šo mēs labi varam novērot jebkurā jomā – biznesā, politikā, ikdienā. Piezīmēšu, ka jogiem un jogas ceļa gājējiem vairāk ir raksturīga nepārliecinātība un šaubīšanās. Tas nozīmē, ka cilvēks vēl ir procesā, tas meklē atbildes un patiesību. Un šie garīgā ceļa meklējumi parasti ilgst visu mūžu. Un palikt uz šī ceļā ir ļoti, ļoti svarīgi! Ja viens sevi uzskata par visu zinošu un visu varošu, sertificētu un ir tik pašpārliecināts, tad tā ir skaidra zīme, ka skolotājs vēl nav gatavs. Būt visu zinošam un patiesi pārliecinātam, nozīmē būt apskaidrotam, – tā ir ļoti reta parādība, vismaz šeit pie mums Rietumos!

Tas pats sakāms par pārlieku optimismu. Ja mana jogas skolotāja/s visu laiku ir pārspīlēti priecīga, smaidīga, smejas un ir mātišķīgi rūpīga, tad es kļūšu piesardzīgs. Optimisms un pozitīvisms ir laba lieta, bet jogi arī apzinās, ka pasaule nav tikai leiputrija, cukurvate un rozā brilles, – dzīvē ir arī tumšā puse un tā nav jānoliedz. Arī par to ir jārunā, pat ja skolniekiem tas nepatīk. Savādāk mums tāds pozitīvisma pulciņš, kurš nedod nekādu praktisku jēgu dzīvei, vien sanāk. Šis ir arī iemesls, kamdēļ bieži rakstu par tēmām, kuras izdevīgāk būtu neaiztikt (piemēram šo rakstu 🙂 ), tomēr mana kā “jogam un jogas pasniedzējam procesā” pienākums ir atklāt pasauli tādu, kāda tā ir – ar pozitīvo un negatīvo.

  • barjeras garīgo ceļu ejotIekšējā sajūta. Visbeidzot pats noteicošais būs iekšējā sajūta, kāda mani pārņem mijiedarbojoties ar vienu vai otri skolotāju. Īstenībā, tas ir pats galvenais, un tas arī izšķirs vai mēs praktizēsim kopā, vai ne. Prānas vai enerģētiskā saderība būs būtiska, bet vēl svarīgāk būs manas dvēseles saderība ar mana skolotāja dvēseli. Citiem vārdiem sakot, vai mana dvēsele uzskatīs, ka mana skolotāja dvēsele var man dot to, kas man patreiz šajā dzīves brīdī ir vajadzīgs, vai tā nodrošinās manu garīgo izaugsmi un attīstību, un vai es vispār esmu gatavs šādai attīstībai?! Tie ir ļoti smalki procesi, kurus ar loģisko prātu nav iespējams aizsniegt, bet tie ir paši būtiskākie.

Kas īstenībā ir Jogāsanas jeb jogas vingrojumi?

Jogas skolotājs, laba jogas skolotāja, kā atrast jogas skolotaju?, jogas skola, kā izvēlēties jogas skolu?, garīgā pilnveidošanās, Mārcis Auziņš, Pēterim Kļava, Dipikai Ma, Sadhguru

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?