meditācijas pārdomas

Tramvajs un meditācija?!?

Read Time:2 Minute, 28 Second

Tramvajs un meditācija.

Tramvajs un meditācija? Tiešām? Kāds te varētu būt sakars? Kas kopīgs tramvajam ar meditāciju, vai tā ir kāda meditācijas tehnika, kuru praktizēt mazajā pilsētas vilcieniņā? Kā jums liekas?….

meditācijas pārdomasTramvajs ir labs simbols paredzamībai un nemainīgumam. Proti, šis transporta līdzeklis ir tik neelastīgs un smagnējs, tas vienmēr iet pa vienu un to pašu maršrutu, tas nekad nenoiet no sliedēm un nedodas pa citu ceļu, tas nekad nevar apdzīt sev priekšā braucošo vai palaist garām aizmugurē esošo bānīti. Tas ir kā neapzināta un instinktu & tendenču vadīta dzīve. Viss atkārtojas un iet uz riņķi, nekas nemainās. Dažkārt mums ir sajūta, ka dzīve ir tik smagnēja, ka mēs to nevaram ietekmēt, tā iet pa noteiktu trajektoriju neatkarīgi no mūsu centieniem, pa noteiktām sliedēm kā tramvajs. Tas tā tiešām var būt, bet tikai tad, ja dzīvots tiek neapzināti, ļaujot tendencēm un paradumiem ņemt virsroku.

Visuzskatāmāk to atspoguļo klasiskā attiecību drāma, kad vienas attiecības tiek aizstātas ar citām, tomēr pamatproblēma paliek. Ja bija fiziska nesaderība vai nesapratne, tad nākamajās attiecībās emocionāla vai mentāla nesaderība vai tamlīdzīgi… Tendences ņem virsroku… mēs ģenerējam vienas un tās pašas situācijas. Tas ir nomācoši un tas notiek tādēļ, ka prāts ir informācijas “bundulis”, tas vadās no iepriekšējās uzkrātās pieredzes, tādēļ atkārto zināmus šablonus un uzvedības modeļus. Tas darbojas nemainīgas trajektorijas ietvaros, gluži kā pa sliedēm vienā maršrutā braucošais pilsētas vilcieniņš. Un to nevar nepamanīt, ja jūs mēdzat apdomāt savu dzīvi.

Un tagad par meditācijas nozīmi šajā procesā

vērībaMeditācija ir vienīgais man zināmais rīks, ar kura palīdzību mēs varam kaut ko iesākt ar šīm tendencēm un paradumiem, ar šīm prāta un uzvedības programmām. Jā, meditācija ir apstāšanās un apklušanas process. Šajā brīdī mēs varam paskatīties uz sevi un savu dzīvi no malas, ieraudzīt simbolisko tramvaju un pārdomāt vai te ir kas darāms? Meditācija palīdz dzēst vecās un ierūsējušās izpausmes un tendences, aizstāt tās ar jaunām un svaigām idejām un paradumiem, jeb neapzinātu dzīvi padarīt nedaudz apzinātāku.

Ja jūs neizprotat vārda apzinātība nozīmi, tad varat to aizstāt ar vārdiem uzmanība vai vērīgums. Tādā veidā ar uzmanību un vērīgumu mēs pamazām šo tramvaju transformējam dronā. Drons neiet pa sliedēm, drons var lidot pa jebkuru trajektoriju, jebkurā virzienā, augstumā, ātrumā… Tas ir labs simbols brīvam prātam un apzinātai uzvedībai, apdomīgai reakcijai un svaigiem, tagadnē vai klātesamībā balstītiem paradumiem… Tad katrs dzīves mirklis ir jauna pieredze ar iespēju rīkoties, vadoties nevis pēc iesīkstējušajiem paradumiem, bet pēc situācijas, radoši un pilnvērtīgi, radot labu rezultātu un pozitīvas karmas… apzinātība un vērībaTad rutīna, nolemtība, riņķa deja un smagnējums no dzīves lēnam izzūd, dodot vietu pilnīgi jaunām reakcijām, uzvedības modeļiem un radošam skatam uz dzīvi. Likteņa-slikteņa vietā – apzinātas izvēles un apzināta dzīve! Tad ikdiena vairs nav kā kārtējais brauciens tramvajā ar “koks, koks, stabs, stabs, vai, kas ar mani?….”, bet aizraujošs ceļojums un piedzīvojums neparedzamajā dzīves plūsmā ik brīdi.

P.S. Paldies Ingai C. par ilustrācijām.

Klusums un meditācija.

meditācija, meditatīvas pārdomas, apzināība, neapzinātība, uzmanība, vērība, kā meditēt, kā mainīt savu dzīvi? nolemtība, liktenis, gustavo, sevis pilnveidošana

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?