Om Swami padomi izaugsmei meditācijā

Om Svāmī par progresu meditācijā

Read Time:2 Minute, 4 Second

Om Swami – viens no maniem nozīmīgākajiem iedvesmotājiem par to, kā progresēt ar meditāciju un garīgajām praksēm.

Klausīties apskaidrotu jogu runas pati par sevi ir garīga prakse un daudzu vērtīgu un noderīgu padomu avots! Tāpēc, turpmāk ik pa laikam publicēšu kādu saturīgu un iedvesmojošu jogu runas! Lieki piebilst, ka Om Swami ir apskaidrots jogs, izbijis miljonus apgrozošas IT kompānijas īpašnieks, kuram cipariņu spēle (bizness) ātri vien kļuva par garlaicīgu!

Om Swami padomi izaugsmei meditācijāMeditācijas praksēm viņš ir veltījis no 10-20 stundām dienā, gadiem. Patiesībā par šo jogu varētu stāstīt un stāstīt, un drīzumā SoHam lapā būs jauna, iedvesmojoša rubrika ar  nosaukumu “Neticami stāsti no apskaidrotu jogu dzīves”, kas sāksies tieši ar vienu stāstu no viņa meditācijām Himalajos. Piezīmēšu, ka viņam ir arī virkne lielisku grāmatu, kuras ir ietekmējušas šos rakstus un mūsu nodarbības

Bet tagad īsumā par video dzirdamo.

Lai sasniegtu dziļus un spēcīgus meditācijas stāvokļus mums jāattīsta 2 kvalitātes. Mindfulness, to es tulkotu kā vērīgumu, ja kādam ir labāks šā vārda tulkojums, lūdzu iesakiet! Vērīgums attīsta vai stiprina “awareness” – apzinātību. Otra kvalitāte – vēlme un griba attīrīt sevi iekšēji, lai jūs būtu pieejams augstākām pieredzēm.

Tāpat viņš piemin, ka dziļā meditācijā ego izgaist, jeb metaforiski  – mēs atbrīvojamies no savas individualitātes vai drīzāk, patieso būtību aizsedzošajām sienām, griestiem, jumta. Ar ego izgaišanu te būtu jāsaprot fiziskā ķermeņa sajūtas izzušana un prāta-domu “mazsvarīgumu” meditācija laikā. Mēs varam ietekmēt savus nodomus, vārdus, darbus, bet nevaram ietekmēt domu plūsmu, tikai vērojot un apzinoties domu “nenozīmīgumu” iespējams izbēgt no domu virpuļiem un nonākt dziļākā meditācijas stāvoklī – piedzīvot svētlaimi (kaifu).

Neticami stāstiPar izaugsmi meditācijā  – visu laiku nepieciešams vai nu kvalitatīvs, vai kvantitatīvs progress, savādāk mēs apstājamies, vai pat regresējam. Atceraties rakstu par komforta zonu? Tieši par to iet runa! Mums ir jāpalielina prakšu ilgums vai arī jācenšas “iet dziļāk” katru reizi, kad apsēžamies meditēt!

Svāmi piemin arī savu pieredzi, kas deva viņam strauju progresu – viņš apņēmās turpmāk runāt tikai un vienīgi patiesību! Un tas ir apskaidrotu jogu pamatlikums – lai sasniegtu apskaidrību, iepazītu pilnīgo patiesību, pašam jābūt pilnīgi patiesam. Teju vai neiespējams uzdevums, dzīvojot Rietumos!

Un kā mums pašiem sevi izaicināt progresam? Vai meditācijas ilguma vai kvalitātes pieaugums, vai apņemšanās/Sankalpa sasniegt noteiktus mērķus. Un vēl būtiskāk, – apzināt, kas ir mūsu trūkumi, traucēkļi, kas mums nesanāk meditējot, un tad strādāt tajā virzienā.

Paldies, Om Swami  🙏🙏🙏

Vairāk par šo jogu skaties te:  https://os.me/

Neticami stāsti no diženu jogu dzīves. Om Svami un Himalaju kalnu bites.

Atslēgas vārdi: meditācija, dziļa meditācija, joga, sasniegt apskaidrību, meditēt, meditācijas ieteikumi, vērīgums, apzinātība, domu apturēšana,

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?