evolūcija, garīgums. atmoda

No vienšūņa līdz dievišķajam!

Read Time:4 Minute, 43 Second

No vienšūņa līdz dievišķajam!

Dzīvot cilvēka ķermenī, cilvēka cienīgu dzīvi, ir neiedomājama priekšrocība un sasniegums! Jā, tu esi izgājis cauri visam dvēseles evolūcijas ciklam. No minerāla, akmens, zāles, koka līdz vienšūnim, moskītam, ūdens iemītniekam, rāpulim, dzīvniekam, mājdzīvniekam un, visbeidzot – homo sapienam – saprātīgajam cilvēkam. Ja precīzi, tad aptuveni 8.600.000 piedzimšanas cikli līdz pilnvērtīgam cilvēka ķermenim, vadoties pēc senajiem jogas tekstiem.

evolūcija, garīgums. atmodaJā, tu to noteikti neatceries, bet reiz ļoti, ļoti sen tu biji olis jūras krastā, tad koks mežā, tad maza skudra un tā tālāk, līdz beidzot tava evolūcija sasniedza cilvēka ķermeni. Tas ir tavs lielais sasniegums, bet ceļš vēl nav galā! No instinktīva un neapzināta cilvēka tev jākļūst par apzinātu, radošu un starojošu būtni! To mums māca joga. Tas nav viegls solis, galīgi nav! Sevišķi tad, ja tu šo visu neapzinies un netici savai brīnumainajai evolūcijai. Daudziem šķiet, ka viss ir pats par sevi saprotams – būt cilvēkam, tas jau pienākas pēc noklusējuma, defoltā. “Dzīvoju vienreiz – kā un ko pēc sevis atstāju, tas mani neinteresē! Karma? Kas tā tāda?” Ja tā raugās uz dzīvi, tad evolūcija, kas novedīs pie īstas un pilnīgas dzīves, nebūs viegli īstenojama. Tā prasīs daudz, ļoti daudz laika un dzīvju.

Dabas likumi

Sliktā ziņa ir tāda, ka dabā ir savi likumi un ilgstoša pretošanās evolūcijai var izraisīt zināmu regresu. Tu tam protams neticēsi, bet dabā ir zināma kārtība un nenovērtējot savu vietu vai nemākulīgi to lietojot, var nākties no divām kājām atgriezties atpakaļ evolūcijas stadijā uz formātu – četras kājas plus aste. 🙂 Tas nav joks, tikai dabas un karmas likuma izpausme. Protams, tas nenozīmē, ka būs jāiet no jauna viss garais miljoniem gadus prasījušais evolūcijas process, nē, bet neliels atsviediens tas būs gan, lai pēcāk var novērtēt, ka uz divām kājām tomēr labāk dzīvot! 🙂

Te piemērs, kā tas var  notikt. Cilvēks ir visu mūžu tiecies pēc mīlestības, vēlējies būt mīlēts, bet kaut kā dzīvē tas nav piepildījies – šķiršanās, sliktas attiecības, likteņa triecieni… Vēlme palika nepiepildīta, tā tikai pastiprinājās laikam ejot un palika kā pati pēdējā doma un vienlaicīgi arī galvenā dzīves vēlēšanās pametot fizisko ķermeni. Tālāk, māte-daba, kā jau māte, – tā vienmēr grib mums tikai to labāko, saprotot nepiepildīto vēlmi rada situāciju, kurā pastāv ļoti liela varbūtība šo vēlmi beidzot apmierināt un tadaaaa… – dvēsele iemiesojas klēpjsunītī! Tas nekas, ka tā ir regresija no evolūcijas viedokļa, doties dzīve pilna ar mīlestību, tikai pa klēpjiem, vienmēr samīļots… Vēlme piepildīta!

Uz kopējās miljonus gadu garās evolūcijas fona, daži desmiti vai simti gadi (jo var notikt tā, ka pārdzimšana četrkāja formātā var atkārtoties) nav nekas īpašs, tas ir kā divu minūšu noraidījums hokeja spēlē, tomēr tas vienalga ir solis atpakaļ, antievolūcija. Protams, pats cilvēks to neapzināsies, ka ir nonācis zemākā evolūcijas stadijā, tomēr šīs pieredzes atbalsosies atgriežoties humanoīda formā. Ne velti mums ir tendence salīdzināt cilvēkus vai pat saskatīt tajos dažādas līdzības ar dzīvniekiem, nu piemēram, nikns kā vilks, vai nobarojies kā cūka, veikls kā zutis, mīlīgs kā klēpjsunītis un viltīgs kā lapsa… Nez no kurienes tas nāk?!

Klusā nesadzirdamā dvēseles balss

Garīgā evolūcijaNav jau tā, ka cilvēks pats šo evolūcijas nepieciešamību neapzinās, kaut kur iekšēji jau viņš to nojauš, zina kas jādara, bet raugoties uz apkārtējiem un uz šo nebeidzamo “rat race”, iekšējā balss šķiet tik tāla un savāda… Mūsos jau dzīvo šī nebeidzamā vēlme izplesties, tvert vairāk no dzīves, nekā mums jau ir, tā ir šīs evolūcijas izpausme, tikai mēs to stipri piezemējam – kā vēlmi pēc vairāk naudas, slavas, varas, sekotāju un laiku, skanīgāka amata, šikākas mašīnas…. Kā teiktu Satguru, cilvēks vēlas kļūt par SUPERCILVĒKU, tai vietā, lai kļūtu par īstu CILVĒKU un saprastu, cik tas ir SUPER!

Evolūcija pēc noklusējuma

Neskatoties uz visu, cilvēku evolūcija vienalga pakāpeniski virzās uz priekšu. To var viegli saskatīt, pavērojot mūsu bērnus un jauno paaudzi – tie ir pilnīgi savādāki, ja godīgi, tad viņi ir daudz attīstītāki savā ziņā, daudz relaksētāki, daudz brīvāki. Tā ir evolūcija pēc noklusējuma, un dabā tā ir iekārtots, ka katra nākamā paaudze ir mazliet attīstītāka.

Iekšējais Guru spēks.

dabaBet kā stiprināt sevī šo vēlmi pēc tālākas, paātrinātas evolūcijas un attīstības, kā izlauzties no komforta un ērtību lamatām, un spert izšķirošos soļus? Būs nepieciešama dziļa vēlme, intensīvas alkas. Tad arī  kāds nopietnāks spēks, kam sekot un uz ko paļauties. Jogā šo spēku sauc par Guru. Ne vienmēr tā ir kāda dzīva būtne, tā var būt ar nedzīva, vai neredzama, kā piemēram Dievība vai augstākā apziņa, tīrais gars – sauciet to kā gribiet. Un šo spēku ne vienmēr jāmeklē ārpus sevis, šo spēku var atrast sevī! Īstenībā Guru un skolotāju uzdevums ir tieši tāds, – palīdzēt praktikantā atrast dievišķo, tīro un pilnīgo sevī pašā! Bet te ir jāuzmanās, jo pastāv iespēja iekrist ego, fantāziju un maldu labirintā.

Evolūcijas ceļš, ne riņkadeja

Mēs to varam saukt par iekšējo balsi, tā ir mūsu dvēseles balss, kas visu ļoti labi zina, ko un kā un kad ir jādara. Uz dvēseles gudrības fona prāts un intelekts ir kā tādi mazi saules zaķīši pašas Saules priekšā! Intelekts un prāts mūs nevar virzīt pa evolūcijas ceļu, tāda nav to funkcija, to uzdevums ir palīdzēt izdzīvot vai dzīvot ērti un komfortā, bet ne garīgi attīstīties.

Evolūciju veicina iekšējais spēks, prāna un apziņa. Tāpēc jebkura īstas jogas prakse tevi aizvedīs tuvāk tavai iekšējai balsij, aktivizējot iekšējās enerģijas – to, ko jogā dēvē par Prānu. Prāna nav parasta enerģija vai spēks, tā ir dzīvības enerģijas un dzīves gudrības kopsumma. Tālāk jau šis spēks tevi virzīs uz priekšu, tev nevajadzēs ne skolotāju, ne Guru, jo tie jau ir iebūvēti tavā iekšējā pasaulē. Atliek tikai šo spēku atmodināt un ļauties tā virzībai. Tas ir paātrinātas evolūcijas ceļš!

Mūsu attīstība un apziņas evolūcija caur čakrām.

evolūcija, sevis pilnveidošana, attīstība, garīgā attīstība, joga, atmošanās, prāna, apziņa, karam, dabas likumi, pārdzimšana, guru, garīgais skolotājs, apziņa, dvēsele, supercilvēks, dievišķais,  

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?