Celties

No rīta grūti izlīst no gultas?

Read Time:1 Minute, 48 Second

Nevari piecelties?

Iepriekšējais jogas padoms mums bija par bezmiega tēmu, tagad ejam tālāk, noskaidrosim kā no rīta pēc laba miega tikt ārā no gultas. Šis arī ir aktuāls jautājums, ja vien neesat jau pievienojušies “5 no rīta” klubiņam. Tiem, kas ir paguvuši pievienoties un arī atvienoties no šī elitārā cīruļu agrcelšanās pulciņa, un arī tiem, kam izlīšana no gultas sagādā milzum pūles (tai skaitā raksta autoram), ir daži uz paša ādas pārbaudīti un par derīgiem atzīti padomi, ar kuriem varat paeksperimentēt. Tātad, divas jogas tehnikas.

 

Celties1. Lai pārvarētu miegu un vēlmi vēl mazliet pasnaust, varam izmantot šādu elpošanas triku. Tiklīdz esi izslēdzis modinātāju un uzlicis to snooze režīmā, ar gredzena pirkstu aizspied kreisu nāsi un ieelpo ar labo nāsi (cerams, nāss nebūs pilnībā ciet). Tad aizspied labo nāsi un elpo ārā caur kreiso. Sāc atkal ieelpu ar labo, izelpu ar kreiso. Tātad, ieelpa tikai ar labo nāsi, izelpa tikai ar kreiso! Elpo šādi 2-5 minūtes. Turi acis ciet un, ja iespējams, guli uz kreisā sāna.
Šo sauc par Surya Prānajamu – Saules jeb mūsu aktīvās un dinamiskās puses atmodināšanas elpošanas praksi. Šī tehnika uzģenerēs nedaudz spēka un vēlmi darboties, pēc kuras miegam vajadzētu būt prom. Tomēr pats grūtākais lēmums – izkāpt no siltās un ērtās gultas vienalga būs jāpieņem Tev pašam. Tiesa, pēc šīs tehnikas praktizēšanas, to izdarīt būs nedaudz vieglāk.

 

Bezmiegs, nevar aizmigt2. Jā šis tomēr nepalīdz vai arī labā nāss ir pilnīgi ciet, tad ir viena jogas Āsana, kuru vari izmēģināt. Guļot uz muguras, centies pacelt kājas un rokas vienlaicīgi, aizturot elpu. Noturi pozu dažas sekundes, tad nolaid. Pacelto roku un kāju augstums ap 10-15 cm. Rokas blakus kājām. Atkārto 3-5 reizes. Tā ir Naukasana.
Ja šis tev ir par sarežģītu, jebšu nevēlies samulsināt blakus gulētāju, tad vienkārši sasprindzini visu ķermeni (uz elpas aizturi, pēc ieelpas) un atslābini (kopā ar izelpu). Šādi 3-5 reizes.
Ja arī šīs nelīdz, tad jāķeras klāt smagajai jogas artilērijai – Kapalbhati vai Bhastrika Prānajamai! Un ja arī tas nedod gaidīto rezultātu, tad arī stāvēšana uz galvas Sirshasanā nepalīdzēs! 🙂 Tad jāatzīst, ka esi bezcerīgs gadījums! 🙂
mošanās, nevaru piecelties, celšanās, ārā nogultas, agrs rīts, izlīst no gultas, grūtības piecelties, jogas nodarbība, elpošanas joga, nāk miegs
Happy
Happy
67 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
33 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?