Kailaša kalns

Neticami stāsti no diženu jogu dzīves. Izjāde Kailaša kalna pakājē.

Read Time:3 Minute, 15 Second

Kailaša kalns.

Bihāras jogas skolas tagadējais vadītājs Svami Nirandžanananda kopā ar vēl 6 jogiem bija devies uz mītisko Kailaša kalnu Tibetā. Kalnam ir īpaša loma jogu un garīgā ceļa meklētāju dzīvē. Tiek uzskatīts, ka jogu galvenā dievība Šiva te ir uzturējies un meditējis, iespējams, kaut kādā daudz smalkākā dimensijā viņš te aizvien vēl meditē. Kalns ir garīgas un mistiskas informācijas krātuve, tāda kā Visuma bibliotēka.

Septiņu cilvēku lielās kompānijas mērķis bija speciāla Sadhana jeb garīgā prakse. Katrs no viņiem reprezentēja vienu čakru. Tā kā kopā ir 7 pamatčakras, tad varētu uzskatīt, ka viņi visi kopā veidoja vienu veselumu, vienu kopīgu garīgo organismu.

Kailaša kalnsViņi ieradās kalna tuvumā esošajā viesu namā un uzreiz devās gulēt, tā kā nākamajā rītā jau 3:00 Am bija plānota došanās svētajā misijā apkārt kalnam. Nakts miegs bija nemiera pilns. Svamī vairākkārtīgi pamodās no nelāgas priekšnojautas, ka kaut kas nebūs labi. Kāda nelaba sajūta nedeva ne mieru, ne miegu. Īsti kas notiks, nebija skaidrs, tik vien, ka nebūs labi. Apskaidrotiem jogiem tā ir ierasta lieta, ka intuīcija un prānas iet nedaudz pa priekšu “reālajam laikam”. Katrreiz, kad Svami no jauna iemiga un atkal uzmodās, galvā skanēja viena konkrēta mantra, saistīta ar nāves Dievu. Beigu beigās kaut kā nakts tomēr pagāja un, par brīnumu, jauna skaista diena bija uzaususi.

Pirms došanās ceļā, Svami saaicināja pārējos svētceļojuma biedrus un paziņoja par speciālas aizsardzības mantras skaitīšanas rituālu. Tas nebija iepriekš plānots, un pārējiem jogiem tas bija liels pārsteigums. Kāpēc tieši tagad? Visu ceļojuma laiku nekas tāds netika darīts, pat ne iecerēts! Svami bez iedziļināšanās niansēs tikai piebilda, ka tā kā svētceļojums būs apkārt Šivam, tas ir Kailaša kalnam, būtu labi turp doties ar labu un sakārtotu enerģiju. Tā viņi nodevās speciālas Mantras skaitīšanas rituālam. Kad Mahamritynjaya Mantras aizsardzības rituāls tika noslēgts, visa grupa bija gatava doties ceļā.

Zirgs no šausmu filmas.

Viens no jogiem bija izlēmis svētceļojumu veikt zirga mugurā, tādēļ jau iepriekš to bija rezervējis no vietējiem iedzīvotājiem. Zirgs tika atgādāts un jogam atlika tikai iekārtoties seglos. Brīdī, kad viņš ielika pēdu kāpslī, zirgs pēkšņi salēcās uz pakaļkājām un galopējās prom lielā ātrumā. Jogs nebija vēl paguvis iekārtoties seglos, un tā kā pēda bija iesprūdusi kāpslī, atbrīvoties no zirga nebija iespējams. Gluži kā kovboju filmās zirgs aizskrēja un samulsušais jogs ar iesprūdušo kāju tam pakaļ. Lieki piebilst, kāds kalnu apkārtnē ir zemes segums. Tas nav gludi kopts piemājas mauriņš, bet akmeņu un smilšu kluču lauks.

Niranjanananada
Svami Nirandžanananda

Zirga saimnieks izmisīgi dzinās pakaļ savam mustangam, tomēr plašumi bija pārāk lieli, tā pat kā zirga ātrums. Visi nodomāja, ka ar jogu viss cauri… Bet tad, zirgs aprima un pats no sevis apstājās. Dusmu lēkme bija galā! Visu uzmanību piesaistīja nabaga guļošais jogs, kurš visiem par pārsteigumu mierīgi izvilka kāju no kāpšļa, piecēlās, sakārtoja stāju un nopurināja drānas. Beidzot ticis brīvībā no “elles iemiesojuma”, viņš mierīgi bez redzamiem defektiem devās atpakaļ pie pārejās kompānijas. Ne viena nobrāzuma, ne sabojāta ietērpa, nekā! Sveiks un vesels, tikai nedaudz samulsis no neparastās izjādes un pozas kādā tas notika, bet savādāk pilnībā gatavs svētceļojumam!

Vēlāk Svami pārstāstot  šo stāstu, atcerējās, ka zirga ģīmis incidenta brīdī bija pilnīgi dēmonisks, – sarkanas acis, izplestas nāsis, nāvi vēstošs skatiens, gluži kā no šausmu filmām… Negadījumam veiksmīgi noslēdzoties, uzausa skaidrība par negulētās nakts patiesajiem iemesliem, par nelāgo priekšnojautu un pareizo lēmumu pirms “izjādes“ veikt aizsardzības rituālu. Tā kā viņi visi bija kā viens organisms, pieredzējušākais jogs laicīgi uztvēra kalna pavēlnieka sūtīto brīdinājuma vēsti.

P.S. Jogi skaita mantras un veic rituālus dažādu iemeslu dēļ, tai skaitā savai un citu dzīvo būtņu aizsardzībai. Starp citu, arī Mantra Om, ja tiek praktizēt ar ticību, padevību un cieņu, darbojas kā aizsardzības mehānisms pret dažādiem nejaušiem un pat jaušiem incidentiem!

 

Neticami stāsti no diženu jogu dzīves. Om Svami un Himalaju kalnu bites.

 

Atslēgas vārdi: Kailašs, Kailaša kalns, jogi, Nirndžanananda, neticami stāsti, jogu stāsti, mantras, aizsardzība, priekšnojauta, Svami,, Mahamritynjaya Mantras, aizsardzības rituāli, čakras

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?