nepacietība

Meditācijas izaicinājumi un ēnas puses. 4. Nepacietība

Read Time:1 Minute, 35 Second

Meditācijas ēnas puses un izaicinājumi. 4. Nepacietība

 

Kāpēc daudzi praktizētāji iesāk praktizēt jogu un tad ātri vien pamet? Bieži vien tas ir tāpēc, ka nav sasniegts ātrs rezultāts. Mūsdienu cilvēks nedarīs neko, ja pretī par to neko nesaņems, pie kam uzreiz! Tāda ir mūsdienu biznesa un patērētāju sabiedrības kārtība. Meditācija ir pacelšanās virs šīs materiālās konstrukcijas. Meditācija ir garīgs process – sevis izzināšana. Tā nevar notikt ātri, tā ir mūžizglītība, ja gribat!

nepacietībaJa gribi spēlēt klavieres kā Vestards Šimkus, nu vai vismaz kā 1/10 no Vestarda, tad tas ir daudzu tūkstošu stundu darbs! Jā, meditācija ne ar ko daudz neatšķiras no jebkuras citas disciplīnas – visu nosaka treniņš, tiesa, meditācijas gadījumā tā ir specifiska disciplīna, un rezultāts nav tik viegli saredzams, tas ir vairāk sajūtams vai saredzams cilvēkiem no malas, ne pašam praktizētājam.

No savas un citu praktizētāju pieredzes varu teikt, – jo lielāka ir vēlme pēc ātra rezultāta, jo mazāka varbūtība pie tāda tikt. Diemžēl! Patiesībā mentālajam uzstādījumam jābūt tāda, ka mēs neko negaidām, neko nepieprasām te un uzreiz! Jā, jo pārlieku liela gaidīšana radīs frustrāciju un nobloķēs potenciālās izmaiņas! To jums apstiprinās jebkurš nopietns jogas praktizētājs vai skolotājs.

Garīgajās praksēs nav vietas steigai, tas ir transformācijas ceļš un tas notiek lēnam, pakāpeniski. Tas nenotiek lineāri, drīzāk spirālveidīgi. Tas nozīmē, ka būs brīži, kad ir sajūtams progress, viss sanāks, bet nākamajā reizē – ķermenis traucē, prāts skraida un ir sajūta, ka nekāda virzība uz priekšu nav. Tomēr tā notiek, notiek, bet ne lineāri – spirālveidīgi un ļoti lēnām.

komforta zonaNEPACIETĪBA IR KĀ ENKURS, KAS NEĻAUJ MŪSU DZĪVES LAIVAI PLŪST UZ PRIEKŠU. Tas ir bloks, pretestība, tāda pati, kā garlaicība, paviršība, neiedziļināšanās, nevērība… Patiesībā meditācijas ietekmē, iespējams nepacietību pārveidot pacietībā, paviršību – uzmanībā; neiedziļināšanos – vērībā; nevērību – apzinātībā. Tikai tam būs nepieciešamas nedaudz (jeb tomēr daudz) laika un pacietības! 🙂

Meditācijas ēnas puses un izaicinājumi. # DROSME

Atslēgas vārdi: nepacietība, pacietība, meditācija, joga, garīgums, garīgais process, Vestards Šimkus, transformācija, apzinātība, vērīgums

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?