Pārvari negatīvo

Uzsēdies uz negatīvā?

Read Time:3 Minute, 1 Second

Uzsēdies uz negatīvā?

Jogā ir tāds termins Samskara. Tas apzīmē mūsu uzkrāto domu, emociju un atmiņu kopumu. Katra doma, kurai esam veltījuši lielāku uzmanību, pie kuras esam īpaši piedomājuši, kļūst par Samskaru – nospiedumu atmiņu krājumos. Te piemērs, ja jūs interesē kāda lieta, nodarbošanās, kāds cilvēks vai tieši otrādi – kaut kas nepatīk, kaitina, tad jūs tam veltāt zināmu laiku arī mentāli – domājat, pārdomājat, atceraties, utt. Tā veidojas Samskaras un kļūst par dominējošajām domām jūsu prātā, pirms nogrimst zemapziņā.

Pārvari negatīvo

Tad lūk, ja jūs veltāt pārāk daudz laika negatīvām domām, emocijām, tad tās kļūst par jūsu dominējošo domu saturu, un, gribi to vai nē, arī par jūsu personību, jūsu vizītkarti. Šobrīd mēs izteikti varam novērot šo negāciju un negatīvisma manifestāciju kovid un citu notikumu ietekmē. Jo vairāk ´’ētera laika” jūs veltāt negatīvajam, jo negatīvāks kļūstat. Tas ir tik vienkārši! Jautājums, vai vēlaties tāds būt? Vai tas jums ir noderīgi?

Ko tad tādā gadījumā mums piedāvā joga?

Joga piedāvā vienu vienkāršu, bet reizē arī sarežģītu praksi ar nosaukumu Pratipasha Bhavana. Prakses ideja un mērķis ir šāds – katrreiz, kad tevi pārņem negācijas, negatīvas emocijas, tādas, kā dusmas, skaudība, greizsirdība, atriebības alkas, tu momentāli šo negatīvo emociju aizstāj ar atbilstošo pretējo pozitīvo emociju. Ja naids, tad mīlestība; ja skaudība, tad prieks par cita panākumiem; ja aizvainojums, tad piedošanas jūtas,. Jā, hahaha, kāds pie sevis nodomāja, sapņo vien, kāds naivums… BET TAS NAV PAR TO OTRU CILVĒKU, TAS IR PAR TEVI, TEVIS PAŠA INTERESĒS, TUR TAS TRIKS.
Nezinu vai esat pamanījuši, bet diemžēl no dabas mums ir dots pilns negatīvo emociju komplekts (izrādīšanās, lepnums, dusmas), mums pat tas nav jāapgūst, tas jau ir iebūvēts, bet ar pozitīvajām emocijām (dāsnums, labestība, līdzjūtība) ir jāstrādā, jārada, jāapgūst un tas ir daudz sarežģītāk. Iespējams tāpēc negatīvi lādētu cilvēku ir daudz vairāk nekā pozitīvi vai neitrāli. Tieši tāpēc, ka nekas jau nav jādara, nav jāstrādā ar sevi.
Celties
Grūtības no rīta izlīst no gultas? Jogas ieteikumi.

Jo tu vairāk laiku pavadi negatīvo emociju varā, un tu taču labi zini, cik šīs dusmas, aizvainojums, greizsirdība var būt noturīgas jūtas, vai ne, – jo tu vairāk ciet un nodari pāri sev un citiem! Tāpēc ir šī prakse, ne jau lai tu kļūtu par svēto, kurš visu pieņem un visiem piedot, bet lai tu samazinātu “ētera laiku” negatīvajam un palielinātu laiku pozitīvajam vai neitrālām emocijām un jūtām.

Jā, tieši neitrālās emocijas un domas ir tās, kuras jogā ir īpaši cienītas, bet sākumā derēs arī pozitīvās! Ne velti joga piedāvā vēl vienu triku, tas ir Drashta, jeb vērojoša attieksme pret lietām, notikumiem, emocijām. Tu vēro visu notiekošo it kā no malas, – pēkšņi kāds tevi sadusmo, labi, tu paliec dusmīgs, bet ja tu vienlaicīgi saglabā vismaz daļēju vērojošu attieksmi, tad dusmu intensitāte ir mazāka un noturīgums daudz īsāks. Jo ir būtiska atšķirība starp dusmām un dusmām, kas tiek vērotas/apzinātas. Tādā veidā negāciju un negatīvisma “ētera laiks” būtiski samazināsies. Un te ir pati jogas trika sāls – tu nevari izfiltrēt no sevis laukā visu negatīvo, bet tu vari būtiski samazināt tā izpausmes laiku. Tās, protams, neizzudīs uz visiem laikiem, un par svētajiem mums arī nav jākļūst, BET, VISMAZ MĒS VARAM SAMAZINĀT ŠĪM NEGĀCIJĀM “SKATUVES LAIKU”, LAI ATVĒLĒTU LAIKU UN VIETU KAM DAUDZ DRAUDZĪGĀKAM UN NODERĪGĀKAM UN TAS VISS MŪSU PAŠU INTERESĒS!
Un visbeidzot piezemētāks veids, kā uzturēt sevi teicamā un labā omā visas dienas garumā ir, pozitīvs un radošs dienas sākums. Uzreiz pēc piecelšanās nekādi telefoni, interneti, TV. Joga vai meditācija vai kaut kas radošs, kaut vai dziedāšanā dušā, ja tas ir iespējams. 🙂 Kā sāksi dienu, tāda tā arī būs!
Atslēgas vārdi: negatīvisms, pārvari negatīvo, joga, vērošana, apzinātība, smaidīgs, meditācija, iesāc dienu, pozitīvs
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?