negatīvisms, negācijas

Jogas gudrības ikdienai. # Uzsēdies uz negatīvā?

Read Time:4 Minute, 3 Second

# Uzsēdies uz negatīvā?

Jogā ir tāds termins Samskara. Tas apzīmē mūsu uzkrāto domu, emociju un atmiņu kopumu. Katra doma un ar to saistītais notikums, kuram esam veltījuši lielāku uzmanību, pie kura esam īpaši piedomājuši, kļūst par Samskaru – nospiedumu atmiņu krājumos. Te piemērs, ja tevi interesē kāda lieta, nodarbošanās, kāds cilvēks vai tieši otrādi – kaut kas nepatīk, kaitina, tad tu tam veltāt zināmu laiku mentāli – domājot, pārdomājot, šausminoties, atceroties, utt. Tā veidojas Samskaras un kļūst par dominējošajām domām mūsu prātā, pirms nogrimst zemapziņā. Tad ik pa laikam saskaroties ar līdzīgam situācijām, šīs Samskaras atkal uzpeld.

Pārvari negatīvo

Tad lūk, ja mēs veltām pārāk daudz laika negatīvām domām, emocijām un atmiņām, tad tās kļūst par mūsu dominējošo prāta saturu, un, gribi to vai nē, arī par mūsu personību, mūsu vizītkarti. Nu jau pēdējos gadus mēs izteikti varam novērot šo negāciju un negatīvisma manifestāciju kovid, kara, politikas un citu notikumu ietekmē. Jo vairāk ´’ētera laika” mūs veltāt negatīvajam, jo negatīvāki kļūstam. Tas ir tik vienkārši! Jautājums, vai vēlamies tādi būt?

Ko tādā gadījumā mums piedāvā joga?

Vai joga ir reliģijaJoga piedāvā vienu vienkāršu, bet reizē arī sarežģītu praksi ar nosaukumu Pratipasha Bhavana. Prakses ideja un mērķis ir šāds – katrreiz, kad tevi pārņem negācijas, negatīvas emocijas, tādas, kā dusmas, skaudība, neiecietība, atriebības alkas, tu šo negatīvo emociju apzinies un aizstāj ar atbilstošo pretēju pozitīvo emociju. Ja naids, tad mīlestība; ja neiecietība, tad pacietība; ja skaudība, tad prieks par cita panākumiem; ja aizvainojums, tad piedošanas jūtas…, Jā, hahaha, kāds pie sevis nodomāja, sapņo vien, kāds naivums!!!… BET TAS IR TEVIS PAŠA INTERESĒS, TUR JAU IR TAS TRIKS!!!
Skatieties, mēs sastāvam no miljoniem vai pat miljardiem sīku organismu, šūnu, audu, mikrobu, atomu… tā ir noteikta sistēma, kas darbojas noteiktā virzienā. Arī mēs esam mazs mikrobs uz Visuma fona. Tagad, ja mēs esam negatīvi ar mīnuss zīmi, tad mēs esam pret Visumu, pret šo milzīgo organismu. Tas vēl nebūtu nekas, bet tas pats sāk notiks mūsu pašu mikrokosmosā – mūsos, tad šūnas un audi sāk darboties “pret” režīmā un var vērsties pret mums pašiem! Tas varbūt nav zinātniski pamatos un pierādīts, bet noteikti tur ir sava saikne. Būsit pamanījuši, ka slimi cilvēki prasti ir izteikti negatīvi!

 

Negatīvais komplekts.

negatīvās emocijasVai esat pamanījuši, ka no dabas mums ir dots pilns negatīvo emociju komplekts? Mums pat tas nav jāapgūst, tas jau ir iebūvēts. Bet ar pozitīvajām emocijām ir jāstrādā, jārada, jāapgūst, un tas ir daudz sarežģītāk. Iespējams tāpēc negatīvi lādētu cilvēku ir daudz vairāk nekā pozitīvi vai neitrāli. Tieši tāpēc, ka nekas jau nav jādara, nav jāstrādā ar sevi!
Jo vairāk laiku tu pavadi negatīvo emociju varā, un tu taču labi zini, cik šīs dusmas, aizvainojums, negācija var būt noturīgas jūtas, vai ne?, – jo tu vairāk ciet un nodari pāri citiem un, diemžēl, arī sev! Tāpēc ir šī augstāk pieminētā prakse, ne jau lai tu kļūtu par svēto, kurš visu pieņem un visiem piedot, bet lai tu samazinātu “ētera laiku” negatīvajām un palielinātu laiku pozitīvajām vai neitrālām emocijām un jūtām.

 

Vērotājs

Jā, tieši neitrālās emocijas un domas ir tās, kuras jogā ir īpaši cienītas, bet sākumā derēs arī pozitīvās! Ne velti joga piedāvā vēl vienu triku, tas ir Drashta, jeb vērojoša attieksme pret lietām, notikumiem, emocijām. Tu vēro visu notiekošo it kā no malas, – pēkšņi kāds tevi sadusmo, labi, tu paliec dusmīgs, bet ja tu vienlaicīgi saglabā vismaz daļēju vērojošu attieksmi, tad dusmu intensitāte ir mazāka un to noturīgums daudz īsāks. Jo ir būtiska atšķirība starp dusmām, un dusmām, kas tiek vērotas/apzinātas. Un dusmu vietā varam ielikt jebkuru citu negatīvo emociju. Un ja mēs šai brīdī vēl pievienojam līdzjūtību pret otru būtni, tad iespēja izbēgt no negatīvā ir ļoti pat reāla.
negatīvisms, negācijasStarp citu, Drashta tehnika ir zelta vidusceļš “viena viedokļa” un “pretēja viedokļa” divkaujā, kas bieži aizņem publisko telpu jebkurā nopietnākā situācija, vai tas būtu kāds likums, mūsdienu publikas varonis, vai kāds sabiedrībai aktuāls viedoklis. Ja atbalsti vienus – esi sliktais; ja atbalsti otrus – arī sliktais! 🙂 Bet ja esi neitrāls, vērojošs, tad, paskat – tu vairs neesi sliktais! Cik jauki! 🙂
Ieņemot neitrālu, vērojošu pozīciju negāciju un negatīvisma “ētera laiks” būtiski samazināsies. Un te ir pati jogas trika sāls – tu nevari izfiltrēt no sevis laukā visu negatīvo, bet tu vari būtiski samazināt tā izpausmes laiku un intensitāti. Tās, protams, neizzudīs uz visiem laikiem, un par svētajiem mums arī nav jākļūst, BET, VISMAZ MĒS VARAM SAMAZINĀT ŠĪM NEGĀCIJĀM “SKATUVES LAIKU”, LAI ATVĒLĒTU LAIKU UN VIETU KAM DAUDZ DRAUDZĪGĀKAM UN NODERĪGĀKAM, UN TAS VISS MŪSU PAŠU UN MŪSU VESELĪBAS INTERESĒS!

 

P.S. Daudz pieejamāks un reizē arī piezemētāks veids, kā uzturēt sevi teicamā un labā omā visas dienas garumā, pa gabalu no negatīvā, ir apzināts un radošs dienas sākums. Uzreiz pēc piecelšanās nekādi telefoni, interneti, TV. Joga vai meditācija vai kaut kas radošs, kaut vai dziedāšanā dušā, ja tas ir iespējams. 🙂 Kā sāksi dienu, tāda tā arī būs, vai ne?
Atslēgas vārdi: negatīvisms, pārvari negatīvo, joga, vērošana, apzinātība, smaidīgs, meditācija, iesāc dienu, pozitīvs, negācijas, viss slikti
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?