Nadi Shodhana

Prānājāmas. #2 Nadi Shodhana Prānajama jeb kreisās/labās nāss pamīšus elpošana.

Read Time:2 Minute, 51 Second

Prānājāmas. #2 Nadi Shodhana Prānajama jeb kreisās/labās nāss pamīšus elpošana.

Šī ir pati svarīgākā Prānājāma tiem, kas vēlas piedzīvot iekšēju līdzsvaru un nonākt harmoniskā prāta stāvoklī. Tas ir labs sākums labai meditācijas sesijai. Ne velti daudzās Upanišadās pieminēta un, jo īpaši, Tantras un Kundalinī jogas procesos šī elpas tehnika tiek prioritizēta. Iemesls tieši tāds pats – piedzīvot mieru un harmoniju! Kad tas tiek piedzīvots, notiek speciāli procesi prātā un mūsu enerģijās, tad tās sāk virzīties pa “mugurkaula kanālu” (jogā sauktu par Sushumna) uz augšu. Rezultātā esam pilnīga līdzsvara stāvoklī un prāts kļūst kluss, mierīgs un paklausīgs! Uz brīdi varam piedzīvot Meditāciju ar lielo M!

Līdzsvars

Nadi ShodhanaIzrādās, ka katra no mūsu nāsīm ir saistīta ar noteiktu nervu sistēmu un smadzeņu puslodi. Līdzsvars starp elpas plūsmu labajā un kreisajā nāsi ietekmē līdzsvaru starp labo un kreiso smadzeņu puslodi, labo un kreiso ķermeņa pusi, kā arī starp simpātisko un parasimpātisko nervu sistēmu. Jeb vienkāršā valodā runājot, uz mirkli piedzīvojam līdzsvaru starp vienmēr savā starpā konfliktējošajām emocijām un prātu; starp savu loģisko un radošo dabas pusi; starp piesātināto iekšpasauli un mūs pilnībā pārņēmušo ārpasauli. Vienvārdsakot, LĪDZSVARS ar lielo L! 🙂

Līdzsvars ir kaut kas, ko mēs esam pazaudējuši ikdienas steigas rezultātā. Dzīves temps mums neļauj apstāties un padomāt, sajust, apzināties, ieraudzīt, sadzirdēt…  Regulāri praktizējot Nadi Shodhana Prānājāmu, mēs lēnām sākam pieradināt sevi pie mierīgākas, līdzsvarotākas un harmoniskākas dzīves un mūsu reakcijām uz to.

Smalkie kanāli un čakras

Starp citu, Nadi Shodhana Prānājama tulkojumā nozīmē – prānas jeb mūsu enerģijas kanālu sakārtošanu un attīrīšanu. Līdzīgi, kā asinsrite mūsu sistēmā plūst pa noteiktiem asinsvadiem, kapilāriem, aortām, vēnām un artērijām, tieši tādā pat veidā prāna plūst pa Nadi – smalkajiem kanāliem mūsu enerģijas ķermenī. To ir gaužām daudz – pie 72.000, bet tie ir tik smalki kā 1/100 daļa no mata, līdz ar to mēs šos kanālus neredzam, tāpēc arī nevaram īsti piedzīvot un izprast sava smalkā ķermeņa uzbūvi. Bet viss nav tik nepieejami. Ir vietas mūsu ķermenī, kur šiem kanāli satiekas un krustojas, šos punktus dēvē par čakrām! Un čakras  nav tikai septiņas un tikai mugurkaulā, čakru ir daudz vairāk, pāri 100. Un tieši čakrās, kur prānas kanāli satiekas un koncentrējas, tieši tur mēs varam prānu sajust, piedzīvot un izprast. Tās ir vietas, kurās pēc intensīvākas Prānajamas sesijas mēs jūtam pulsu, vibrāciju, šūpošanos, spiedienu, siltumu…

Adžņas čakras mazās čakrasPrana ir enerģija un tās izpausmes mēs varam sajust pat fiziski, ja vien esam pietiekami vērīgi. Labās kreisās nāss prakses ietekmē mēs varam šīs pazīmes novērot punktā starp uzacīm, kas ir Ajna čakras projekcijas punkts, citkārt mugurkaula apvidū piedzīvot kustību, siltumu vai aukstumu – tas ir prānas pats centrālais kanāls – Sushumna. Citkārt prakse aktivizē avotiņu, kas ir pašas augstākās un tādējādi pašas galvenās čakras atrašanās punkts. Citi cilvēki var sajust aktivitāti ķermeņa lejasdaļā zem mugurkaula, kas ir Mooladhara jeb mūsu pamatčakras atrašanās koordinātas.

Rezumējot, galvenie ieguvumi no Nadi Shodhana Prānajamas:

  • pieaug iekšējais miers un līdzsvars,
  • nemiera mazināšanās un nervu sistēmas veselības uzlabošanās,
  • smadzeņu pusložu darbības līdzsvarošanās un prāta skaidrība,
  • uzlabojas fiziskā veselība un paātrinās ķermeņa pašdziedināšanās spējas,
  • mazinās depesiju un uzlabojas mentālā veselība,
  • prakse ieved mūs meditatīvā stāvoklī un atmodina prātu/Ajna čakru.

 

Visas šīs pieredzes nāk ar laiku regulāri un pareizi praktizējot šo līdzsvara elpošanu. Kā šo praksi pareizi veikt, uzziniet zemāk pievienotajā video. Praktizējiet kopā ar mani un piedzīvojiet prakses efektu ar lielo E 😇 paši uz savas ādas!

nadi shodhana, nadi šodhana pranajama, prānajamas, elpas tehnikas, elpošana, līdzsvars, mierīgs prāts, depresija, smadzenes, nemiers, nervu līdzsvars, meditācija, harmonija, čakras, prāna, nadi

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?