spēja elpa

Prānājāmas. #8 Nada Bhastrika jeb “spēka elpa”.

Read Time:2 Minute, 38 Second

Prānājāmas. #8 Nada Bhastrika jeb “spēka elpa” Manipuras čakras aktivizēšanai.

spēja elpaPar spēka elpu šo Prānājāmu dēvē ne tikai tādēļ, ka tās praktizēšanai jāpielieto zināms spēks (jāelpo ar spēku), bet arī tādēļ, ka prakse pati par sevi ir spēka avots, tā dod papildus enerģiju un prānisko intensitāti. Iztēlojies, tu tikko kā noskrēji krosiņu vai uzkāpi stāvā kalnā. Kā tu šobrīd elpo? Ātri, strauji  un, piedevām vēl ar muti! Tas ir dabiski, organismam pietrūkst skābekļa un enerģijas (prānas). Tad, lai to atjaunotu, mums jāelpo paātrināti un ar spēku. Starp citu, mutes elpošana notiek tamdēļ, ka caur šo kanālu skābeklis ātrāk nonāk plaušās un sistēmā, nekā caur degunu. Tas ir pieņemami avārijas situācijās, bet ikdienā tomēr mēs elpošanu veicam ar deguna palīdzību. Deguns tam ir domāts, tas filtrē, silda un visādos citos veidos procesē gaisu!

Tad nu lūk, šajā praksē mēs neesam ne skrējusi, ne kāpuši; mēs sēžam mierīgā meditācijas pozā un ar Nada Bhastrika palīdzību uzņemam lielu daudzumu skābekļa un prānas. Tas ietekmē mūsu fizisko un mentālo stāvokli. Iestājas vieglums un padziļināta miera sajūta. Organisms ir uzņēmis pamatīgu skābekļa dušu un visa sistēma funkcionē optimāli. Tas ir labs sākums meditatīva stāvokļa piedzīvošanai. Tikai šeit svarīgi nepārcensties un nesaspridzināties! Viss jādara ar mēru, ieklausoties iekšējā sajūtā!

Aktīvā Prāna

manipura čakraPrakses ietekmē arī prānas kļūst aktīvas un intensificējas čakrās, jo īpaši spēka un enerģijas centrā – Manipurā nabas apvidū! Pieredzējuši praktizētāji papildus iekšējās telpas sajūtai, gaismai aizvērto acu priekšā un padziļinātam mieram, klāt piedzīvos arī iekšējās skaņas jeb Nadas pastiprināšanos. Ne velti vārds Nada parādās Prānājāmas nosaukumā.

Ja kaut vienu no šīm pazīmēm jums izdodas piedzīvot, tad tas nozīmē, ka praksi veicat pareizi. Bet ja metās balts gar acīm, rodas nelāga sajūta, sitās sirds vai ir kāds cita veida diskomforts, tad tas nozīmē, ka kaut ko darāt nepareizi vai arī esat pārāk sasprindzis un pietrūkst viegluma un relaksētības. Piemēram, ja ieelpas ir spēcīgākas par izelpām, tādā gadījumā uzkrāsies pārāk daudz ogļskābās gāzes un iestāsies hipoventilācija, kas veicinās ģībšanas sajūtu.

Protams, paātrināts elpošanas temps rada zināmu stresu un nemieru, bet atceries, ka Prānajamas mēs veicam ar pilnīgu apzinātību, kontrolējot elpu. Tas nozīmē, ka mēs apzināmies un vērojam pieaugušo saspringumu. Un pēc prakses vienmēr seko atelpa un atslābināšanās, kas tikai pastiprina kopējo miera un relaksētības sajūtu. Sanāk, ka mēs apzināti saspringtam un tad atslābināmies ar jaunu jaudu un vēl pamatīgāk. Tā darbojas šīs straujās elpas tehnikas.

Piesardzība

Prānajamas vēdera elpošanaPamatā ir jāuzmanās no liekas saspringšanas un pārcenšanās. Viss jādara ar zināmu iekšēju  mieru un apzinātības sajūtu. Jāizvairās no sejas sasprindzināšanas un pārmērīgas krūškurvja kustības. Visa elpošana notiek ar vēderu un diafragmu, tās laikā pastiprināsies elpas skaņa, ko rada gaisa plūsma nāsis!

Praksi nav ieteicams praktizēt sirds slimniekiem, augsta asinsspiediena gadījumā, galvas reiboņa slimniekiem un epileptiķiem.

Ieguvumi:

  • Moorchha pranajamaPrakse attīra asinis un veicina asinsriti.
  • Ventilē plaušas un attīra elpas ceļu.
  • Veicina metabolismu šūnu un audu līmenī.
  • Iespēja uzsildīt ķermeni aukstuma apstākļos.
  • Vēdera orgānu masāža.
  • Manipura čakras aktivizēšana.
  • Akaša jeb iekšējās telpas sajūtas izplešanās.
  • Balansē Doshu, Kaphu un Pitu
  • Detokss un kopējais veselības un možuma pieaugums.
  • Var palīdzēt depresijas un nervu slimniekiem, tai skaitā smagiem pacientiem.

 

Te video ar prakses tehniku un padomiem!

Spēka elpa, elpošanas tehnika, asinsrites uzlabošana, plaušu ventilēšana, manipura čakra, depresijas mazināšana, nomāktības mazināšana, veselības uzlabošana, akaša, prana

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Discover more from SoHam joga.

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?