mierīgs un medotatīvs prāts

Ieguvumi no regulāras meditācijas 3. Mierīgs un meditatīvs prāts

Read Time:2 Minute, 37 Second

3. Mierīgs un meditatīvs prāts

Mierīgs un meditatīvs prāts ir dabiskas sekas regulāriem Prānajamas un meditācijas praktizētājiem. Regulēta elpošana nomierina ķermeni. Kad ķermenis un elpošana ir ritmā, arī prāts pievienojas šai “miermīlīgajai” kompānijai. Jā, tieši ar elpu/prānu mēs varam ietekmēt prātu un otrādi. Prāts un Prāna ir kā vienas monētas abas puses, pat vēl vairāk – Prāna ir enerģija un arī domu process tiek izprasts kā smalkās enerģijas izpausme.

MIERĪGS PRĀTS IR NE TIKAI LABAS VESELĪBAS, BET ARĪ LABAS DZĪVES PRIEKŠNOSACĪJUMS.

Iedomājies, ja iepriekš, lai paveiktu kādu sarežģītāku darbu tu – stresoji, funktierēji, gatavojies, pārdomāji, šaubījies, pirms ķeries klāt, tad tagad ar mierīgu un meditatīvu prāta funkciju tu atmet šīs šaubas, šķēršļus un visu izdari ātri un precīzi. Neiedomājama laika, smadzeņu šūnu un nervu sistēmas ekonomija! MIERĪGS PRĀTS IR SKAIDRS PRĀTS, SKAIDRS PRĀTS REDZ PROBLĒMAS UN GALVENAIS – ARĪ RISINĀJUMUS. TĀLĀK ATLIEK TIKAI TOS ĪSTENOT DZĪVĒ.

 

mierīgs un medotatīvs prātsMierīgs un relaksēts prāta stāvoklis nozīmē, ka arī nervu sistēma būs kārtībā, ķermenis nepatērēs lieku enerģiju, kā tas ir stresa situācijās. Stress tūlīt atbalsojās visā organismā – ietekmē nervu sistēmu un ķermeni – sasprindzinot dažādus muskuļus. Ilgstoši tas nogurdina, samazina enerģiju un novājina organisma pretošanās spējas “ārējiem iebrucējiem” mikrobu un baciļu veidolā. Daļa seku izpaužas arī emocionālajā plāksnē, kā nomāktība un negatīvisms, kas ir tipisks “zema kopējā enerģijas līmeņa” indikators. Šo var viegli novērot gan uz sevi, gan apkārtējiem. Mierīgs un apzināts prāta stāvoklis nekādi nevar būt vienlaicīgi negatīvs! Tas nav iespējams! Jo mierīgāki esam, jo tuvāk savai būtībai, un pašos pamatos mēs esam mierīgas, priecīgas un starojošas būtnes!

 

Tādējādi, ieguvumi ikdienas dzīvei, attiecībām, profesionālajai karjerai un jebkurai dzīves situācijai ir neizmērojami. Protams, tas ir ilgtermiņa projekts, nopietnas laika un darba investīcijas! BET, TAS IR TĀ VĒRTS, LAI ARĪ CIK DĪVAINI “LATVIETIM PRAKTISKAJAM” NELIKTOS TĀDA VIENKĀRŠA APSĒŠANĀS, ACU AIZVĒRŠANA, ELPAS IZSEKOŠANA UN “NEKO NEDARĪŠANA”!

Prakse, prakse un vēlreiz prakse!

Mentālā veselībaTe gan jāuzsver, ka prāts meditatīvs un mierīgs paliks tikai pēc ilgstošas praktizēšanas. Un ieteikums būtu to darīt sistemātiski, katru dienu kaut vai 20 – 30 minūtes. Tas būs daudz efektīvāk, nekā reizi nedēļā apsēsties uz stundu un… un nogrimt domu atvarā!
Tāpēc prakse, prakse un vēlreiz prakse. Starp citu, Prānajama jau savā būtībā ir meditācija, meditācija uz elpošanas procesu. Mēs varam meditēt gan uz objektiem, gan skaņām, gan procesiem. Tas viss iekļaujas meditācijas klasifikācijā. Un kas būtiski, elpa mums vienmēr ir pie rokas vai varbūt drīzāk pie deguna, bet noteikti tai nevajadzētu būt pie kājas. 😉 Tas nozīmē, ka vērot un meditēt uz elpošanu varam jebkurā laikā un jebkurā vietā, tā ir elpas meditācijas priekšrocība!
Un atceries – pat Buda teica, ka elpa ir teju vai pats labākais meditācijas objekts, tas pa taisno mūs nogādā mistiskajā telpā, ko mēs dēvējam par tagadni jeb “šeit un tagad”! Jo mēs varam izsekot tikai elpai, kas notiek tieši tagad, ne iepriekšējai, ne arī nākamajam elpas vilcienam, kurš vēl nav sācies, bet tikai šim konkrētajam. To sauc par apzinātību. Pamēģini!

 

meditācija, #prānajama #vesels #mentālāveselība #miers #prāts #mierīgs, miers, ieguvumi no meditācijas, meditācijas kursi, padomi meditējot
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Discover more from SoHam joga.

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?