komforta zona

Meditācijas ēnas puses un izaicinājumi. 1. Komforta zona

Read Time:1 Minute, 36 Second

Meditācijas ēnas puses. 1. Komforta zona

Praktizējot meditāciju, mums nāksies saskarties ne tikai ar pozitīvām pārmaiņām, bet arī ar izaicinājumiem. Un viens no tiem būs pakāpeniska iziešana no komforta zonas. Jā, sliktā ziņa ir – tiklīdz mēs meditējot vai arī ikdienas dzīvē sasniedzam zināmu komforta slieksni, tā mūsu attīstība apstājas. Un meditācija ir tieši par to – par sistemātisku attīstību, virzību uz priekšu vai virzību dziļāk sevī. Šeit būs jāiziet no komforta zonas, pie kam  – regulāri. Ja meditatīvā pozā varam nosēdēt 15 minūtes, tiklīdz tas kļūst komfortabli, tā ilgums jāpalielina un tā visu laiku.

komforta zonaNav nekāds noslēpums, ka, jo agrāk ceļamies un sākam meditēt, jo grūtāk mums izlīst no gultas. Vai esat pamanījuši, kā jūsu paradumi parasti ņem virsroku pār jūsu iecerēm? Piemēram, kāds ir apņēmies celties 6:00 Am un meditēt. Labi, pirmās 2-3 dienas ar entuziasma palīdzību jūs noturēsieties, bet 4-5 dienā prāts jūs pārliecinās, ka labāk un saldāk ir pačučēt vēl kādu stundiņu, vai tad tā nav? Tas pats attiecas uz nodomu regulāri praktizēt katru dienu, kaut kas notiek un esam pārdomājuši. Kas tas ir? Tā ir nespēja iziet no komforta zonas, pārvarēt iesūnojušos paradumus, pretestības.

Un ar šo paradumu un komforta zonas faktoru mums nāksies saskarties ik uz soļa.  Patiesībā viss jogas process ir veidots tā, lai mēs neaizsēdētos komfortā, lai salauztu savus automātiskos paradumus. Nav lielāka ienaidnieka garīgajām praksēm par komforta stāvokli. Vai tad tā nav, ka vairums cilvēku meditācijai pievēršas tikai tad, kad dzīvē nācies saskarties ar ko ultra nepatīkamu, nekomfortablu? Un pat ilgstoša atrašanās komforta zonā var beigu beigās radīt diskomfortu, un novest pie jogas prakšu apgūšanas!

Interesanti, ka daba ar visu šo pandēmijas stāstu mums šo iziešanu no komforta zonas ir burtiski iebakstījusi sejā vai drīzāk citā vietā. Tas nav nekas cits, kā skaidrs un gaišs spēriens pa pakaļu – mīļie cilvēki, tā kā pa vecam vairs nevarēs, ir jāmainās, komforta zonas laiks ir beidzies…

Atslēgas vārdi: komforta zona, meditācija, izaicinājumi, paradumu laušana

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?