kā skaitīt mantras?

Viss par Mantrām. 5. Mantru skaitīšanas veidi un ieguvumi no mantru jogas.

Read Time:4 Minute, 54 Second

Viss par Mantrām. 5. Mantru skaitīšanas veidi un ieguvumi no mantru jogas.

Japa jeb mantru skaitīšana var tikt veikta 4 dažādos veidos – balsī, čukstus, mentāli un spontāni. Vēl ir arī piektais veids – rakstiski, bet tas ir atsevišķs piegājiens. Katram no šiem veidam ir sava nozīme, secība un pielietojums.

  1. kā skaitīt mantras?Mantras skaitīšana balsī. Šis ir visizplatītākais veids un ar šo ir arī jāsāk, lai iemācītos pareizu mantras izrunu, akcentu, ritmu un vibrāciju. Šeit ieteicams no sākuma iemācīties mantru pareizi kopā ar skolotāju vai vismaz video ierakstu, kurā zinošs jogs vai mantrins (mantras jogs) skaita mantru pareizi. Tad mēs iemācāmies mantras izrunu, ritmu, akcentus un varam skaitīt tālāk paši patstāvīgi. Šī stadija ir būtiska, lai vēlāk mēs to varam skaitīt čukstus un tad, mentāli, kas ir grūtāk, bet 10 reizes iedarbīgāk!
  2. Mantras skaitīšana čukstus. Šis ir nākamais posms. Kad esam apguvuši konkrēto mantru un tās vibrāciju, varam to atkārtot čukstus, kustinot lūpas, tik skaļi, lai neviens apkārtējais nedzird. Šis variants ir labi piemērots gadījumā, ja jūs skaitāt mantras un nevēlaties trokšņot un traucēt apkārtējos vai arī nevēlaties, lai kāds par to uzzina. Čukstus skaitīšana ir efektīvāka par skaitīšanu balsī, bet mazāk efektīva par mentālo atkārtošanu.
  3. Mantras skaitīšana mentāli. Šis ir visefektīvākais veids. Parasti nopietni jogas praktizētāji skaita mentāli, domās. Tad tā ir meditācijas forma. Mantru joga ir meditācija, kur objekts un fokusa punkts ir mantra un skaņa. Mentāli atkārtota mantra ir ar savu vibrāciju, skaņu un spēku, kas pa tiešo ietekmē mūsu smalkākos slāņus. Mentālais slānis ir domu, atmiņu, intelekta un intuīcijas apvidus, tā vairs nav fiziskā pasaule, ko mēs redzam un dzirdam, bet smalkā, ko neredzam/nedzirdam. Vai domas un atmiņas ir redzamas/dzirdamas? Tā ir mūsu smalkā ķermeņa sastāvdaļa, tādēļ mentālā mantru skaitīšana pa tiešo ievibrē šo mūsu smalko ķermeni! Te ir svarīgi atgādināt, ka mantru neskaitām kā papagailis – automātiski, bet ar ticību, uzticību, apzināti un uzmanīgi. Te palīdz mantras atcerēšanās vārdu pa vārdam, nevis mehāniska “nobēršana”. Atceramies un noskaitām katru mantras zilbi un vārdu, atsaucot tos atmiņā! Tas ir mentālās skaitīšanas mazais noslēpums! Savādāk ātri vien tu pamanīsi, ka skaitot, esi aizdomājies un domās aizceļojis tālēs zilās!
  4. jogu iedalījumsSpontāna mantras atkārtošana jeb Ajapa. Šī forma nozīmē, ka tu mantru vairs neskaiti ar nolūku, bet mantra pati skaita tevi, ja tā varētu teikt. Proti, mantra pati skan galvā, bez piepūles un nolūka. Šis veids parādās tikai tad, kad esam skaitījuši savu mantru ilgstoši, pārsvarā mentāli daudzu gadu garumā. Tad kādā brīdi mēs pamanām, ka ikdienā, darot ikdienas lietas, pēkšņi mantra sāk skanēt galvā pati no sevis. Šis ir rādītājs, ka mantra kļūst par daļu no tevis, un tā ir laba zīme. Mūsu skolas mantra SoHam ir vien tāda mantra, ko mēs varam piedzīvot spontānā veidā, kad praktizējam Ujjayi elpu. Mēs varam veicināt šī spontānā procesa attīstību, skaitot mantru ne tikai meditācijas laikā, bet arī pirms gulētiešanas, aizmiegot ar to, no rīta kopā ar pamošanos un arī ikdienā, darot darbus vai atpūšoties. Lai mantra pa īstam iedarbotos to ir jānoskaita ļoti daudzas reizes līdz pat miljonam reižu! Lieki piebilst, ka šajā – spontānajā variantā mums vairs nav nepieciešama Mala.
  5. Vēl varam piezīmēt mantras rakstīšanu, kas arī ir labs veids, kā iepazīties un strādāt ar mantrām. Te tehnika ir ļoti vienkārša – papīrs, pildspalva un mantra, skaitāmkrelles vai Mala nav nepieciešama. Cik reižu mantru pierakstīt? Viena, divas vai vairākas lapas, tas paliek tavā ziņā. Rakstot mantru mēs veidojam attiecības un sadraudzējamies ar to. Zināms spēks tiek ģenerēts arī šādā veidā. Te padoms ir iegādāties blociņu un pierakstīt to pamazām pilnu, tad glabāt savā meditācijas telpā vai pie personīgajām mantām!

Sadhana garīgā prakseIr gadījumi, kad mantras sadhanas laikā mums prāts ir nemierīgs un mentālā skaitīšana nepadodas, tādā gadījumā mēs atgriežamies pie čukstēšanas vai mantras skaitīšanas balsī! Kad pēc kāda laika domas norimstas, tad varam atgriezties atpakaļ pie mentālās skaitīšanas. Atceries, ar mantras skaitīšanu ir tā pat, kā ar dzīvesbiedru, jo skaļāk tu runā vai pat kliedz, jo mazāk tiec sadzirdēts, un otrādi – jo klusāk un mīlošāk tu runā, jo sadzirdētāks kļūsti!

Kāpēc būtu vērts skaitīt Mantras?

  1. Palīdz fokusēt, koncentrēt prātu, retina domas.

Tikai 5-10 minūšu gara, pareiza un fokusēta mantras skaitīšana var pilnībā “restartēt” prātu un apklusināt domu un emociju plūsmu. Kad prāts ir tukšāks, to ir daudz vieglāk fokusēt un virzīt uz radošu un pozitīvu darbību. Mantra skaitīšana rada ritumu un šis ritms nomierina, pat hipnotizē prātu. Tad apziņa izplešas un prāts vairs nav tik svārstīgs. Tas ir gatavs meditācijai.

2. Ievērojami samazina negatīvo domu intensitāti un attīra prātu.

Jo vairāk tu meditēsi un skaitīsi mantras, jo pozitīvāks un radošāks kļūsi. Meditācija un mantru joga ir labākie rīki darbam ar negatīvu prātu un emocijām. Ir tikai nepieciešams gribas spēks un ticība.

3. Palīdz aktivizēt enerģijas Prānajamas un meditācijas laikā.

Par dažādu mantru spēku jau rakstīju iepriekš, tās var aktivizēt prānas/enerģijas, čakras, apziņu un spējas. Prānajamas laikā mēs ar mantru palīdzību stiprinām enerģija plūsmu un aktivitāti prāniskajos centros, tas ir čakrās.

Bhakti joga4. Garīgiem vai ticīgiem cilvēkiem palīdz izpaust savu sirdi un padevību augstākajiem spēkiem.

Mantru joga ir Bhakti jogas prakse. Ja mēs esam izvēlējušies noteiktu dievību un dievības mantru, tad šādi mēs varam veidot attiecības ar noteikto dievības formu un attīstīt sevī Bhakti jeb pielūgsmes un mīlestības spējas.

  1. Palīdz bezmiega un saraustīta miega gadījumos.

Mantras skaitīšana iztukšo prātu un nomierina emocijas, tas savukārt palīdz atjaunot miega kvalitāti. Bezmiegu un saraustītu miegu rada stress, mantra šo stresu “izšķīdina”.

  1. Uzlabo mentālo un nervu sistēmas veselību.

Mantras spēks stiepjas arī mūsu organisma ietvaros nervu sistēmas, smadzeņu, dziedzeru un sirdsdarbības lauciņā. Mantras radītais skaņas spēks, ritms un vibrācija atstāj ļoti iedarbīgu un pozitīvi paliekošu efektu uz mūsu svarīgākajām orgānu sistēmām.

  1. Palīdz sasniegt dziļākus apziņas vai meditācijas stāvokļus.

Skaitot mantras ilgstoši stundu un vairāk, mēs varam nonākt dziļākos apziņas stāvokļos. Visi, kas ir piedalījušies kolektīvā mantras OM skaitīšanā ļoti labi zina, par ko iet runa!

Viss par Mantru jogu. #6 Mantra, Jantra un Mandala.

mantras, kā skaitīt mantras, mentālā mantru atkārtošana, ieguvumi no mantru skaitīšana, ko dod mantru skaitīšana, mierīgs, tukšs prāts, bezmiegs, aizmigšana, mentālā veselība.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?