liekais svars

Jogas gudrības. # Lieki Kg?

Read Time:2 Minute, 3 Second

#Lieki Kg?

Esat pamanījuši, ka jogi parasti ir samērā kalsni? Tas nav tāpēc, ka viņi ēstu mazāk, neēstu kūciņas un citus taukvielām piesātinātus našķus, – tas ir tāpēc, ka viņiem perfekti darbojas kuņģis un visa gremošanas sistēma kopumā. Patiesībā viņiem visas sistēmas darbojas perfekti. Tās, savukārt, ir tikai loģiskas sekas praksēm, kuras viņi ikdienā veic. Un te mēs pieminēsim vairākas klasiskas Hatha joga prakses, kuras dēvē par Shatkarmām, jeb attīrīšanās tehnikām. Tās varat izmēģināt arī jūs, ja jūtat, ka nepieciešams stiprināt gremošanas sistēmu un derētu nomest kādus liekus Kg, lai liekais svars nav problēma.

liekais svars

  1. Vatsara Dhauti jeb kuņģa un zarnu traktāta tīrīšana. Apsēdies jogas pozā, noskaņojies un atver muti, izveidojot ovālu, “o” mutes formu. Un tad iesūc gaisu vienā garā ieelpā vai vairākos gaisa norīšanas posmos. Tas nozīmē – drusku ieelpo un tad ieelpoto gaisu centies norīt, tad turpini ieelpu un atkal norij, tā kādas 3-5 reizes pie vienas garas ieelpas. Daļai gaisa jānonāk kuņģī. Tad aizturi elpu kādu brītiņu un koncentrējies uz kuņģa apvidu. Visu šo dari maksimāli relaksētā stāvoklī. Tad izelpo, atelpojies un izdari vēl kādus 3-4 šādus piegājienus. Rezultātā kuņģis būs izvēdināts, vecais, sastāvējušais gaiss izelpots vai kādā savādākā veidā izvadīts ārā.

Veiciet šo praksi pirms ēšanas, sevišķi, ja priekšā gaidāma kāda nopietnāka maltīte! Tādējādi mēs sagatavosim kuņģi darbam un radīsim tam perfektu vidi. Tas ir līdzīgi, kā pirms gulētiešanas izvēdināt istabu. Tieši tas pats tiek panākts ar šo Hatha jogas tehniku. Kuņģis būs jums pateicīgs! Starp citu prakse sevišķi iedarbīga badošanās laikā, jo te mēs burtiski paēdam no gaisa! Ne velti jogi, kas dodas garās meditācijās – dienas vai pat vairāku garumā, mēdz šo tehniku pielietot, lai mazinātu apetīti un slāpes! Jā, no gaisa un prānas mēs varam paēst!

jogas āsanas

  1. Pēc ēšanas pasēdiet Vajrasanā jeb pozā uz ceļiem, kāju īkšķī kopa, dibens starp pēdām. 5 minūtes pirms un pēc ēšanas stiprinās kuņģa veiktspēju.
  1. Vēl varam pieminēt 2 spēcīgas Hatha joga prakses – Agnisara Kriya, kura masē vēdera iekšpusē esošos orgānus, stimulē gremošanas sistēmas funkcijas un asinsriti, stiprina iekšējo uguni; un Nauli, kas ir samērā advancēta prakse ar vēl spēcīgāku ietekmi uz gremošanas sistēmu, orgāniem, nerviem, muskuļiem, iekšējo uguni un enerģijas plūsmu ķermenī. Bet prakses nav viegli aprakstīt, tās ir jānodemonstrē. Un tieši abas šīs pieminētās tehnikas ir pieejamas video formātā speciālā nodarbībā ar nosaukumu “Hatha jogas prakses iekšējā uguns aktivizēšanai”. Ieraksts meklējams zemāk.

Pagaidām novēlu labu apetīti jogai, bet mērenu – ēšanai!

Liekais svars, svars, gremošanas sistēmas traucējumi, laba figūra, laba veselība, hatha joga, vajrasana, apetīte,

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?