Kundalini atmodināšanas metodes

Read Time:9 Minute, 43 Second

Kundalini atmodināšanas metodes

Tantrā un jogā tiek uzskaitīta vesela virkne metožu, ar kuru palīdzību iespējams atmodināt šo mūsos dusošo spēku. Metodes var tikt kombinētas.

Pirms sāksim, pieminēšu metodi, kura nemaz nav metodi, bet ir daudzu cilvēku realitāte – viņi jau piedzimst ar atmodinātu Kundalini, jautājums tikai – cik lielā mērā. Ja pilnībā, tad mums ir darīšana ar svēto, tāds bērns jau no agras bērnības ir kā skolotājs saviem vecākiem un apkārtējiem. Šāda parādība ir bieži sastopama Austrumos – Indijā, Tibetā, Šrilankā… Šādi bērni parasti piedzimst garīgi augsti attīstītiem vecākiem un nopietniem jogiem.

Šis nav tas pats gadījums, kas ir vēl biežāk sastopams, kad cilvēks jaunībā vai pat brieduma gados pēkšņi ne no šā, ne no tā piedzīvo Kundalini atmošanos. Dažkārt to pat neapzinoties, vai uzskatot to par kādu mentālu vai garīgu pataloģiju. Jā, tā var gadīties! Cilvēkā gluži vienkārši atveras dimensijas, kuras parastam cilvēkam ir nesasniedzamas. Un bieži šādi cilvēki tiek diagnosticēti ar mentālām diagnozēm. Redzēt garus, sarunāties ar tiem, strīdēties, bēgt, ne vienmēr ir fantāziju auglis vai traucēts mentālais process, dažkārt tās ir reālas garīgas pieredzes. Tā nav šo cilvēku problēma, bet psihiatru un pārējās sabiedrības daļas nezināšana.

Kas var izraisīt spontānu Kundalini pamošanos? Kādi ļoti spēcīgi pārdzīvojumi un pieredzes. Tā var būt autoavārija, smaga slimība, reāla saskaršanās ar nāvi, spēcīga seksuāla pieredze…

Bet tagad ķersimies klāt zināmākajam spēka atvēršanas metodēm.

Radža joga

Kundalini enerģijaRadža jogas galapunkts  – dziļš meditatīvs stāvoklis, saukts par Samadhi. Šis stāvoklis nevar notikt bez Kundalini eksplozijas. Visa Radža joga netieši nodarbojas ar Kundalini atmodināšanu, tikai tas ir kā blakus efekts, jo uzsvars nav uz enerģijām, kā tas ir Krija, Laja vai pašā Kundalini jogā, bet uz prātu un tā disciplinēšanu. Galarezultāts ir tas pats, tikai  pa citu taciņu. Arī šis ir salīdzinoši grūts ceļš, kaut vai tādēļ vien, ka prasa perfektas koncentrēšanās spējas. Cik no mums ir spējīgi stundu no vietas fokusēties tika uz vienu domu, punktu vai objektu? Un tas vēl tikai ir sākums….

Radža joga skaitās viens no drošākajiem un lēnākajiem Kundalini ceļiem, tomēr tas ved arī pie absolūtas sava ķermeņa un prāta pārvaldīšanas spējas. Ne bads,  slāpes, ne baudas, ne seksuāli impulsi tevi vairs nevar vajāt. Tu esi imūns, bet tev nav arī no šī visa jāatsakās. Tu vari turpināt dzīvot pasaulīgo dzīvi un baudīt visus iepriekš uzskaitītos procesus, tomēr tie tevi vairs nepiesien un nedara atkarīgu. Vai tas nav burvīgi?

Prānajama

Jā, tici tam vai nē, bet arī ar vienu pašu Prānajamu iespējams atvērt Kundalini čūsku un likt tai virzīties pa mugurkaulu uz augšu! Tiesa, te nepietiks ar 30 minūtēm dienā vai 1 stundu nedēļā. Prānajama Sadhanai būs jānotiek daudz intensīvākā režīmā, runa ir par daudzām stundām dienā, lai uzģenerētā enerģija akumulējas, nevis tiek izšķērdēta ikdienas rutīnā – pārstrādājoties, stresojot, pļāpājot, dusmojoties, garlaikojoties, reproducējoties utt. 🙂
 
Te ir dažas piezīmes – jāpraktizē būs Prānajama + advancētās tehnikas – Mudras, Mantras un Bandhas (ķermeņa slēdži), ar parastiem elpošanas vingrinājumiem nepietiks. Tas ir tādēļ, ka uzģenerēt prānu ir viens, bet virzīt to noteiktās ķermeņa vietās, punktos ir jau kas pilnīgi cits.
 
Process ir apmēram šāds – Prānajamas laikā uzģenerētā enerģija tiek uzkrāta Manipura čakras apvidus. Tālāk tā aktivizē Samāna prānu un otrādi. Samāna prāna pakāpeniski aktivizē visas pārējās 4 prānas. Pakāpeniski sāk vibrēt un enerģizēties viss prāniskais un arī fiziskais ķermenis, mentālais ķermenis pilnībā norimst, domas izgaist un kļūst caurspīdīgas, vai ļoti būtiski samazinās. Tālāk šīs prānas būtiski uzkarsē ķermeni un garākas elpas aiztures izdara spēcīgu spiedienu uz Kundalini, garīgā enerģija pakāpeniski sāk mosties un kustēties pa mugurkaula apvidu smalkajā ķermenī.
 
Atšķirībā no iepriekšējās Radža jogas metodes, šī ir tiešā Kundalini aktivizēšanas metode. Tāpēc to uzskata par eksplozīvu, ārkārtīgi strauju un arī bīstamu, ja praktikants nav pirms tam sagatavojis caur Hatha joga praksēm sevi fiziski, mentāli, emocionāli un filozofiski.

 

Krija joga

Kundalini enerģijaŠo mēs varētu dēvēt par visvienkāršāko, vieglāko un praktiskāko Kundalini atmodināšanas metodi. Vieglāko, jo te tev nav jākoncentrē prāts vai jātrenē tas. Tu taču zini cik tas ir grūts process, vai ne? Šajā gadījumā prāts vispār tiek apiets. Ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka tev tikai jāveic prakses, prāts var klejot, aizdomāties, dusmoties, plānot. Tas nekas, tev tikai jāturpina prakse līdz vienā brīdi tev par lielu pārsteigumu, domas būs aprimušas. Tieši tā darbojas Krija joga. Šis ir domāts aktīvajiem cilvēkiem, kuri nevar nomierināt ne ķermeni, ne prātu. Krija joga to pakāpeniski izdara tavā vietā. Protams, runa ir par daudziem gadiem sistemātiskas, regulāras prakses, kuras ilgums ir no 1-4 vai pat vairāk stundām dienā. Tas ir laikietilpīgs process, tomēr ar 100% rezultātu pat visbezcerīgākajiem praktikantiem! Radžistiski cilvēki nekad nebūs spējīgi meditēt uzreiz, tāpēc viņi pamēģina un drīz vien viļas jogā, meditācijā un meklē citu ceļus. Iemesls – nespēja pat uz īsu mirkli koncentrēt prātu.

Nākamais moments, kas runā par labu Krija jogai, ir process kādā Kundalini tiek atmodināts. Un tas notiek ļoti lēnām, pakāpeniski, tā, lai cilvēks ir sagatavots un adoptējas katrai nākamajai attīstības pakāpei. Šo procesu ļoti skaistos vārdos ir ietērpis šī raksta un šīs Kundalini sērijas iedvesmotājs Swami Satjananda no Bihāras jogas skolas. Citēju “Ar Krija jogas palīdzību Kundalini atmostas kā smalka princese. No sākuma tā paver vienu aci, tad otru, tad atkal abas aizver un vēl nedaudz pasnauž. Tad viņa atkal atver acis, palūkojas pa labi, pa kreisi, nožāvājas un atkal paslēpjas zem segas un turpina čučēt. Pēc kāda laika viņa atkal pabāž galvu no segas apakšas pavēro situāciju, padomā un izdveš garu “Hmmm”. Un tā maz pamazām, pakāpeniski, uzmanīgi viņa pamostas un veļas ārā no gultas”.

Mantra

Izplatīts veids Kundalini atmodināšanai ir Mantras. Samērā gluds un bez riska, tiesa, ne kuram katram piemērots. Tev tikai noteiktu skaitu reižu – 100k vai pat miljons ir jāatkārto konkrēta Mantra, pie kam, ne kā papagailim, bet ar iedvesmu, ticību un pielūgsmi. Mantra joga ir saistīta ar dažādu dievību pielūgsmi – ja dievība novērtēs tavas pūles, rezultāts neizpaliks. Diemžēl šis ir izredzēto ceļš, jo te ir jāsaņem iniciācija un Mantra pa taisno no Guru vai apskaidrota skolotāja. Ja tu pats izvēlies Mantru un to atkārto, tas var arī nenostrādāt vai prasīt daudz ilgāku laiku. Tiesa, jebkurā gadījumā tā būs laba prakse, kaut vai koncentrēšanās spēju attīstībai.
 
Arī Kirtans, jeb svētu dziesmu dziedāšanas, mūzikas/skaņas joga ir metode, kas var nest rezultātu. Mūsu pašu Dziesmusvētki savā ziņā ir neapzināta garīguma, tātad arī Kundalini atmodināšanas metode, bet tikai tad, ja tu piedalies, dziedi un “pazaudē sevi” šajā procesā – kopdziesmā! Starp citu, šo mūsu Dziesmusvētku fenomenu ir pamanījis un pieminējis viens slavens pagājušā gadsimta jogs Šivananda, nodēvējot to par Sankirtanu – garīgu praksi.

Tantriskā iniciācija

 
Pilnīgi slepena un neizpaužama metode, kas pieejama tikai tiem indivīdiem, kam dzīvē paveicies sastapt un tik iniciētam šādā veidā. Ceļš tikai tiem, kas ir aptvēruši to, ka dabā ir tikai divi spēki – apziņa vai Šiva un enerģija/matērija – Šaktī. Kundalini nozīmē šo abu spēku apvienošanos. Process notiek ar specifiskas tantriskas ceremonijas palīdzību. Tādējādi šis un arī nākamais aplūkojamais ceļš ir visātrākais – viens moments, tas ir – čik un viss. Tev nav gadiem jājogo, tu šo Kundalini dimensiju atver, jeb tā tev tiek atvērta vienā mirklī! Izklausās baigi viegli un intriģējoši, ja? Tomēr tas nav tik īzī. Šo iniciāciju veic Guru jeb apskaidrots jogs, un viņš pirms tam izvērtē vai tu esi tam gatavas, vai tas tevi ietekmēs labvēlīgi.
Neesmu drošs, bet iespējams šis process var būt saistīts arī ar seksuāla rakstura izdarībām. Tikai sekss šeit būs ārējā, simboliskā daļa, pati būtība slēpjas garīgajā dimensijā – Šivas un Šaktī, jeb vīrišķās un sievišķās dimensijas savienībā.
 
Kundalini enerģijaTe der piezīmēt vienu niansi, kam varbūt mazāk tiek pievērsta uzmanība. Kundalini jogu bieži izvēlas praktizēt vīrieši ar domu, ka tas būs ātrs veids, kā kļūt par “supermenu” (un te es nejokoju) un tad šo izmantot materiālās dzīves uzlabošanai. Ja tāds ir motīvs, tad process nebūs iespējams, jo tas jau pašā cilvēkā tiks nobloķēts. Kundalini nav par materiālo pasauli vai pat par superspējām, tas ir par garīgumu, evolūciju un plašāku skatījumu uz dzīvi un pasauli.
 
TAD LŪK, VĪRIEŠIEM GALVENAIS KLUPŠANAS AKMENS KUNDALINI JOGĀ IR TAS, KA KUNDALINI SAVĀ BŪTĪBĀ IR SIEVIŠĶĀ ENERĢIJA, SIEVIŠĶĀ DIMENSIJA. TAS NOZĪMĒ GLUŽI VIENKĀRŠI ATZĪT SEVĪ ŠĪS DIMENSIJAS KLĀTESAMĪBU. 99% VĪRIEŠU TAS NOZĪMĒ PASAULES GALU, KĻŪT PAR MĪKSTO, MINORITĀTI; VAI VIENKĀRŠI ATZĪT REALITĀTI, – TAS IR – SAVU SIEVIŠĶO PUSI, KAS IR KATRĀ VĪRIETĪ, KATRĀ CILVĒKĀ. KĀ MĒS JAU NOSKAIDROJĀM IEPRIEKŠ – DVĒSELEI NAV DZIMUMA, TĀ TIEK IEROBEŽOTA KONKRĒTA DZIMUMA ĶERMENĪ UN IR SPIESTA PIELĀGOTIES SITUĀCIJAI. LŪK ŠIS IR GRŪTI UN PATIESĪBĀ – PIEŅEMT SAVU VĪRIŠĶO UN SIEVIŠĶO DABU – PRASA LIELU DROSMI!
 
Interesanti, ja mēs palūkojamies sabiedrībā un pavērojam slavenības, piemēram, popmūziķus te pat pie mums, mēs varam skaidri redzēt to, ka tie vīrieši, kas ir pieņēmusi sevī šo sievišķo, radošo pusi ir daudz daudz veiksmīgāki par tiem, kas stūrgalvīgi tēlo mačo super vīriešus. Kaut vai Renārs vai Jānis, pretstatā Andrim (šo vīru ir bīstami pieminēt, jo ātri var atrauties pa seju 🙂 ) vai vēl vienam kungam, kas dēvē sevi par dižkoku. Ceru saprotat par ko un kuriem runāju! 🙂

Šaktipats

Šaktipats ir visvisātrākais veids – viens pieskāriens vai pat acu skatiens no Guru puses un viss – gatavs – staigā… ar jau aktivizētu Kundalini! Šī metode ir ļoti aktuāla mūsdienās, jo mums vajag visu uzreiz, ātri, neviens vairs nevēlas ieguldīt laiku, darbu un pacietību. Te ir savi plusi un arī savi mīnusi. Jā, process ir ātrs, bet vai pats praktikants ir tam gatavs, pa īstam gatavs, ne tikai mentāli un emocionāli?

Zinu vairākus cilvēkus, kas šo ir izvēlējušies, tomēr nezinu nevienu, kam tas būtu nostrādājis ilgtermiņā. Proti, Kundalini ir pacelts, bet pēc kāda laika, ja netiek praktizēts nopietni, tas ir atkal savā sākumpunktā.

Te prasās precizēt atšķirību starp Kundalini spēka aktivizēšanu un šī procesa kulmināciju – nogādāšanu galvas virsotnē – Sahasrara čakrā. Daudziem šis spēks ir aktivizēts, bet iztrūkst zināšanu un prakses šī procesa noslēgšanai.

Interesanti, ka cilvēkiem, kam ir veikta šī metode – viņiem jogas praktizēšana notiek spontāni, tas ir – viņiem nav jāiet uz jogas skolu un jāpraktizē konkrētas prakses. VIŅUS ŠĪ ENERĢIJA PATI KUSTINA (KUNDALINI ENERĢIJA IR AR ĻOTI AUGSTU INTELEKTA PAKĀPI), TAS NOTIEK PATS NO SEVIS, PRAKTIKANTAM TIKAI JĀSEKO IEKŠĒJĀS ENERĢIJAS PLŪSMAI UN JĀBŪT VĒROJOŠAM, DISTANCĒTAM, savādāk, tas var pašam likties traki. No malas skatoties, šis process tiešam varētu izskatīties gana dīvains citiem cilvēkiem. Kustības ir spontānas, saraustītas, ķermenis bieži raustās, skaņas var būt neartikulētas, ķermenis var ieņem dažādas pozas, Mudras, Prānajamas, kas ne vienmēr ir atpazīstamas… Parasti šim procesam jānotiek slēgi, citiem neredzot un pašam esot vērošanas “režīmā”. Nereti, šo procesu nav iespējams kontrolēt un no malas var pat likties, ka cilvēkam ir epilepsijas lēkme.

Pielūgsme/ego demontēšana

 
sagatavošanas kundalini atmodināšanaiBhakti joga, kā metode. Kas ir Bhakti? Tā ir kādas konkrētas dievības vai augstāko spēku bez konkrētas formas pilnīga pielūgsme. Tādā ziņā, ka šī forma vai bezforma (Aum) kļūst svarīgāka par visu pārējo tavā dzīvē. Tas uzreiz nenozīmē no visa atteikties – ģimenes, darba, stāvokļa, draugiem, tomēr dziļākā būtībā, tas tieši to arī nozīmē, bet tas nav obligāti fiziski jādara, tikai emocionāli vai garīgi. Tas ir grūti saprotams mūsdienu cilvēkam, bet tas ir tieši tas, ko dara Krišnaīti. Dievs Krišna ir viņu vīrs/sieva/māte/tēvs/meita/dēls/draugs/kolēģis…vienlaicīgi, viņi iet uz darbu, rada bērnus, izklaidējās krodziņos, sporto….
 
Kāds šim visam sakars ar Kundailini dievišķo spēku? Nekāds, tiešām nekāds, bet… ja tu ej šo ceļu, nebrīnies, ka vienā dienā tu konstatē, ka kaut kas lēnam vai arī ļoti strauji ir mainījies – tu esi mierīgs un laimīgs bez reāla ārēja iemesla, tu īsteno visu vieglu un ātri, viss ko tu iedomājies pēkšņi pats no sevis notiek, dzīve šķiet kā kādas augstākas dievišķas rokas vadīta; pat nešpetnais kaimiņš vai viņa neaudzinātie bērni nespēj tev sabojāt garastāvokli ar savām nerātnībām, jo tu esi sapratis, ka visi viņi ir Dieva radīti un ar dievišķo dzirksti!

Ir vēl arī citas metodes, Karma joga vai Hatha joga, vai jebkura cita intensīvi praktizēta joga, jo savā būtībā visi ceļi ved uz Romu!

Atslēgas vārdi: Kundalini, Kundalini joga, kundalini enerģija, pamodināt kundalini, krija joga, Prānajama, shaktipat, tantra, sievišķā enerģija, attīstība, evolūcija, spējas, jogas iniciācija, Šiva, Šakti, pielūgsme, Dziesmusvētki

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?