Mēle, Khechari Mudra

Khechari Mudra – atjaunina un attīra ķermeni.

Read Time:2 Minute, 55 Second

Khechari Mudra – atjaunina un attīra ķermeni.

Šī ir ļoti nozīmīga Mudra gan Hatha jogā, gan Raja jogā, un arī Kundalini jogā. Tulkojumā – “tas, kurš pārvietojas ēteriskajā telpā jeb Ākašā”. Apgūstot šo Mudru pilnībā, praktikants piedzīvo stāvokli, kurā astrālais ķermenis atdalās no fiziskā un sākas “pārvietošanās Akašā” jeb astrālajā telpā vai dimensijā. Izklausās gaužām ezotēriski, tomēr tieši šāds Mudras skaidrojums parādās “Yoga Kundali” upanišadā un ne tikai tur vien.

Jāpiezīmē ka Hatha jogas versija šai Mudrai stipri atšķiras no Raja un Kundalini jogas versijas, kuras ir identiskas un daudz saprotamākas. Tāpēc par Hatha jogas versiju, kurā ar speciāliem un ekstrēmiem!!! paņēmieniem tiek pagarināta mēle, šoreiz nerunāsim.

Mēle, Khechari MudraParasti šī prakse tiek kombinēta ar citam Mudrām un Prānajamu – Ujjayi elpošanu, Shambhavi Mudru, rokas Mudrām utt. Tā pat bez Khechari Mudras nav iedomājamas Krijas jogas prakses.

Prakse ir sarežģīta un prasa daudzu gadu treniņu, tomēr integrējot to ikdienas jogas sesijās, tā ir pakāpeniski apgūstama. Mudras uzdevums ir ar mēles galu pieskarties aukslējām un to tur noturēt.

Šī Mudra ietekmē ķermeņa ķīmiskos, psiholoģiskos procesus un dziedzeru darbību, arī mazina siekalu veidošanās radītos šķēršļus meditācijā. Mudra veicina audu atjaunošanos un palēnina organisma novecošanos. Ilgstoši praktizējot, Mudra aktivizē divas mazāk zināmas čakras Lalanu un Bindu. Šīs mazās čakras ir saistītas ar speciāla nektāra ģenerēšanu, kuru iespējams sagaršot mutē, ilgstoši praktizējot Khechari Mudru.

Tehnika

Apsēdies stabilā jogas pozā, saliec rokas kādā no Mudrām, aizver acis un noskaņojies praksei. Kad esi gatavs pacel mēli uz augšu uz aizmuguri, lai sarullētās mēles apakšējais gals pieskartos aukslējām – mutes augšējai sienai. Centies to tur kādu laiku noturēt līdz iestājas diskomforts, tad nolaid mēli, atpūtini un mēģini vēl pāris reizes. Neforsē! Ieteicams apvienot ar Ujjayi jeb “kakla elpošanu”.

Tiklīdz mutē parādās rūgtuma garša, tā uzreiz pārtrauc praktizēt. Obligāti!!! Ideālā variantā garšai mutē jābūt patīkamai, “garšīgai”, bet tas ir laika jautājums.

Ieguvumi

Shambhavi Mudra
Shambhavi Mudra

Līdzīgi kā jebkura cita Mudra, arī šeit tiek ietekmēti un spiesti attiecīgi punkti, kas veicina noteiktus procesus ķermenī. Atgādināšu, no akupunktūras raugoties, mūsu ķermenis ir kā tāds touchscreen – skārienjūtīgs ekrāns; spied kur gribi, kaut kāda aplikācija atveras, jeb attiecīgi, notiek zināmi (akupunktūras speciālistiem zināmi) procesi ķermenī!

Šis konkrētais punkts mutes dobuma augšpusē ietekmē siekalu un dažādu dziedzeru un hormonu darbību. Mazina apetīti un slāpes, nomierina prātu, ieved to meditatīvā stāvoklī. Mudrai ir arī dziedinoša iedarbība. Tā aktivizē Prānas un atsevišķos gadījumos var pat atmodināt Kundalinī enerģiju. “Joga Kundali” Upanišadā ir pat veltīta speciāla nodaļā šīs prakses apgūšanai. Tur arī apgalvots, ka ar šo Mudru vien iespējams aktivizēt Kundalinī spēku.

Raugoties no akupunktūras un Ķīniešu tradicionālās medicīnas skatu punkta, šī Mudra stimulē nieru un aknu darbību, kas ir ļoti būtiski orgāni. Kā zināms pēc Ājūrvēdas, tad mūsu mēle ir kā tāda orgānu karte, katrs punkts ir saistīts ar noteiktu orgānu ķermenī. Tādējādi stimulējot šo punktu aukslējās, tiek ietekmēta arī nieru/aknu darbība, kas ir cieši saistīta ar ķermeņa attīrīšanos, jo abi šie orgāni ir kā tādi filtri.

Un no praktiskā viedokļa raugoties, mēle ir “pļāpāšanas” orgāns, pareizi? Lieka pļāpāšana notērē Prānu un garlaiko sarunu biedrus, vai ne tā? Turot mēli Khechari Mudrā, un to mēs varam darīt arī ikdienā (nekad nepraktizē šo Mudru guļus!!!), pat strādājot un klausoties/sarunājoties, mēs kontrolējam mēli un līdz ar to arī runu, mēs iemācāmies tik tukši un gari vairs nepļāpāt! Arī tas ir ieguvums, vai ne? 🙂

 

Jogas Mudras

 

Akash, akaša, Khechari mudra, mēle, joga, Krija joga, Prānajama, Ujjayi, atjaunošanās, detokss, Bindu, badošanās, kā mazināt apetīti? Kundalini joga, meditatīvs stāvoklis, prāna, nieres, aknas, ķermeņa attīrīšanās, aukslējas,

Happy
Happy
50 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
50 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?