Kas ir pirmatnīgā sievišķā un vīrišķā enerģija jeb Shiva un Shakti?
Ja mēs vadāmies pēc Tantras un jogas filozofijas, tad Visumu veido tikai 2 spēki – tīrā apziņa jeb Shiva un radošā enerģija jeb Prana Shakti. Šīs abas enerģijas ir polāras – Shiva ir maskulīnā forma jeb pirmatnīgā vīrišķā, statiskā enerģija un Shakti ir feminīnais (nejauciet ar feminismu, tas ir pilnīgi kas cits!!!) jeb pirmatnīgais sievišķais, dinamiskais enerģijas pols. Tā ir pati Tantras esence! Kas ir Tantra? Tantra ir tehnoloģija, kā paplašināt apziņu (Shiva), atbrīvojot mūsu iekšējās enerģijas (Shakti) – no sākuma Prānu, tad – Kundalinī. Un tieši tā šajās lapās būtu jāuztver vārds Tantra, nekā savādāk!
Likums darbojas neatkarīgi no dzīvajām būtnēm, tas darbojas ilgi pirms vispār dzīvās būtnes parādās sievietes vai vīrieša formā! Tāpēc to dēvē par pirmatnīgo enerģiju. Vēl mēs varam teikt, ka sieviete un vīrietis ir tikai šīs enerģijas saspēles izpausme fiziskajā veidolā. Tomēr visas dzīvās un tev par pārsteigumu arī nedzīvās būtnes veido abi šie spēki!
Ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka arī akmenim ir: a) apziņa, tikai ļoti neattīstītā formā; b) Prāna jeb enerģija, kas akmens formu satur kopā (jā, prāna satur, nevis atomi!!!); un c) arī dzimums, lai cik tas neticami arī neizklausītos! To apstiprinās jogi un tantristi. Tas gluži vienkārši ir izsecināms no šī dabas/Tantras pamatlikuma.
Jiņ un Jan
Atgādināšu, ka savā dziļākajā būtībā mēs esam dvēsele jeb individuālais gars, daļa no universālā gara, un mūsu dvēsele ir bez dzimuma. Tikai pārdzimstot un ieņemot noteiktu formu – sievietes vai vīrieša, mēs sākam dzīvot, apzināties un rīkoties saskaņā ar situāciju, formu, dzimumu, utt… Tas nozīmē, ka mūs visus veido gan “sievišķā”, gan “vīrišķā” enerģija, un to jau vairums cilvēku labi apzinās.
Ķīnieši to dēvē par Jiņ un Jan, mēs varam to reducēt līdz “+” un “-“ līmenim, citiem vārdiem sakot pretpoli – diena/nakts, balts/melns, pievilkšanās/atgrūšanās, vīrietis/sieviete… Te gan nevajadzētu šo domu pārprast vai raudzīties uz to no apakšējo divu čakru redzes leņķa, savādāk mums sanāks virkne pārpratumu.
Radīšana – Dieva un sievietes privilēģija
Labi šo abu polu saspēli varam novērot mūsu tieksmē pēc pretējā dzimuma un arī radošajā darbībā. Mākslā, mūzikā, arhitektūrā, biznesā, literatūrā… Radīt – tas ir Shakti jeb sievišķās izpausmes manifests un privilēģija. Tāpēc mums ir mūziķi un mākslinieki ar dominējošu “feminīno”, jeb ja gribat, “radošo” personības pusi. Protams, te jāatzīst, ka radošām personībām pēc noklusējuma ir jāpieņem šī mūsu dabas puse – sievišķā, jo radošums ir Shakti enerģijas izpausme, savādāk mākslu/mūziku radīt nebūs iespējams.
Jā, radīšana ir sievietes privilēģija, sievietes un Dieva, mums vīriešiem šai ziņā atliek tikai parodija par radīšanu – mēs varam radīt veiksmīgu mākslu vai biznesu, bet tas būs tikai surogātprodukts, kopija dzīvības radīšanas procesa priekšā.
Mēness un Saule
Hatha joga ir tieši par to, par līdzsvaru starp Mēness un Saules pusi mūsos. Mēness ir intravertā jeb sievišķā dimensija, Saule – ekstravertā jeb vīrišķā. Līdzsvars nozīmē balansu starp šīm dabas iezīmēm. Arī jums visiem tik iecienītā tēma par Kundalinī jogu ir Tantriska prakse, tā ir tieši par šo abu mūsu sistēmu veidojošo enerģiju sabalansēšanu un pieņemšanu, lai piedzīvotu iekšēju pilnību un brīvību, skaidrību un apskaidrību. Jo visi mēģinājumi noliegt vienu no šīm enerģijas formām mūsos, rezultēsiet dažādās kroplībās – vardarbībā, nepilnvērtībā, depresijā, slimībās, samākslotībā, muļķībā… pat karā!
Karš kā izolētas maskulīnās enerģijas galējība
Jā, karš ir galēja šīs vīrišķās enerģijas izpausme, kad sievišķā enerģijas forma ir pilnībā noliegta. Ja mēs pavērojam tos cilvēkus, kas izraisījuši šo kara situāciju, tad mēs redzam totālu patriarhālās, tas ir vīrišķās puses dominanci. Sieviešu enerģijas klātbūtne tur nav vispār, tā ir izfiltrēta, noliegta, uzskatīta par vājuma izpausmi. Patiesībā vājums ir šo Shakti dabas pusi noliegt; pieņemt ir drosmes un vieduma pazīme! Un rezultāts ir tāds: ja sievišķā puse ir noliegta, tad ir konkurence, sacensība, uzvarēšanas mānija un galējās izpausmēs arī karš, kas ir tā pati iekarošana, uzvarēšana, iznīcība tikai sakāpinātā veidā.
Tie cilvēki, kas vada Krievzemi, tie ir vecišķi, noguruši, nelaimīgi cilvēki, kuriem praktiski vairs nav prānas, dzīvības enerģijas tos ir tikpat kā pametušas, tie ož pēc nāves. Es nezinu uz ko viņi dzīvo – uz kādiem medicīnas sasniegumiem, uz kādām zālēm, enerģijas un potences dzērieniem un tabletēm? Dzīvības spēks tur ir izspiests ārā, tā ir tāda vārguļu, nomocītu cilvēku izpausme, nevis spēka pazīme. Ja cilvēks ir novedis sava dzīvības enerģijas līdz šim punktam, tad ko vēl atliek darīt? Mētāties ar bumbām?! Labs simbols šim ir krieviem tik pazīstamais kaščeja nemirstīgā tēls, – ta ne dzīva, ta ne mirusi būtne. Ļauna, iznīcību nesoša būtne bez jebkādas dzīvības enerģijas, dzīvs mironis.
Kas ir dievietes?
Valstīs, kur sieviete un tās enerģija netiek godāta un turēta cieņā, tur šis kara faktors ir nenovēršams. Jo tiklīdz pie varas ir arī sievietes, kā piemēram Skandināvijā un dažviet Eiropā, tā šis Shivas un Shakti balanss rodas, un tas izpaužas civilizētā, līdzsvarotā sabiedrībā. Valsti, kuru vada sieviete vai ir pārstāvētas sievietes vadībā, tādas valstis nekad nepieteiks karu, tas nebūs iespējams. Jo sievišķās enerģijas izpausme ir – rūpes, gādāšana, sadarbība, miers un garīgums. Labs piemērs ir Indija, kur sievišķā dimensija ir īpaši godāta un cienīta. Tā ir valsts, kura nekad nav nevienā citā valstī iebrukusi, nekad nav to vēlējusies darīt, nu vismaz pārskatāmā pagātnē. Jā, ir konflikti ar Pakistānu, Ķīnu, bet Indijai nav raksturīga iekarošana, tur patiesībā vairāk dominē Shakti enerģija, pat ja pie varas ir vīrieši, jo viņi šo savu dimensijas pusi pieņem un dzīvo līdzsvarā!
Indija ir viena no retajām valstīm, kur līdzās dieviem tiek godātas un pielūgtas arī dievietes. Kas ir dieviete Durga, Lakšmī, Sarasvarī, Parvatī, Kundalinī? Tās ir šīs feminīnās Shakti enerģijas formas iemiesojumi astrālās cilvēkveidīgās būtnēs.
Patiesībā, tie cilvēki, kas nopietni praktizē Kundalinī jogu un citas nopietnas jogas disciplīnas, tie cilvēki nekad nepiedzīvos nekādu jūtamu progresu, ja nepieņems šo Shakti enerģijas izpausmi savā ģimenē, apkārtnē un, galvenais, sevī. Kā teica viens no maniem iedvesmotājiem Om Swami, tajā namā, kur sieviete netiek godāta, tur dievietes nedzīvo, un bez to klātbūtnes nopietns jogas un garīgais process nav iespējams!!!
Laimīga un pilnvērtīga cilvēka noslēpums
Joga nozīmē savienoties. Kas ar ko savienojas? Mūsu veidojošās abas kosmiskās enerģijas formas – Shiva jeb tīrā apziņa un Shaktī – radošās enerģijas izpausme. Pieņemt un veselīgi saprast, ka mūsos abi šie poli ir klātesoši, tas ir pilnvērtīga, apmierināta un laimīga cilvēka iekšējās dabas noslēpums.
Shiva, Shakti, Šiva, Šakti, sievišķais spēks, vīrišķā enerģija. feminīns, maskulīns, tantra, pilnvērtīga dzīve, līdzsvars, joga, jiņ jan, prāna, radošums, māksla, dievietes, Durga, Parvati, Hatha joga, karš, laimīgs cilvēks, pilnīgs cilvēks, kundalinī
Average Rating