Kundalini enerģija

Kas ir Kundalini?

Read Time:9 Minute, 55 Second

Kas ir Kundalini?

Kundalini ir enerģijas forma, un ar šīs enerģijas atmodināšanu nodarbojas Kundalini joga, tiesa, precīzāk būtu teikt Kundalini Tantra. Viss, kas saistīts ar Kundalini ir cēlies no Tantras. Bet tā kā joga arī ir daļēji cēlusies no Tantra, tad pierasts to dēvēt par Kundalini jogu.

Mūsu prāts darbojas laika, telpas un objektu dimensijā un dara to ar maņu orgānu palīdzību. Tantra uzskata, ka tādējādi prāts ir ierobežots, un pastāv teritorijas aiz laika, telpas un objektu dimensijas. Lai šīs dimensijas piedzīvotu, prātam ir jāizplešas ārpus savām robežām. Šo izplešanos nodrošina speciāla tehnoloģija, saukta par Tantru – prāta dimensijas paplašināšana ar enerģijas atbrīvošanas palīdzību. ŠO ATBRĪVOTO ENERĢIJU ARĪ SAUC PAR KUNDALINĪ. TĀ IR KATRĀ NO MUMS IEBŪVĒTA, TAS IR MŪSU SLĒPTAIS POTENCIĀLS, BET PAGAIDĀM MĒS TAM VĒL NETIEKAM KLĀT. KUNDALINI JOGA IR TAS RĪKS, AR KURA PALĪDZĪBU MĒS ŠO POTENCIĀLU PADARĀM PIEEJAMU.

Kundalini un smadzenes

Kundalini enerģija Ja šis jums šķiet par ezotērisku vai mistisku, tad mēs šim jautājumam varam pieiet arī no citas puses. To, ka mēs izmantojam tikai mazu daļu sava smadzeņu potenciāla – ap 10%, tas ir sens mīts, bet arī sena patiesība. Procenti var mainīties, bet ideja paliek – mēs neizmantojam visas smadzeņu sniegtās iespējas, lielākā daļa smadzeņu dus dziļā miegā, un tā visu mūžu. KUNDALINI ATMODINĀŠANA NOZĪMĒ, KA MĒS PAKĀPENISKI AKTIVIZĒJAM SAVU SMADZEŅU PODU LĪDZ PAT VISIEM 100%. Un tieši tas arī notiek, paceļot Kundalini līdz galvas čakrām.

Kundalini un evolūcija

Aktivizēt Kundalini sevī, nozīmē piedzīvot ļoti strauju evolūciju. Cilvēks nav šīs planētas visattīstītākā būtne, nē, ir, bet kamēr viņā dominē dzīvnieciskums un materiālisms, viņš vēl nav kļuvis par pilnīgu cilvēku. Runājot par materiālismu, jogi uzskata, ka ne alkohols, pat  ne narkotika un citas apreibinošas vielas nav tik bīstamas cilvēka apziņai, kā tieši tiekšanās pēc komforta un greznības, slavas un statusa. Jo tieši šie stāvokļi darbojas kā hipnoze, kas cilvēku atsviež atpakaļ pa evolūcijas trepēm. Tieši kalpošana naudai un komfortam noved pie dzīvniecisko īpašību dominances, un vēlāk arī reinkarnācijas šajās formās!

CEĻŠ IR NO DZĪVNIECISKĀ CILVĒKA UZ CILVĒCĪGO CILVĒKU, UN TAD TĀLĀK UZ DIEVIŠĶO CILVĒKU. TAS ARĪ IR KUNDALINI JOGAS CEĻŠ. Dievišķais cilvēks ir evolūcijas galapunkts, vismaz uz šīs planētas. Būt dievišķam nenozīmē justies kā izredzētajam, kā dievam un gaidīt citu apbrīnu, tas nozīme uzņemties atbildību par sevi, apkārtējiem un pārējiem cilvēkiem un attiecīgi arī dzīvot un rīkoties. Pārējie nav vairs konkurenti, bet gan brāļi un māsas, vai draugi, vai pat ģimenes locekļi… Šo varbūtās ir grūti uztvert, raugoties no mūsdienu sabiedrības viedokļa, tomēr tieši tur tevi aizvedīs tavas dzīvības enerģijas, ja nopietni praktizēsi Kundalini jogu. Ja godīgi, tur mūs visus aizvedīs, jo tas jau ir iebūvēts mūsos pēc noklusējuma, jautājums tikai – vai mēs tur nokļūsim apzināti un ātri, vai neapzināti un pa aplinkus ceļiem? Tikai mēs tam pretojamies, jo komforts, nauda un slava, kā jau noskaidrojam, ir ļoti grūti pārvaramas lamatas. Jogi vienkārši vēlas visu uzreiz un ātri, tādēļ arī praktizē Kundalinī tehnikas. KO NOPIETNS JOGS VAR IZDARĪT VIENAS DZĪVES LAIKĀ, CITIEM VAR PRASĪT SIMTIEM VAI PAT DESMITIEM TUKŠOTUS GADU UN NESKAITĀMU REINKARNĀCIJU. TAD KĀPĒC IET UZ RIŅĶI, JA IZEJA IR TE PAT NETĀLU? VAJAG TIKAI MOTIVĒT SEVI, DISCIPLINĒT UN PRAKTIZĒT KUNDALINI JOGU!

Tu reiz 10

Protams, te būtu vietā uzsvērt, ka Kundalini joga ir visātrākais, bet vienlaicīgi arī visbīstamākais evolūcijas ceļš. Te nedrīkst būt nekādas steigas, praktikantam ir jāvadās pēc guru, skolotāja vai savas iekšējās balss – īstas, ne viltus!!!.., un jāvirzās uz priekšu savu iespēju robežās. Ir cilvēki, kas vēlas visu pa ātro un te rodas virkne problēmu. Par laimi daba jau ir iebūvējusi mūsos drošības sistēmu, kas mums neļaus pārāk strauji evolucionēt, pirms ķermenis, prāts, emocija, nervu sistēma, enerģijas un psihe nebūs pienācīgi sakārtota un attīrīta. Ir nepieciešama stabila platforma un ilgstoša Hatha jogas pieredze, pirms sākt niekoties ar Kundalinī čūsku! Kundalinī jogas formula ir šāda – TU x 2 vai x 5, vai pat x 10. Tas nozīmē, ka viss tavs mentālais, psiholoģiskais, emocionālais un garīgais saturs dubultosies, trīskāršosies, desmitkāršosies. Tas attiecās arī uz negatīvo pusi, dusmām, naidu, skaudību. Ko tu darīsi, ja tavs negatīvisms reizināsies ar 10?!?!

Kā izpaužas Kundalini spēks?

Patiesībā, mūsos visos šīs spēks ik pa laikam aktivizējas, neatkarīgi no tā, vai mēs to zinām, vai ne. Tomēr praktiski visiem planētas iedzīvotājiem tas paliek latents visu mūžu. Tā uzplaiksnījumi izpaužas kā radošums, intelekts, intuīcija, gaišredzība. Katrs no mums ir piedzīvojis savā dzīvē brīžus, kad esam sevi burtiski pārspējuši! Tas ir Kundalini! Tikai problēma ir tā, ka jau nākamajā brīdī, tas ir atpakaļ savā snaudošajā bedrē, kas fiziskajā ķermenī atrodas zem astes kaula. Vīriešu ķermenī kājstarpē, sieviešu ķermenī – intīmajos orgānos. Tā ir vieta, ko jogā dēvē pat Mooladhara čakru. Te vēl būtu jāatgādina, ka katrs no mums ir savā attīstības jeb evolūcijas pakāpē, tādēļ nav teikts, ka Kundalini ir tieši tur. Kādam tas ir jau pacēlies līdz 2., 3. vai pat 4. čakrai un tas izpaudīsies darbaspējās, sasniegtajā un cilvēcīgo īpašību buķetē. Par to mēs vēl parunāsim kādā citā rakstā.

Protams, Kundalini nav fiziska enerģija, tāpēc to tur – fiziskajā ķermenī neatrast, tas atrodas astrālajā ķermenī un pa to arī pārvietojas. Tiesa, aktivitātes laikā, to ir iespējams sajust arī fiziski, kā siltumu, aukstumu, pulsāciju, niezēšanu, kutēšanu, kustību, spiedienu, stīvumu  – parasti, mugurkaula reģionā, arī emocionāli – kā svētlaimes vai dziļa miera vai pilnīga sastinguma vai 100% koncentrēta prāta stāvoklis. KUNDALINI JOGAS UZDEVUMS IR PANĀKT, LAI JUMS ŠIS NETICAMAIS, PĀRDABISKAIS SPĒKS BŪTU PIEEJAMS VISU LAIKU, NE TIKAI RANDOMĀ, KRITISKĀS VAI NEJAUŠĀS SITUĀCIJĀS!

Kā šo spēku atmodināt?

Tas  ir ilgstošs projekts, kas sākas ar Hatha jogu, turpinās ar Prānajamu (starp citu ar regulāru un intensīvu Prānajamu vien var atmodināt šos spēku, bet par to un citām atmodināšanas metodēm, kādā citā epizodē), tālāk Krija joga, darbs ar čakrām un tad  – meditācija. Tiklīdz šo prakšu ietekmē tiek atvērts centrālais mugurkaula kanāls, saukts par Sushumna, tā atmodināšana var sākties. Un tas tiek darīts ar prānas kustināšanu šajā Nadi kanālā. Faktiski Kundalini (Tantras jēdziens) un prāna (jogas jēdziens) ir viens un tas pats, tikai atšķiras rafinētības pakāpe. Īpaši ciets akmens saukts par oglekļa alotropu ir tas pats dimants, tikai atšķirība ir rafinētības pakāpē! Vēl uz šiem abiem spēkiem var paraudzīties, kā pretpoliem – kamēr prānas ir aktīvas – Kundalini enerģija guļ, kad prānas nomierinās un sastings vai sakoncentrējas vienā punktā un kļūst nekustīgas, tad sākas Kundalini aktivitātes laiks. Tas atmostas un lien uz augšu galvas virzienā pa mugurkaulu.

No kurienes cēlies pats vārds Kundalini un ko tas nozīmē?

Kā jau noskaidrojām, Kundalini ir Tantras jedziens. Vārds Kundal no sanskrita nozīmē spole vai spirāle, tātad kaut kas saritinājies. Un tieši tā, kā saritinājušos čūsku arī šo spēku atspoguļo jogā un Tantrā. Vēl to var tulkot kā alu vai bedri no sanskrita vārda Kunda. Arī šī ir interpretācija, jo Kundalini sākotnēji atrodas “bedrē” zem astes kaula. Vēl trešais un visprecīzākais skaidrojums ir tāds, ka runa ir par bedri, bet nevis to zem astes kaula, bet to bedri, kas atrodas galvaskausā, un šī saritinājusies čūska, nav nekas cits, kā mūsu smadzenes, kuras vērīgi aplūkojot atgādina saritinājušos čūsku, vai ne?

Kundalini dievietes

sagatavošanas kundalini atmodināšanaiKundalini ir Prāna shakti jeb dzīvības spēks. Jogā bieži vien šo spēku reprezentē dažādas dievietes, jo tas skaitās “sievišķais, radošais spēks”. Te arī mēs beidzot varam saprast, kāpēc jogā tiek pieminētas tik daudz dievietes – Durga, Kali, Sarasvati, Parvati… Tās visas ir Kundalini attīstības pakāpēs, tavi slēptie spēki, konkrētajā evolūcijas brīdī. Ne velti katrā čakrā tiek attēlota kāda no šīm dievietēm.

Kali, ir niknā dieviete, kas nocērt galvas un pakļauj pat Šivu. Tas ir tas stāvoklis, kad Kundalini  spēks ir tikko atmodināts, un cilvēks netiek ar šo enerģiju galā. Dominē dusmas un niknums, viegls neprāts. Kad šis spēks norimst un kļūst kontrolējams, dominē dieviete Lakšmi – labklājības nodrošinātāja. Atvērt un aktivizēt Kundalini spēku, nozīmē aktivizēt sevī šo dievību spēku, kurš tad caur cilvēku izpaužas. Vēl mēs varam teikt, ka tādējādi dievietes kļūst par taviem “kalpiem”, nu labi, tas neskan korekti, bet par sabiedrotajiem gan noteikti!

Interesanti, ka arī kristietībā parādās šis Kundalini moments, kā kāpnes uz debesīm (čakru kāpnes) un arī čūskas simbols paradīzes dārzā. Tātad mēs varam teikt ka Kundalini ir arī garīguma simbols. Ja mēs uz to skatāmies no psiholoģiskā skatupunkta, tad Kundalini ir zemapziņa un tās spēks. Ja raugāmies no Shaivisma skatu punkta, tad Kundalini ir Shivalingams – pirmatnējais ovālas formas tēls, ap kuru apvijusies čūska. Vēl Kundalini nozīmē iekšējo tīro apziņu. Tas, ko jogi sauc par apskaidrību, budisti par Nirvanu, Tantristi sauc par Kundalini enerģijas aktivizēšanu Sahasrara čakrā.

Kurš var atmodināt šo spēku?

Kundalinī jogaŠĪ ENERĢIJA IR PIEEJAMA VISIEM, TĀ JAU IR MŪSOS. ATLIEK TIKAI NOBRIEST UN PRAKTIZĒT KUNDALINI VAI JEBKURU CITU JOGAS PAVEIDU. Šis spēks ļaus tev kļūt par ko vien vēlies savā dzīvē, nekas vairs nebūs neiespējams – teicams orators, komiķis, biznesmenis, šovmenis, sportists, mūziķis, izvēlies un kļūsti. Viss tas, ko tu jau tagad dari un piedzīvo, tikai 10 reizes intensīvāk. Diemžēl arī attiecībā uz negatīvajām lietam. Tāpēc šeit tik ļoti uzsvērta ķermeņa un prāta attīrīšana fāze, savādāk, ja tagad tu depresijas ietekmē sastingsti, tad pie aktivizēta Kundalini tu vienkārši pametīsi fizisko ķermeni, vai dusmu iespaidā, – ja tagad tu bļauj un ārdies, tad pie aktīva Kundalini tu vienkārši eksplodēsi tiešā un pārnesta nozīmē. Tu būsi daudz tuvāk nāvei, tiesa nāve tevi galīgi vairs nesatrauks, tas liksies tik pašsaprotams un dabisks process, par kuru nav pat vērts domāt. Iespējams šis ir viens ļoti būtisks moments – kā tu tiec galā ar bailēm no nāves, kas mājo katrā no mums. Patiesībā bailes no nāves ir jebkuru baiļu un fobiju pamatā, tikai paslēptā formā. KUNDALINI NOTEIKTI NOŅEMS ŠO NĀVES BAIĻU ENKURU, KURŠ TIK BŪTISKI SAMAZINA TAVU VIRZĪBU UZ PRIEKŠU, UZ EVOLŪCIJU.

Kundalini un ķermenis

Interesanti, ka Kundalini atmodināšana nav nekādā veidā saistīta ar reliģiju, ticību, morāli un ētiku. Tas ir tīrs pieredzes, uztveres, apzināšanās kvalitātes jautājums. Tā ir iekšējā transformācija, ne tikai prāta un apziņas līmenī, bet pat fiziskajā līmenī. Tas nozīmē, ka tavs ķermenis mainās un kļūst pilnīgi sveiks un vesels.  Patiesībā, slimā ķermenī nemaz nevar atmodināt Kundalini spēku, tas to neizturēs. Transformācija notiek šūnu, audu arī smadzeņu līmenī, mainās ķermeņa forma, balss tembrs, seja, acu skatiens, ķermeņa aromāts. Cilvēks ir tas pats, tomēr viņā arī vizuāli kas ļoti būtisks ir mainījies. Skaidrs un ass prāts, nekustīgs, caururbjošs skatiens, mierīgs un nosvērts balss tembrs un ķermenis – tās visas ir nopietna Kundalinī joga pazīmes.

Kādēļ Kundalini joga?

Kādēļ cilvēki izvēlas Kundalini jogas ceļu? Pamatā tās ir spējas, ko šis spēks dod. Pārdabiskas spējas, spējas pacelt dažādus nereālus projektus, uzlabot savu materiālo stāvokli… Starp citu, šī iemesla dēļ Bihāras jogas skola savā laikā pārtrauca Kundalini jogas apmācības programmu, tagad gan viņi ir atsākuši, bet specifiskā palēninātā režīmā. Cilvēki vienkārši izmantoja jogu, lai uzlabotu savu materiālo stāvokli un praktizētu okultu. Tas galīgi nesaskan ar joga pamatuzdevumu – garīgā evolūcija. Tieši pretēji, tas praktikantu ved atpakaļ, piesaista materiālajai pasaulei un atkarībām – komfortam un greznībai. Par to jau varējāt lasīt raksta sākumā.

Shiva un Shakti, Šiva un Šakti

Noslēdzot, simboliski Kundalini pacelšana un virzīšana Sahasrara čakrā Tantrā nozīmē Šivas un Šaktī savienošanos. TĀ IR SIEVIŠĶĀS UN VĪRIŠĶĀS ENERĢIJAS SAVIENOŠANĀS, TAS, KO MĒS FIZISKAJĀ DIMENSIJĀ SAUCAM PAR SEKSU UN EMOCIONĀLAJĀ LĪMENĪ PAR MĪLESTĪBU. Te šī savienošanās ir garīgs process. Kad cilvēks atceras un saprot, ka viņš nav ne ķermenis, ne prāts, pat ne prānas un psihe, bet tieši dvēsele. Dvēsele ir bez dzimuma, tāpēc Šivas un Šaktī savienība var notikt pašā cilvēkā.

Atnākot uz šo pasauli, šajā ķermenī dvēsele tiek iesprostota un spiesta pieņemt spēles noteikumus – dzimumu, tautību, piederību, radiniekus, ģimeni… Tas viss aizsedz dvēseli, tās gaismu. Kad šis viss ir novākts, un tam nav obligāti jānotiek no visa atsakoties, pietiek to saprast un apzināt. UN TĀ PA ĪSTAM SAPRAST UN APZINĀT DVĒSELI VAR TIKAI TAD, KAD KUNDALINI IR AKTĪVS, KAD TAS NONĀK SAHASRARĀ, TAD VISAS ŠAUBAS UN NEZIŅA IR IZKLIEDĒTA, IR SASNIEGTS MAKSIMUMS, KO VAR SASNIEGT CILVĒKA FORMĀ!

Informācijas avots:  Svami Satjananda Sarasvati (Bihāras jogas skola)

P.S. Lasīt teoriju ir noderīgi, bet vēl noderīgāk ir arī praktizēt! SoHam ielūdz Tevi uz klātienes meditācijas un Prānajamas nodarbībam Mārupē, Piņķos. Te atradīsi vairāk informācijas. Skaties zemāk.

Klātienes meditācijas nodarbības Mārupē.

Kundalini, kas ir kundalini spēks, kundalini joga, tantra, evolūcija, garīgums, smadzenes, potenciāls, čakras, dievietes, sekss, spējas, joga, TAVS POTENCIĀLS, tavas superspējas, kundalini joga, kundalinī,

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?