Karma. kas ir karma?

Kas ir Karma, kā tā darbojas, kā no tās atbrīvoties?

Read Time:9 Minute, 41 Second

Kas ir Karma?

Karmas būtība ir precīzi iekodēta mums labi zināmajā sakāmvārdā “Ko sēsi, to pļausi”. Tas attiecas gan uz labajiem, gan sliktajiem darbiem, un ne tikai darbiem, bet arī vārdiem un pat domām! Labo darbu rezultātus mēs gaidām uzreiz, bet slikto ceram novilcināt vai izlaist. Bet tā tas dzīvē nestrādā!

Nedaudz precizējot, Karma ir ne tikai visu darbu, vārdu un nodomu, bet vēl vairāk – visas mūsu uzkrātās informācijas summa. Un šīs Karmas summas sakarā runa neiet tikai par šo dzīvi vien, bet daudzām citām, kas bijušas iepriekš, tikai ir aizmirstas, jo daba mūs tādā veidā pasargā no liekiem kreņķiem.

Karma. kas ir karma?Pamatā šīs uzkrātās Karmas nosaka to, kas mēs esam, kā dzīvojām un dzīvosim, mums pašiem pat nenojaušot. Process notiek smalkajā, vai saprotamākā valodā runājot, neapzinātajā līmenī, mēs to tik viegli nevaram pamanīt, sevišķi, ja esam neapzināti. Karmu materiāls strādā 24/7, jā, arī miegā un sapņos griežas Karmas “cietais disks”. Kāds to var saukt par likteni un domāt, ka viss tā pat jau ir izlemts un tamlīdzīgi, un tas nebūs tālu no patiesības, bet ir viena nianse, kas jāņem vērā – spēja dzīvot apzināti vai vērojoši, nevis mehāniski. Ja dzīvojat apzināti – pa īstam apzināti, tad Karma vairs nav iepriekš izlemts liktenis, tad savu nākotnes horoskopu varat rakstīt sev pats. Nu vismaz lielā mērā. Daļa Karmas paliks un ietekmēs dzīves ritumu, bet tas nebūs vairs tik izteikti kā likteņa gadījumā. Citiem vārdiem sakot, Karmu var ietekmēt, bet likteni – nē. Viss atkarīgs no mentālā uzstādījuma.

Šīs domas ilustrācijai viens piemērs, ko nozīmē dzīvot apzināti un salauzt karmas važas. Pieņemsim, kāds Tevi nosauc par muļķi. Tagad, – ja tu dzīvo neapzināti, tu reaģēsi impulsīvi un atbildēsi – “pats esi muļķis” un sāksies tracis! Viss -0:1 Karmas labā. Tu zaudēji, jo nebiji apzināts un reakciju veicināja Karmas pieredze, iepriekšējie aizvainojumi, attiecību vēsture ar konkrēto cilvēku. Citiem vārdiem sakot, tava reakcija bija automātiska un emocionāla. Diemžēl pēc kāda laika tu tāpat jutīsies slikti, ka tā pateici, un tas būs ne tikai tāpēc, ka sarunāji sliktus vārdus (un varbūt pat sadarīji sliktas lietas arī), bet arī tādēļ, ka kaut kur iekšēji jūti, ka tā nebija gluži tava iekšēja reakcija, tā bija ne līdz galam saskaņota reakcija ar savu dziļāko būtību. Tieši ar šo jogi atšķiras no parasta cilvēka – tie nereaģē uz sekām (apsaukāšanās), bet gan uz cēloni (nabaga cilvēks, pats sevi uzskata par muļķi) un izjūt līdzjūtību.

Ja tu reakcijas brīdī esi apzināts, tad…tad tev ir miljons veidu kā reaģēt. Tu vari improvizēt, ja esi vieds cilvēks, tad tu iepauzēsi, sapratīsi, ka cilvēks pats sevi uzskata par muļķi (jo cilvēks, kas sevi mīl un ciena, nekad tā neteiktu citam cilvēkam). Viss ko tu patiesībā jūti pret šādu izteikumu un cilvēku ir līdzjūtība. Tad tu vari neko neteikt, vai izteikt nožēlu, bet katrā ziņā ne atreaģēt. Tad rezultāts būtu 1:0 tavā labā, un Karmas programmatūras mehānisms būtu iedragāts. Turpmāk, tas vēl mazāk spētu tevi ietekmēt. Jo Karma neuzkrājās, tieši otrādi, šāds iznākums sadedzināja zināmu daudzumu “slikto Karmu”, plus tev klāt nāk pieredze kā rīkoties nākotnē līdzīgās situācijas!

Karmas riņķa deja

Te ir svarīgi piezīmēt, ka Karma nav mūsu ienaidnieks vai bargais skolotājs. Tā arī nav gluži labo un slikto darbu bilance, tāds kā dzīves audits. Karma ir vienkārši mūsu darītā, domātā un sacītā spogulis, kas vērst pret mums pašiem. Tiesa, tā mēdz būtu ļoti lielā mērā ciešanu un pārdzīvojumu purvā iesūcoša, ja neprotam ar to tikt galā, dzīvojot neapzināti.

Karmas materiāls mūs iemet atbilstošās situācijās. Tas arī izskaidro, kāpēc atsevišķi cilvēki regulāri iepinās neveiksmīgās situācijas, vai arī kāpēc mazohismi, tik ātri atrod partneri – sadistu, un šo savu tendenci piepildīta, pie kam – abi pilnīgi neapzināti. Mums var likties, ka dzīvi nosaka ārēji procesi, bet īstenībā procesu nosaka iekšējie, tas ir – Karma – mūsu uzkrātā pieredze, kas tiek atkārtota. Labā ziņa ir, ka KARMA IEMĀCA MUMS UZŅEMTIES PILNĪGU ATBILDĪBU PAR SAVU DZĪVI UN DARĪTAJIEM DARBIEM! Jautājums, vai mēs esam gatavi atbildībai?

Patiesībā dzīvot neapzināti un neuzņemties par to atbildību, nozīmē nepiedalīties dzīvē, JO TAD JŪSU DZĪVI, DZĪVES CEĻU 100% NOSAKA KARMAS materiāls un jūsu apzināta ietekme uz to ir tuvu 0. Tas ir kā dzīvot autopilotā. Par to jums var atgādināt notikumi vai situācijas vai sapņi, kas regulāri atkārtojas, kuros jūs piedzīvojot vienu un to pašu situāciju vai tās iznākumu, radot sajutu ka dzīve iet uz riņķi. JŪS PAT VARAT MAINĪT DARBU, DZĪVESBIEDRU, DZĪVES VIETU, PAT VALSTI UN VĀRDU UZVĀRDU, BET….BET IEKŠĒJAIS SATURS UN NEAPZINĀTĀS TENDENCES JŪS NODOS. Jūs izspēlēsiet tieši tos pašus dzīves scenārijus un nonāksiet tieši tur pat, kur iepriekš, jo…. JO DZĪVOJAT MEHĀNISKI, TAS IR NEAPZINĀTI, Karma izdzīvo jūsu dzīvi jūsu vietā, un tad tiešām mēs varam sūdzēties par likteni-slikteni!!!

Viss, kas jāiemācās ir būt “nomodā”, onlainā, vērīgam, vērojošam, nedaudz distancētam no prāta/emociju programmām, un izvairīties no impulsīvām reakcijām. Tas arī viss noslēpums!

Kā pārinstalēt Karmas programmatūru?

Karmas programmu mēs varam pārinstalēt 3 veidos. Fiziskajā, tas nozīmē, ka tavs ķermenis noteiktās situācijas ieņem noteiktas pozas, teiksim, stresa situācijā tu uzrauj plecus un ieraujies sevī. Apzinies šo mehānisko darbību un atslābini ķermeni, tas jau būs pirmais solis programmatūras pārveidē. Ne velti jogā Āsanām ir tik liela nozīme – stiprināt ķermeņa apzinātību.

Otra dimensija, kurā tu vari piestrādāt ir mentālā, un te mēs runājam par apzinātību 24/7. Tu vēro prātu un pamani, ka noteiktās situācijās tas rīkojas identiski. Ja tu to pamani, tu vari mazināt šo robotisko reakciju un improvizēt ar savādāku reakciju mentālajā un verbālajā jomā. Te reāla prakse

Trešā – enerģijas dimensijā ko darīt iespējams praktizējot Krija jogu, Prānajamu un meditāciju. Ja tu pa īstam praktizēsi šīs disciplīnas, tad pamanīsi, ka tava reakcija kritiskā situācijās pati no sevis mainīsies un klātesamības stāvoklis turpinās izplesties visas dienas garumā. Ja līdz šim tavs defolta stāvoklis bija konstants stress un impulsivitāte, tad ar laiku šo prakšu ietekmē, miers un prāta skaidrība kļūst par tavu dabisko stāvokli pēc noklusējuma. Protams, dzīves situācijas nesīs satricinājumus, ne vienmēr tava reakcija būs neimpulsīva, bet, tas kas iepriekš tevi varēja izsist no sliedēm visas dienas garumā, tagad tevi satracinās tikai neilgu brīdi, un tu ātri atgriezīsies iekšējā miera stāvoklī.

Karmas veidošanās

Mantra jogaKā tad Karma tiek ģenerēta un uzkrāta? Interesanti, ka vairāk slikto Karmu mēs uzkrājam ne tik daudz darot sliktas lietas, cik domājot un plānojot tās. Teiksim, ja sanāca dusmās pateikt kādu sliktu vārdu, tad tā ir krietni mazāka Karma par to, ko uzkrās cilvēks, kurš dusmas noslēps, pat būs laipns un izliksies par draugu, bet domās jūs iznīcinās. Šāds cilvēks, dēļ sava domāšanas uzkrās daudz vairāk slikto mīnuskarmu. Un dzīvei nekas cits neatliks, ka sūtīt šim cilvēkam mācību pēc mācības. Un te jau atkal varam pieminēt latviešu sakāmvārdu “Kas citam bedri rok, tas pats tajā iekrīt” Vēl viens Karmas mehānisma perfekts atspoguļojums! Tātad, faktiski, padarīts darbs nav tik slikts, kā ilgstoši domātas sliktas domas. Un ja šī ilgstošā slikto domu domāšana tiek enerģizēta ar emocijām – naidu un ļaunumu, tad uzkrāto slikto Karmu daudzums būs neiedomājami liels! Un cilvēks var pēc tam brīnīties, kā, es taču neko sliktu nedarīju, tikai domās, neviens to pat nezin ?!?

Tātad, NE TIK DAUDZ DARBĪBA, CIK NODOMS IR PATS GALVENAIS KARMAS PRODUCĒTĀJS. Jo kas tad ir darbība? Tā ir tikai nodoma materializācijas pēdējā fāze. Ja nebūtu slikto nodomu, nebūtu arī attiecīgo darbu. CITIEM VĀRDIEM SAKOT, NEDOMĀ UN NEPLĀNO SLIKTUS DARBUS!

Reinkarnācijas likums

Te vēl der piezīmēt, ka Karmas likums ir kā gravitācija, no tā nekādi nevar tikt vaļā, neviens, pat tad, ja cilvēks pārtrauc dzīvi, pat tad Karmas materiāls paliek + nāk klāt jauns. Nākamā dzīve būs atkal tur pat ar tiem pašiem pārbaudījumiem un situācijām, kuras nāksies vien risināt. Šis ir Samsaras, jeb reinkarnācijas apļa likuma pamats.

Maza atkāpe par reinkarnācijas procesu. Līdzās Karmas likumam, mums jāpiemin Dabas likums, kas vēl mums to labāko un ieved mūs situācijās un vietās, kur mēs varam vislabāk evolucionēt un noderēt, bet Karmas likums ievieš savas korekcijas, un tāpēc viss nav tik rožaini. Daba tikai piedāvā mums labāko risinājumu, bet Karma pelnīto. Vēl ir trešais spēks, kas ietekmē pārdzimšanas procesu, un tas ir Karmas saišu likums, proti, pārdzimšanas vietu, formu un laiku var noteikt arī mūsu saistība ar konkrētiem cilvēkiem, situācijām un vietām. Tik tālu par reinkarnāciju.

Karmu atstrādāšana

Krija jogaLabā ziņa ir tāda, ka arī pilnīgi nezinot vai neticot Karmas likumam, cilvēki spēj daļu Karmas materiāla atstrādāt un mazināt dzīves smaguma nastu. Viss, kas viņiem ir jāiemācās, ir neuzkrāt jaunas Karmas ar attiecīgu rīcību, vai vismaz neuzkrāt sliktās karmas, darot/plānojot sliktas lietas. Daudzi cilvēki šo mehānismu tīri intuitīvi jūt un virzās veiksmīgi uz priekšu, tukšojot šos Karmas kambarus.

Interesanti, ka cilvēki, kurus mēs sabiedrība saucam par veiksminiekiem biznesa vai slavas dēļ, arī nav pasargāti no šī Karmas apļa un tā radītajām ciešanām, jo kaut kur iekšēji viņi tāpat jūt šo ciklu, pat ja šis cikls tiem nes daudz naudas, slavu un popularitāti. Vienalga tas ir cikls, kurš atkārtojas un tas ir nogurdinoši. Labi, ir nopelnīts miljons, – bet ko tālāk? Otrs miljons? Tas būs jau atkal cikls, kas novedīs pie garlaicības vai sliktākajā gadījumā pie alkatības, atkarības.

Joga ceļš ir veidots tā, lai Karmas dzēstos un netiktu radītas jaunas. Tas ir arī jogas jeb garīgā ceļa fundaments. Vēl uz to var paskatīties kā uz paātrinātu evolūcijas procesu no parasta cilvēka uz supercilvēku vai, drīzāk, dievišķo cilvēku

Kā tas nākas, ka jogas praktizētāji spēj šo Karmas materiālu sadedzināt? Tas ir tāpēc, ka, kā jau minēju raksta sākumā, Karma darbojas fiziskajā, domu un enerģētiskajā līmenī. Ķermenis + enerģija + prāts ir tas fundaments, kurā mēs ikdienā operējam. Jogas un īpaši meditācijas procesā, kad esam sinhronizējuši šos trīs spēkus, aktivizējas dziļākas dimensijas – psihiskā – 4. dimensija un garīgā – 5. dimensija. Šajās dimensijās Karmas likumi vairs nedarbojas un sasniedzot šos dziļumus iespējams izšķīdināt visu uzkrāto, nevajadzīgo Karmas materiālu. Bet tas ir ilgstošs un sistemātisks darbs ar sevi un jogas praksēm.

Te vēl jāpiezīmē, ka jebkurā cilvēkā ir jau iebūvēta vēlme pēc pilnības, ko jogā sauc par apskaidrību, kas arī ir tas pats, kas Karmas noliktavas iztukšošana. Šī vēlme izpaužas ikdienas dzīvē, kā tieksme pēc vairāk…vairāk naudas, vairāk varas, vairāk uzmanības, vairāk atzinības, vairāk baudas; tikai šie ir nepareizie ceļi, kas noved pie Karmas noliktavas svaiga pieveduma, kā arī dara mūs nelaimīgus, diemžēl. Viss kas mums ir nepieciešams –  vairāk…. vairāk izpratnes par sevi un dzīvi. Tas ir arī viss noslēpums!

Radža jogaBet kā ar cilvēkiem, kas dzīvo nekrietnu dzīvi, taču Karma vai liktenis viņu šķietami neskar? Tam varētu būt divi skaidrojumi, pirmkārt, ir iekrāta vai lejupielādēta pozitīvā Karma, visticamāk no iepriekšējām dzīvēm, otrkārt, sliktā karma vēl nav uzplaukusi. Bet tā uzplauks, un tas notiks agri vai vēlu. Tāds ir Karmas dabas likums. To neviens nevar apiet, nu varbūt izņemot apskaidrotus jogus. Vēl jāņem vērā, ka cilvēkiem ir tendence slēpt neveiksmes, slimības, ciešanas un dažkārt cilvēki, par kuriem brīnāmies, kāpēc Karmas likums to nesoda, patiesībā saņem sodu tikai citos veidos mums un arī viņiem pašam par to pat nenojaušot.

Mēs varam ticēt Karmai, varam arī neticēt. Viens vienkāršs pierādījums tam ir fakts, ka visi mēs atnākot uz šo pasauli nesākam no vienas starta līnijas. Katrs atnāk ar savu talantu, spējām vai tieši otrādi defektiem, trūkumiem. Te nav neviena apmierinoša skaidrojuma kāpēc tas tā ir. Pat identiskajiem dvīņiem ir savs starta kapitāls, dzīves gājums un atvadīšanās no pasaules. Tas ir uzkrāto un sastrādāto Karmu rezultāts, nekas cits!

Neticēt, protams, ir daudz ērtāk un kaut kādā mērā arī vieglāk, tomēr agri vai vēlu mūsu iekšējā balss mums liks pie šī likuma atgriezties un respektēt vismaz savu iespēju robežās, jo dzīves ritējums mums visu laiku par šo atgādinās. Kaut kur ar 6. maņu mēs jau visi zinām, ka tā ir patiesība. Jautājums ir tikai par laiku, kad beidzot to atzīsim un ļausim dzīvei ritēt uz priekšu, nevis pa apli!

Atslēgas vārdi: Karma, karmas labošana, karmas atstrādāšana, liktenis, dzīve, joga, prānajama, labie darbi, dzīvot māksla, reinkarnācija, pārdzimšana,

Paldies Satguru par idejām un iedvesmu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
100 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?