Read Time:2 Minute, 42 Second
Joga Nidra
Joga Nidra, iespējams, ir visvienkāršākā meditācijas tehnika, kāda vien jums ir pieejama. Gandrīz visvieglākā, jo atšķirībā no tradicionālās meditācijas tā netiek praktizēta sēdus ar sakrustotām kājām, bet gan guļus uz muguras. Viegli, vai ne? Nē, nav viegli, jo mūsu ķermenis ir pieradis pie tā, ka tiklīdz mēs apguļamies un aizveram acis, tā smadzenēs tiek saņemts signāls “laiks gulēt”. Tā arī ir šīs “vieglās” meditācijas grūtā puse. Praktizētāja galvenais uzdevums – neaizmigt un noturēt uzmanību, neiegrimstot zemapziņas un miega valstībā! Bet labā ziņa ir, ka mugura toties ir vienmēr taisna, kas parastam “sēdošajam meditētājam” ir liela problēma!
Joga Nidra ir viena no pašām jaunākajām jogas tehnikām, ja neskaitām tādas pseido jogas, kā Aero-joga (joga šūpuļtīklā), Sup Joga (kāpēc gan kādam būtu jāpraktizē Āsanas, kas tulkojās kā stabila ķermeņa poza, uz tik nestabila pamata kā Sup dēlis ???) vai Doga, kuru veido divi vārdi – Yoga+Dog (joga kopā ar savu četrkājaino draudziņu). 🙂
Kas radīja jogu Nidru?
Pats autors to sauc par apzināto miega jogu, vai arī miegu bez gulēšanas. Nidra ir perfekts bezmiega, saraustīta vai nepilnīga miega uzlabošanas tehnika. Savā būtībā tā ir dziļi relaksējoša prakse, kas nomierina mūs fiziski, emocionāli un mentāli. Tas ir rīks dažādu bloku un kompleksu ārstēšanai, pašārstēšanās prakse, jogas versija akupunktūrai, tikai mentāli. Lieki uzsvērt, kāds domai ir spēks, katrā ziņā daudz lielāks, nekā pieskārienam vai akupunktūras adatai!
Kā tiek praktizēta joga Nidra?
Bet pamatā Joga Nidra ir meditatīva prakse, tā ietver ķermeņa atslābināšanu, maņu orgānu vēršanu uz iekšpusi, jogā dēvētu par Pratyahara, un mentālās aktivitātes samazināšanu līdz minimumam. Rezultātā mums sanāk dziļš meditatīvs stāvoklis, iespējams, dziļāks, nekā paši varam nonākt meditējot sēdus pozā.
Jāpiezīmē, ka Nidrā pašam praktizētājam nekas nav jādara, tikai jāguļ un jāklausās norādījumos, kuri tiek doti no malas, to dara Nidras prakses vadītājs.
Prakses pamatā ir apzinātība, spēja saglabāt to pat brīdī, kad tuvojamies saviem neapzinātajiem slāņiem miega stāvoklī.
Prakses laikā ir brīži, kad apziņa šķērsos robežu starp nomodu un miegu, brīžiem uzmanība aizpeld un norādījumi tiek palaisti garām, tomēr praktizētājam ir jācenšas saglabāt nomoda stāvoklis. Divi pamatpunkti, ar kuriem saglabāt vērību ir – rūpīga sekošana Nidras vadītāja balsij un prakses uzdevumiem, neapstājoties un pārāk neaizraujoties ar racionalizēšanu, prātošanu, vienkārši ļaujoties plūsmai. Ja šis grūtais uzdevums tiek izpildīts, tad Nidras ietekme būs ļoti spēcīga, pieaugs arī vērības un uzmanības noturības spējas nomoda stāvoklī!
Šeit vari noklausīties oriģinālo Satjananada joga Nidra ierakstu latviski!
#joganidra, Joganidra, Nidra, #nidra #joga #bezmiegs, bezmiegs, uzlabo miegu, līdzeklis aizmigšanai, #labsmiegs #relaksējies #atslābināšanās #jogasnodarbības #onlinejoga
Average Rating