Kāpēc vispār ir vērts meditēt?

Read Time:2 Minute, 27 Second

Kāpēc ir vērts meditēt?

“Kāda vispār jēga no meditācijas?” – šāds dvēseles kliedziens nesen izskanēja no kādas mūsu meditācijas nodarbību praktizētājas puses. Tas nebija kliedziens, drīzāk čuksti, bet jautājums īstajā laikā un īstajā vietā. Kaut arī atbilde uz šo jautājumu mums katram pašam ir jāmeklē un arī jāatrod, tomēr mēģināsim uz to paraudzīties no šī brīža nemierīgo laiku skatupunkta.

kāpēc ir vērts meditēt?

Tas, kas šobrīd notiek pasaulē, nekādā veidā neveicina mūsos miera un harmonijas sajūtas, bez kurām meditācija nav īsti sasniedzama. Pēc Himalaju mūka un Siddha joga Swami Vidyadhishananda no Hansavedas Fellowship prognozēm (parasti patiesām), vadoties no Vēdu astroloģijas un citiem zināšanu iegūšanas veidiem, šī 10gade nebūs tā vieglākā mūsu civilizācijai, tā būs izaicinājumiem pilna. To mēs jau piedzīvojam divu ārkārtīgi postošu notikumu formā. Un tas ir tikai desmitgades sākums!

“Kas notiek tur, notiek arī mūsos”

Te mums var rasties jautājums – kamdēļ vispār šīs zināšanas par nākotnes notikumu attīstību vajadzīgas, kāpēc apskaidroti jogi par to interesējas un ar tām dalās? Mēs esam daļa no dabas, tā pat kā mūsu planēta un pārējās, kas iekļaujas Saules sistēmā – viss veido kopēju sistēmu, daļu no lielā Visumu. “Kas notiek tur, notiek arī mūsos” – to saka senie jogas un tantras teksti. Un tā ir vieda patiesība. Kas notiek ar planētām, ietekmē mūs, tā pat, kā tas, kas notiek uz planētas Zeme, nekādi nevar atstāt mūs vienaldzīgus un neskartus. Jautājums tikai – vai mēs to apzināmies?

Kaut vai šī brīža situācija Ukrainā. Tā skar mūs visus – nemiera, nomāktības, stresa, neziņas, baiļu formā! Ja uz planētas nav miera, tad tas kaut kāda veidā atspoguļosies arī mūsu iekšējā telpā. Kā tu mierīgi pameditēsi, ja kaut kur, pat ja stipri attālu, skan granātu sprādzieni un dziest nevainīgu cilvēku dzīvības? Lai piedzīvotu dziļu iekšēju mieru, zināmam mieram jābūt arī globāli. Līdz ar to mēs varam pieņemt, ka meditēt šobrīd paliek grūtāk, un tas ir kas tāds, par ko norūpējušies daudzi jogi un jogas pasniedzēji, jo, ļoti iespējams, meditācija šajā desmitgadē būs vitāli svarīga katram “dzīvam” cilvēkam, lai tiktu galā ar gaidāmajiem izaicinājumiem!!!

Attiecību kvalitāte

meditācija

Iemesli kāpēc būtu vērts meditēt ir vesela virkne – par to jau ir daudz runāts, rakstīts, lasīts, neatkārtosimies! Bet viena lieta, kas vēl jāuzsver, ir attiecību kvalitāte. Arī to ietekmē meditācija. Attiecības gan starp cilvēkiem, gan starp cilvēkiem un dabu. Šajā desmitgadē attiecības cilvēku starpā, arī plašāk – starp kopienām, valstīm, nācijām būs problemātiskas, to uzsver augstāk pieminētais jogs. Un to jau mēs redzam. Karš arī ir attiecību – sliktu attiecību forma! (Ja zināmais diktators būtu pazīstams ar meditācijas praksēm, iespējams, līdz šādām attiecību risināšanas metodēm nemaz nebūtu nonācis. Impulsīva, dusmu un naida vadīta reakcija nebūtu visas šīs situācijas pamatā!)

Galu galā arī mūsu attiecības ar meditāciju ir attiecību forma, ko ietekmē ne tikai mūsu noskaņojums, pilnmēness, pavasaris, citi sadzīviski notikumi, kas visi ir vērā ņemami faktori, bet arī šobrīd “gaisā un telpā” virmojošā nemiera sajūta, kas var radīt daudz šaubu un jautājumu, tai skaitā – “kāpēc vispār vērts meditēt?”!

 

Atslēgas vārdi: Meditācija, kāpēc vērts meditēt, ko dod meditācija, izaicinājumi, desmitgades izaicinājumi, grūti meditēt, nākotne prognozes

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?