Joga Kundalini Upanišadsa

Kas izraisa slimības?

Read Time:2 Minute, 6 Second

Senie jogas teksti par saslimšanu.

Joga Kundali Upanišada, kas ir aptuveni 1000 gadus sens jogas gudrību texts kā vienu no galvenajiem šķēršļiem, praktizējot jogu, uzsver slimību. Tekstā aprakstīti vairāki iemesli, kas var izraisīt saslimšanu. Materiāls diezgan noderīgs un attiecināms arī uz mūsdienām.

     1. Neregulārs miegs, gulēšanas ritma neievērošana.

Iet gulēt vēlu un celties agri, tad pa dienu vēl pagulēt, – šie visi ir iemesli, kas nojauc cilvēka dabisko, bioloģisko ritmu. Un agri vai vēlu tas izraisīs stresu un nemieru, kam sekos viena vai otra saslimšana. Cilvēkam normāli nepieciešamas +/- 8 stundas miega. Gulēšanas procesam būtu jābūt sinhronizētam ar Saules, tas ir dienas/nakts ritmu.

     2. Pāraktīva seksuālā dzīve.

Joga Kundalini UpanišadsaTā patērē lielu daudzumu prānas enerģijas un iztukšo nervu sistēmu. Tāpēc jogā tiek pievērsta liela uzmanība enerģijas taupīšanai. Tas uzreiz nenozīmē celibātu, kas tikai radīs vēl lielākas problēmas, bet saprātīgu, mērenu dzimumdzīvi. Liela nozīme tiek pievērsta tam, ka seksuālās attiecības tiek piekoptas tikai ar vienu regulāru partneri. Lieki piebilst, ka sekss nav tikai pieskārienu un šķidrumu apmaiņa, bet arī enerģijas apmaiņa. Tieši šīs enerģijas apmaiņa ir liels traucēklis jogas praktizētājiem, jo tiek uzņemtas otra cilvēka emocijas, domu formas, noskaņas, psiholoģiski stāvokļi. Regulārie praktizētāji ( regulārie jogas praktizētāji ) šo noteikti būs novērojuši!

    3. Pārmērīga socializēšanās.

Mūsdienu sabiedrībā tā ir norma, pat nepieciešamība, bet ejot jogas ceļu, tas arī nozīmē, ka lielākā daļā tavas meditācijas sesijas paies visu šo iespaidu, atmiņu, sarunu materiāla pārgremošanā. Socializēšanās vienkārši vērš tavu fokusu uz ārpasauli. Cik no šīs socializēšanās ir tiešām saturiska? Nemaz nepieminot sociālajos tīklos patērēto laiku. Visa šī pārsocializēšanās pārslogo prātu, rada konstanta stresa bekgraundu un noved pie slimošanas.

    4. Neregulāra ēšana un nekvalitatīva ēdiena lietošana.

Te arī neko daudz nav ko piebilst, junk food, ātrās uzkodas, vakuumā turētie ēdieni, roltoni…. Pajautā savam ģimenes ārstam, viņam tu ticēsi vairāk! Jogā tiek ļoti strikti pieiets ēšanas paradumiem, veselīgs un svaigs ēdiens ir obligāts. Patiesībā pats ķermenis, ja esi kaut mazliet vērīgs, pateiks ko tam vajadzētu ēst, ko – nē.

     5.  Mentālā aktivitāte.

Prāta aparāts diennaktī uzražo ap 50-60 tūkstošus domu! Neticami, bet fakts. Un tas nav nekāds jogas pieņēmums, bet zinātnieku izpētīts fakts. Tāda ir neapzināti dzīvojoša cilvēka prāta daba. Lieki piebilst kādu mega apjomu smalkās enerģijas mēs šādi notrallinām. Ja fiziskās enerģijas izsīkšanu mēs jūtam un spējam piebremzēt, kad ķermenis pasaka stop, tad attiecībā uz mentālo enerģiju patēriņu – nē. Jo fokusētāks prāts, jo kontrolētāks domu process, kas nozīmē mazāk nevajadzīgu domu un vairāk ieekonomētas enerģijas.

Kā redzat, nekas daudz šajā jomā nav mainījies pēdējo tūkstošs gadu laikā!

Atslēgas vārdi: slimība, slimošana, saslimšana, veselība, seksualitāte, prāts, joga, Upanišadi, pļāpāšana, prāna, doma

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?