Ko dod joga Nidra?

Kāpēc būtu vērts izmēģināt jogu Nidru?

Read Time:2 Minute, 59 Second

Ko jums reāli dos jogas Nidras prakses? Kādi būtu ieteikumi praktizētājiem?

Te būtiskākie ieguvumi no regulāras joga Nidras praktizēšanas:

 

🔆 Relaksācija. Tā pilnībā atslābina ķermeni, pakāpeniski arī prātu, visu mūsu mentālo, emocionālo, psiholoģisko sistēmu.
🔆 Meditācija. Tā jebkurā gadījumā novedīs pie meditatīva stāvokļa, ja vien jums izdosies neaizmigt!
🔆 Mazina bezmiegu. Joga Nidra jūtami uzlabo miega kvalitāti, ne tikai palīdz aizmigt, bet padara miegu ilgstošu un dziļu.
Ko dod joga Nidra?🔆 Novērš psiholoģiska rakstura problēmas. Tā savā būtībā ir pašterapijas prakse. Palīdz no zemapziņas izcelt dziļi paslēptus konfliktus, kompleksus, neirozes un noņemt šiem traucēkļiem emocionālo pamatu. Šo konfliktu atrisināšana ļoti būtiski uzlabo cilvēka dzīves kvalitāti un vēl vairāk – palīdz nonākt meditatīvā stāvokli, kuram nebūs iespējams pietuvoties, ja cilvēks būs kompleksains, neirotisks un samākslots. Nidra tuvina praktizētāju savai būtībai un palīdz atgūt dabiskumu.
🔆 Novērš somatiska rakstura kaites – augstu asinsspiedienu, stresu, hronisku nogurumu un zemu enerģijas līmeni.
🔆 Atjaunina ķermeni. Un runa iet ne tikai par fizisko, bet arī mentālo un prānisko ķermeni. VIENA 30 MINŪŠU GARA NIDRAS SESIJA IR LĪDZVĒRTĪGA 2-3 STUNDU GARAM MIEGAM!
🔆 Atmodina prātu un tā slēpto potenciālu. Nidra darbojas zemapziņas līmenī, tā var paplašināt vērīgumu, aktivizēt radošumu un intuīciju. Atvērt cilvēkā tādas personības iezīmes, par kurām iepriekš nav bijusi ne mazākā nojausma. Paplašināt uztveres un dzīves apvāršņus.
🔆 Stiprina inteliģenci. Joga Nidra vai tās elementi dažkārt tiek izmantoti izglītībā, valodu apguvē vai vienkārši mācību procesā.

Ieteikumi praktizētājiem:

🔆 Esi relaksēts, bet centies neaizmigt.
🔆 Esi vērīgs, bet pārāk nekoncentrējies, nesasprindzinies.
🔆 Velkā ērtu un nepieguļošu apģērbu, tas attiecas uz jebkuru jogas praksi, sevišķi, ja strādājam ar Prānu. No legingiem un sintētiskiem apģērbiem būtu maksimāli jāizvairās.
ko dara jogā Nidra?🔆 Izvēdini telpu, praktizē klusā un neizgaismotā vidē. Ārtelpās Nidru nav ieteicams praktizēt.
🔆 Ja praktizē nevasaras mēnešos, tad ieteicams apsegties ar pledu vai segu, kas nav no sintētiska materiāla.
🔆 Droši velc brilles nost, rokassprādzes un ķēdītes, jebkuru metālisku objektu būtu ieteicams novilkt. Tas, starp citu, attiecās arī uz Prānajamas nodarbībām.
🔆 Ideālā gadījumā, tā kā Nidra tiek praktizēta guļus un bez kustēšanās, pirms nodarbības drusku izlocies ar kādu jogas Āsanu.
🔆 Pirms nodarbības iekārtojies ērti, izmanto spilvenu zem galvas un noskaņo sevi praksei, apsoli, ka visu nodarbības laiku centīsies lieki nekustēties, negulēt un sekot Nidras vadītāja balsij! Tas ir ļoti būtiski!
🔆 Necenties izprast vai racionalizēt prakses uzdevumus, ļaujies praksei un atbrīvojies.

Piemērotākie brīži Nidras praksei ir:

1) Pirms gulēšanas. Kaut arī prakses nosacījums ir saglabāt nomoda stāvokli, ja tomēr aizmiegat, tad nekas jau slikts nenotiks, sevišķi, ja mokāties ar bezmiegu!
2) Uzreiz pēc pārrašanās mājās no darba vai tamlīdzīgām “izklaidēm”. Nidra var kalpot kā pārejas tiltiņš, lai atbrīvotos no stresa, spriedzes un neatnesto to visu “mājās” savai ģimenei vai mīļotajiem “mājdzīvniekiem” 🙂 . Jā, un Nidru varat praktizēt kopā ar saviem ģimenes locekļiem arī bērniem. Starp citu šī ir viena no retajām jogas praksēm, ko iesaka arī bērniem, sevišķi hiperaktīviem. Citas jogas prakses, tai skaitā Prānajama bērniem nav nepieciešama, jo viņi jau tā ir pilni ar šo dzīvības spēku!

Vai joga Nidra ir hipnozes forma?

Joga NidraNē, tas ir pilnīgi aplams viedoklis. Patiesībā ir tieši otrādi – Nidras mērķis ir dabūt no prāta ārā visus stereotipus, mākslīgos uzslāņojumus, uzspiestus viedokļus, normalizāciju, visu, kas mūs maldina. Mērķis ir atvērt prātu, padarīt to dabisku, nesamākslotu, paplašināt apziņu, ne to ierobežot. Vienīgais hipnozes elements ir Sankalpa – pašiedvesma. Tā ir paša praktizētāja izvēlēta īpašā vēlme, kura tiek atkārtota Nidras prakses sākumā un noslēgumā.
Kā jau noskaidrojām, Nidras praksi vada skolotājs un praktizētāji seko balsij, tās norādījumiem. Šī pasīvā skolotāja-praktikanta daba var likties mulsinoša, bet tāda nu reiz ir Nidra. Pašam sev vadīt jogu Nidru nav īsti iespējams.
Šeit jums ir iespēja izmēģināt Nidra jogas meditāciju.

joga nidra,  miega joga, jogas nodarbība, meditācija, meditācijas kursi, bezmiega ārstēšana, traucēts miegs
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?