astrālais ķermenis

Jogas teorija. 3 ķermeņi – fiziskais, astrālais un karmiskais.

Read Time:4 Minute, 0 Second

Mums ir 3 ķermeņi astrālais ķermenis

Noteikti katrs no mums ir aizdomājies par šo mūžīgo jautājumu – “kas es īsti esmu?”. Vai tikai ķermenis, vai prāts, vai dvēsele… Tas ir ļoti būtisks jautājums! Dažkārt tas ir svarīgāks par pašu atbildi. Jo kamēr tas nav atbildēts, tikmēr meklējumi saglabājas. Un tas ir svarīgi! Tāpēc, ja vēlies, lai tas aizvien paliek neatbildēts jautājums, tad šo rakstu labāk nelasi. 🙂

Vedentiskajā literatūrā ir atrodama teorija par to, kas mēs īsti esam, vai vismaz iesākumā – kas mūs veido. Un mūs veido 3 ķermeņi – Sharira Traya. Mūs veido šie trīs ķermeņi  jeb slāņi, kas mūs atdala no dvēseles. Un tie ir:

  • Sthula sharira jeb fiziskais ķermenis,
  • Sukshma Sharira jeb astrālais vai smalkais ķermenis,
  • Karana Sharira jeb kauzālais vai karmiskais ķermenis.

astrālais ķermenisKatrs no šiem 3 ķermeņiem izpaužas noteiktā apziņas stāvoklī. Pirmais nomoda, otrais sapņu, bet trešais dziļa miega stāvoklī. Tādējādi šī nav nekāda mistiska teorija, bet mūsu ikdienas pieredze, vai ne? Vai dziļa miega stāvoklī mēs varam atcerēties par ķermeni, par sevi, par elpu, par prātu, par pasauli? Nē, nevaram, jo ne fiziskais, ne astrālais ķermenis nefunkcionē, tad funkcionē tikai karmiskais apvalks, un tam mēs tik viegli klāt netiekam. Dziļa miega stāvoklī pasaule mums ir izgaisusi, kopā ar mums pašiem vai ne tā?

Tā pat arī miega stāvoklī fiziskais ķermenis guļ un nepārvietojas, tomēr mēs sapņojam un ceļojam pa dažādām vietām, satiekam cilvēkus, piedzīvojam un izdzīvojam dzīvi jeb sapni pa īstam. Sapnī tā ir mūsu īstenība, vai ne tā?

Tālāk aplūkosim katru no šiem ķermeņiem sīkāk.

  • Sthula sharira jeb fiziskais ķermenis

tatvas jogaTas ir veidots no matērijas, orgāniem, kauliem, asinīm, kājām, rokām, galvas, torsa un 5 pamatelementiem – zemes, gaisa, uguns, ūdens un telpas/ētera. Tas nav mūžīgs, tas aug, attīstās un noveco. Tas arī ir vienīgais redzamais ķermenis, tādējādi tas ir visvieglāk pieredzamais un nereti mēs uzskatam, ka tas ir mūsu patiesais es. Bet tas  nav ne tuvu tā, kā redzams. Fiziskais ķermenis ir vismazāk svarīgais, tas ir tikai gala produkts karmu/informācijas/vēlmju hierarhijā. Dvēsele un karmas tikai izmanto fizisko ķermeni savu uzdevumu – karmu atstrādāšanai uz šīs zemes starp citiem cilvēkiem/dvēselēm. Dzīvojot un veicot dažādas darbības gan labas, gan sliktas, karmu materiāls nekad neizbeidzas, tas vienmēr saglabājas un nodrošina Samsāras apļa nemainīgu turpināšanos. Neizejot no šīs riņķa dejas, mēs netiekam arī vaļā no ciešanām, netiekam pie īstas brīvības. Tas ir apburtai loks un pamats fiziskā ķermeņa rašanās ciklam no jauna un no jauna. pēc dziļākā būtībā pasaulīgā dzīve ir domāta nevis baudām, izpriecām un ciešanām, bet gan garīgajai evolūcijai un karmu atstrādāšanai.

  • Sukshma Sharira jeb astrālais vai smalkais ķermenis

Šo ķermeni pamatā veido prāna un prāts – abi nav redzami. Tāpēc mēs šo ķermeni dēvējam par smalko vai neredzamo. Prāniskie kanāli ir ap 72 000,  mūsu astrālais ķermenis ir pārpilns ar enerģijas kanāliem. Vēl mums ir 5 lielās prānas, kas veido šo formu. Un tad vēl prāta aparāts – loģika, intelekts, atmiņas, maņu orgānu uztvērumi. Tas viss šeit ietilpst. Jūs taču neesat redzējuši savas domas, atmiņas, emocijas, vai ne? Jūs varat tikai sajust un novērot šo domu un emociju izpausmi, bet ne pašu domu vai emociju. Un tomēr jūs ziniet, ka tās visas ir kaut kur jūsos, bet kur? Te, astrālajā ķermenī tās mīt! Nomoda stāvoklī, astrālais ķermenis funkcionē ciešā sasaistē ar fizisko, bet sapņu laikā, aktīvs ir tikai astrālais ķermenis, fiziskais ķermenis guļ, elpo un nepārvietojas, tas nepiedalās procesā.

Šeit mīt mūsu paradumi, raksturs, vērtības, arī Samskāras – nospiedumi un uzvedības paradumi, emocijas, tai skaitā 6 “nedraugi”. Arī karmas te slēpjas un ietekmē mūsu dzīves ritumu. Tikai ar apzinātības palīdzību un dzīvojot saskaņā ar savu dziļāko būtību – Swadharmu, mēs varam iztukšot šo karmu un Samskāru midzeni.

  • Karana Sharira jeb kauzālais/karmiskais ķermenis

Jogas filozofijaŠo ķermeni, kas ir vēl smalkās par smalko, apzināt un redzēt  nav iespējams. Bet tas ir pamatu pamats pārējiem diviem. To veido Maya – ilūzija, bet ne tādā vārda nozīmē, kā mēs to saprotam. Viss ir ilūzija, izņemot tīro apziņu. Jeb viss, kas nav tīrā apziņa, nav īsts. Tādējādi arī Karmiskais ķermenis nav īsts, bet tas ir ļoti smalks dabas radīts un vadīts mehānisms. Bet tā vēl nav dvēsele!

Šis ķermenis ir kā ozolzīle, no kuras var izaugt milzīgs koks – fiziskais un astrālais ķermenis, un šo procesu ietekmē 3 Gunas jeb gara-stāvokļi – Tamass, Radžas, Sattva. Karmiskais ķermenis ir īstais iemesls fiziskās formas un mūsu dzīvības radīšanai. Šo ķermeni nevar iznīcināt nekas, pat kosmosa sabrukums un Visuma samazināšanās līdz atoma izmēra formai to neietekmē. Tātad tas ir teju vai neiznīcināms, bet brīdī, kad dzīvojot zemes dzīvi visas karmas ir izdzīvotas, šīs ķermenis arī izšķīst un pārtop par tīro universālo garu.

Šo ķermeni iespējams piedzīvot tikai dziļas meditācijas vai samadhi stāvokli, brīdī, kad izgaist individuālais es! Bet arī karmiskais ķermenis nav mūsu gala ES, patiesais ES. Kas tad? Protams, Dvēsele!

Kāda atšķirība starp garu un dvēseli?

astrālais ķermenis, smalkais ķermenis, ezotērika, karmiskais ķermenis, karma, joga, jogas teorija, dvēsele, prāna, enerģijas, triguna, sattva

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?