starptautiskā jogas diena

Jogas jēga. Pārdomas starptautiskajā jogas dienā!

Read Time:2 Minute, 49 Second

Jogas jēga. Pārdomas starptautiskajā jogas dienā!

Katru gadu tuvojoties starptautiskajai jogas dienai vienmēr aizdomājos, ka priekš manis un  droši vien arī citiem jogas praktizētājiem starptautiskā jogas diena netiek svinēta reizi gadā, bet gan katru dienu! Joga nav kaut kāds rituāls, fiziska aktivitāte, izklaides veids, kuru mēs veicam reizi nedēļā vai tad, kad ir laiks. Joga ir dzīves un domāšanas veids, cilvēcīguma un garīguma attīstīšanas metode. Vienā vārdā sakot  – pieaugšana! Un pieaugt – kļūt par pieaugušu cilvēku pa īstam ir ļoti vērtīgi gan sev, gan apkārtējiem! Un šeit ar pieaugšana es nedomāju gadu skaitu vai vecumu, bet briedumu, cilvēcīgumu, atbildības sajūtu un garīgumu.

Ne viss ko mēs saucam par jogu ir joga

starptautiskā jogas diena

Tāpēc jogu ir ļoti būtiski izprast, savādāk tā būs un paliks tikai fiziska aktivitāte, vingrošana, aerobika, fitness un lokanības treniņš – nekāda iekšēja transformācija nenotiks. Ja cilvēks no jogas nodarbības neaizgāja gaišākas, atvērtāks un apmierinātāks ar dzīvi, tad tā nav bijusi jogas nodarbība!

Ne viss, ko mēs saucam par jogu ir joga, tāpat, kā ne viss, kas spīd ir zelts! Un te jāpiezīmē, ka ar vārdu joga tiek domāts komplekss process – Āsanas, Prānajamas, relaksēšanās un meditācijas, sevis apzināšanās, vērošanas un pilnveidošanas prakses. Jo joga ir pakāpeniska sevis transformēšana, pilnveidošana, savas labākās versijas piedzīvošana un uzturēšana, kuģojot un saglabājot kursu ikdienas dzīves izaicinājumu vētrainajos ūdeņos.

Transformācija

Kāda ir tava iekšējā pasaule, tādu pasauli tu veido ap sevi. Joga ir iekšējās pasaules pārveidošanas tehnika. Ārpasauli mēs nevaram izmainīt, bet sevi iekšēji varam gan. Savu sajūtu, apmierinātības un piepildījuma līmeni gan mēs varam noteikt paši. Kā? To jums iemācīs regulāra joga un meditācija zinoša skolotāja pavadījumā, jo tikai īsta joga un īsts jogas skolotājs jums palīdzēs transformēties, pārveidot sevi, lai jūsu dzīve ir mierīgāka, patīkamāka, radošāka un piepildītāka ar iekšējo harmoniju un prieku.

Kādi ir galvenie šķēršļi praktizējot jogu?

barjeras garīgo ceļu ejotTie ir daudz, bet divi galvenie pēc maniem novērojumiem ir – bailes/šaubas un jogas devalvēšana līdz izklaides līmenim. Joga ir darbs ar sevi, savu ķermeni, prātu un enerģijām. Darbs dara darītāju, darbs nes rezultātu, ne jau izklaide un vēl jo mazāk – šaubas un bailes!

Bailes un šaubas iespējams pārvarēt tiki tad, ja ir patiesa vēlme dzīvot pilnīgāk un laimīgāk. Savukārt, ja joga tiek uztverta kā izklaide, tad “draudzība” ātri beidzas, jo izklaides mums parasti drīz vien apnīk.

Kā zināt, ka notiek transformācija?

Ja tu kļūsti mazāk negatīvs, mazāk iekulies sarežģītās un neveiksmīgās situācijas, mazāk piedzīvo negatīvas emocijas, tad zini, – joga nes rezultātu, un tu esi uz pareizā ceļa! Un, ja tev vēl pieaug vēlme dalīties, dāvāt un palīdzēt, tad apgriezieni ir uzņemti ļoti strauji! Bet, ja tu aizvien vēl jūties kā īpašais, kā pārāks pa citiem, kā labāks pa citiem un centies to visu laiku izpaust sacenšoties, konkurējot, izrādoties, tad, diemžēl, joga ar tevi vēl nav notikusi, tā ir palaista garām.

joga antijogaJoga ir vienotība, kad mēs pārstājam sacensties un konkurēt, mēs domājam par kopējo labumu un kopējiem mērķiem, mēs kļūstam iekļaujoši. Kamēr jūs vēl aizvien nodarbina jautājums “Kas man par to būs, kāds no tā man labums?” – tikmēr laiks jogai vēl nav pienācis. Bet kad jūs uzdodat jautājumu “Kā es varu dalīties, palīdzēt un kļūt labāks? ” un varat to no nodoma pārcelt uz reālu rīcību, tad jūs esat uz pareizā ceļa, uz jogas ceļa. Un tad starptautiskā jogas diena tiek svinēta katru dienu!

Joga un ne-Joga.

starptautiskā jogas diena, jogas diena, svinēt jogu, kas ir joga? transformēšana, sevis pilnveidošana, jogas spēks, jogas jēga, garīgums, cilvēcīgums, pieaugšana

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?