Skaidrs un fokusēts prāts? Mierīgi!
Skaidrs, rāms, klusināts un koncentrēts prāts, tā ir deficīta prece mūsdienās, vai ne? Vairums cilvēku būt ar mieru pat stāvēt garā rindā un izdod lielu naudu, lai tikai varētu piedzīvot mazliet klusāku, mierīgāku un līdzsvarotāku prāta stāvokli. Sevišķi šajos nemiera pilnajos laikos, vai ne?
Vai joga mums var piedāvāt alternatīvu, lai nebūtu jāstāv rindā un lieki jātērējas? Jā, var, tikai nedaudz būs jāpastrādā ar savu elpošanas procesu un uzmanību. Proti, mums būs jāpastrādā ar vienu konkrētu čakru, kura ir visciešākajā mērā saistīta ar prātu. Jā, kāds jau nopūtās – “atkal tās mistiskās čakras, to nemaz nav, neesmu tās redzējis”… Labi, mēs daudz ko neesam redzējuši, pat daļu sava fiziskā ķermeņa ne – iekšējos orgānus – sirdi, plaušas, kuņģi, kaulus, kur nu vēl smalko ķermeni ar domām, atmiņām, vēlmēm un slēptajām tendencēm… Kur tas viss dzīvo, kur atrodas? Vēderā? Galvā un smadzenēs? Aiz nagiem? Nē, tas viss atrodas un veido daļu no mūsu smalkā, prāniskā, mentālā jeb vienkārši astrālā ķermeņa.
Adžņa čakra
Ajna jeb prāta centrs atrodas galvas vidū epifīzes apkārtnē, uzacu centra augstumā, starp labo un kreiso smadzeņu puslodi. Punktu varam atrast samērā viegli – piespiežam rādītājpirkstu starp uzacīm un kādu brīdi, līdz 1 minūtei paturam. Tad šajā punktā sajūtam pulsāciju. Tas tad arī būs mūsu elpošanas meditācijas fokusa punkts. Ne velti daudzi jogi šajā vietā nēsā tilaku jeb speciālu marķējumu sarkana punkta formā. Lai konstanti atcerētos, sajustu un aktivizētu šo prāta centru.
Tālāk, ieelposim un izelposim cauri šim punktam, izmantojot vizualizācijas vai iztēles palīdzību. Veltīsim tam kādas 5-10 minūtes, līdz pulsa sajūta šajā punktā būs pastiprinājusies un pilnībā sajūtama. Tad ar domu un iztēles spēku pakāpeniski virzīsim šo pulsāciju dziļāk, uz galvas vidu, iekšpusē, kur patiesībā atrodas Ajna centrs. Punkts starp uzacīm ir tikai projekcijas punkts jeb Kshetrams. Tad pavērosim šo pulsāciju, izplešanos/saraušanos vai vibrāciju, kā nu kuram šī sajūta izpaužas, vēl kādas papildus 5 minūtes. Centīsimies nedomāt ne par ko citu, tikai vērot un noturēt uzmanību. Tas arī viss. Kā precīzi to darīt – to varēsiet noklausīties zemāk pievienotajā vadītās meditācijas ierakstā.
Ja paredzēta uzstāšanās publikas priekšā, auditorijas uzrunāšana vai vienkārši fokuss nepieciešams ne tikai prātā, bet arī runā, tad šo pašu varat atkārtot “stāvu” zemāk – kakla centrā, Višuddhi čakrā. Tas ir – no sākuma kakla bedrītē fokuss, tad mugurkaula skriemeļos šajā pat augstumā. Attiecīgi, ja jāsakārto emocijas, tad vēl stāvu zemāk – Anahata čakrā sirds augstumā.
Lai piedzīvotu un apzinātos solīto efektu – skaidrību un mieru, praksei būtu jāveltī kādas 5-10 reizes, pa 15 minūtēm, vienu reizi dienā. Viss uzreiz nenotiek, prakse ir jāiemācās, jāsaprot un jāpiedzīvo, vēlāk arī jāpamana un jāsajūt efekts. Tas arī viss.
Novēlu, lai skaidrība un miers kļūst par jūsu pieredzi!
Saite Ajna čakra meditācija @ Youtube
stress, mierīgs prāts, kā nomierināties, koncentrēšanās spējas, pilnīgs miers, čakras, adžņa, ajna, skaidra galva, meditācija, jogas gudrības, tilaks, smalkais ķermenis, prana, čakru aktivizēšana, uzstāšanās, auditorijas uzrunāšana,
Average Rating