sirds veselība

Jogas gudrības. # Salauzta sirds?!

Read Time:3 Minute, 21 Second

# Salauzta sirds?

Ko iesākt ar sāpošu vai pat salauztu sirdi?

Lieli kreņķi, sāpoša sirds, sakāpinātas emocijas, smacējoša vilšanās…? Ko darīt, ja emocijas sit augstu vilni un sirds “asiņo” – gan tiešā, gan pārnestā nozīmē? Joga mums pretī sniedz palīdzīgu, dziedinošu roku. Jā, tieši ar rokām mēs varam sākt savu ceļu uz lauztās sirds sadziedēšanu! 🙂

Jogā ir vesels novirziens ar dažādiem roku, ķermeņa un pat galvas žestiem, ar mērķi labvēlīgi ietekmēt mūsu prātu un emocijas. To dēvē par Mudru jogu un par vienu šādu rokas Mudru šoreiz stāsts. Tā ir Hridaya Mudra – jeb “smalkās” sirds žests. Smalkā sirds atrodas līdzās fiziskajai – asini pumpējošajam muskulim, kurš arī mēdz sāpēt, bet ne obligāti no dvēseles pārdzīvojumiem! Tomēr šī Mudra dziedē gan dvēseli, gan arī  muskuli! 🙂

sirds veselībaHridaya apzīmē visu to apvidu sirds un plaušu tuvumā, tantras jogā sauktu par smalko sirds telpu – Hridayakasha. Un runa šeit neiet par muskuļu, plaušu un asinsvadu sablīvējumu, bet ko mazliet smalkāku. Šī Mudra stiprina un virza prānu/enerģiju uz sirdi, tā rezultātā mēs varam piedzīvot nomierinošu efektu un pat reālu fizisku un emocionālu atvieglojumu.

Kā tas notiek?

Lai sapratu šo mehānismu, mums jāsaprot jogas pamatteorija, proti, ka mēs neesam tikai fiziska vienība, mums ir arī prāts, enerģijas-prānas, zemapziņa-psihe, karmu uzkrājums un galu galā arī dvēsele. Īsāk sakot – rupjais un smalkais ķermenis. Kad šīs viss ir izprasts un piedzīvots, tika tad sākas īstā joga un arī īstā dzīve, bet ne par to šoreiz.

Tātad saspiežot pirkstus noteiktā veidā, mēs ne tikai ietekmējam ādu, audus un asinsriti, bet arī prānas – dzīvības enerģijas kustību. Tagad, jūs varat ticēt, varat neticēt, bet prāna ir mūsu ķermenī, un jo īpaši rokās, pirkstos. Un tieši caur pirkstiem liela daļa dzīvības enerģijas mūs pamet, jo tur koncentrējas zināma prānas – enerģijas intensitāte. Tā ir tradicionālā Ķīnas medicīnas, akupunktūras, Marma un Mudra jogas izpratne, kā arī Prānajamas praktizētāju pieredze.

Hridaya Mudra.

Kā piepildīt vēlmes?Atcerieties, kas ir emocijas? Tās ir zināmas enerģijas formas, viļņi. Un sirds ir emociju centrs, – kad netieciet galā ar savām emocijām, atcerieties par šo Mudru! Pasēdiet pāris minūtēs ar aizvērām acīm un abām rokam šādā žestā – vidējā + gredzena pirksta gali savienoti ar īkšķa galu, bet rādītāja pirksts pieskaras īkšķa pamatnei, mazais pirksts izstiepts taisni uz priekšu. Spiedienam starp pirkstu galiem jābūt tik lielam, it kā jūs rokās turētu papīra loksni tā, lai tā neizslīdētu. Abas rokas turiet uz ceļiem, vai augšstilbiem. Varat pat šo Mudru integrēt savā jogas vai meditācijas sesijā un izpētīt tās iedarbību! Tad fokusējaties uz sirds apvidu un vienmērīgi, dziļi un ritmiski elpojiet kādu brīdi. Drīz vien sajutīsiet atvieglojumu. Lai vēl intensificētu efektu, iztēlojieties ka ieelpa un izelpa notiek caur sirdi vai sirds apvidu, vai vēl vienkāršāk – ar visu krūšu kurvi! 10-15 minūtes būs pietiekami. Te vēl jāpiezīmē, ka praktiski jebkura Prānajama vai meditācijas prakse pati par sevi sakārto emocijas, un līdz ar to arī sirdi ar visām tās nebūšanām!

Mudras mehānika.

Pārvari negatīvo

Vidējais pirksts un rādītājpirksts ir cieši saistīti ar prānas kanāliem, kas pa taisno plūst no sirds, savukārt īkšķis darbojas kā šīs enerģijas bloks un tādējādi virza prānas plūsmu atpakaļ uz sirdi. Citiem vārdiem sakot, prāna, kas no sirds aizplūst uz pirkstiem un tad tālāk āra no ķermeņa, tiek noturēta un virzīta atpakaļ uz sirdi. Vienīgi mazais pirksts atstāts brīvai prānas plūsmai, un starp citu, tieši tas visciešāk ir saistīts ar sirdi, tādējādi daļa liekās, stresainās enerģijas, ko smalkā un rupjā sirds saģenerē, tiek izvadīta ārā no mūsu ķermeņa-prāta sistēmas. Tādā veidā mēs sirdi re-enerģizējam, stiprinām! Un tas ir tieši tas, kas vajadzīgs sirdssāpju gadījumā. Tāpēc katrreiz, kad ir kāds lielāks kreņķis vai sirdssāpes šī Mudra jūtami nāks talkā un pasargās no sirds muskuļa pārslodzes!

Šis protams neizmainīs realitāti un neizbeigs lauztās sirds skumjas, bet noteikti sakārtos fizisko sirdi un arī sakāpinātās emocijas! Izmēģiniet, neesiet tik skeptiski – šī nav ezotērika, šī ir jogas gudrība ikdienas dzīvei! 🙂 Jums tikai jāizmēģina un jāpiedzīvo! Paša pieredzes jautājums!

Vairāk par Mudrām lasi te:

Jogas Mudras

Atslēgas vārdi: sirds, salauzta sirds, sāp sirds, emocijas, kā savaldīt emocijas, mudra, hridaya mudra, smalkā sirds, joga mudras, prana, akupunktūra, roku žesti, veselība

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?