joga pret slimošanu

Jogas gudrības # Nesaķer vīrusu!

Read Time:2 Minute, 21 Second

# Nesaķer vīrusu

Rudens un ziema bieži atnāk ar vīrusiem un slimošanu. Dažkārt organisms nepagūst laicīgi pielāgoties laikapstākļu izmaiņām, tas var izraisīt saslimšanu! Ko mums joga piedāvā cīņā ar baciļiem un vīrusiem – mikroskopiskajiem organisma ienaidniekiem? Prānajama un vēlreiz Prānajama. Nopietni! Pa kurieni šie mini svešķermeņi iekļūst mūsos? Pareizi, pamatā jau caur muti, nāsīm, elpceļiem. Un ko mēs darām jogas elpošanas praksēs? Arī pareizi – intensīvi strādājam ar šīm pasāžām, sevišķi jau plaušām, nāsīm, elpceļiem. Tātad jautājums te būtu, kuras ir iedarbīgākās Prānajamas šo pasāžu attīrīšanai. Un tādas ir vairākas!

  1. joga pret slimošanuPirmā un galvenā ir “uguns elpa” jeb Bhastrika Prānajama. Rūdīšanās skolas un Vima Hofa elpošanas tehniku cienītajiem šī prakse būs pazīstama ar nosaukumu Tummo – sena tibetiešu elpošanas tehnika, ar kuras palīdzību iespējams izdzīvot stindzinoši aukstos laika apstākļos un uzturēt sevi pie labas veselības. Bhastrika Prānajama ir ļoti līdzīga tehnika un nāk no jogas gudrību krātuvēm. Patiesībā abas tehnikas nāk no Tantras, jeb precīzāk, tehnika ir viena, bet atšķiras tās interpretācija un izpildījums.

Šī  prakse jūs uzturēs veselus un saslimšanas gadījumā pastiprinās atveseļošanos. Kā? Gluži vienkārši mēs ar intensīvu un strauju elpošanu atmodinām prānu un “iekšējo uguni” jeb siltumu. Prānas uzdevums ir uzturēt organismu sveiku un veselu. Intensīvais prānas pieplūdums ķermenī dodas uzbrukumā vīrusiem un sliktajām baktērijām, tās sadedzinot. Tas mūsos izpaužas kā temperatūras pieaugums.

Vēl mums var palīdzēt divas citas plaušu ventilējošās prakses – Kapalbhati un Jogas elpa jeb dziļā elpošana ar kuru palīdzību mēs pieelpojam teju pilnas plaušas un tad visu pilno plaušu saturu arī izelpojam.

Senajos jogas tekstos ir pat teikts, ka Prānajama spēj sadedzināt mūsu uzkrātās Karmas – pat tik smalkus informācijas nesējus. Mikrobi un vīrusi ir krietni rupjākas formas datu nesēji, līdz ar to Prānajama viegli tiks ar tiem galā.

  1. ĶERMEŅA ATTĪRĪŠANA SHATKARMAVēl divas labas papildinošās jogas tehnikas ir tā saucamās Shatkarmas, jeb Hatha jogas attīrošās prakse. Jala neti jeb deguna skalošana ar sālsūdeni. Prakse ļoti viegla un palīdz pret iesnām un galvas sāpēm. Izpildāma no rīta pirms zobu mazgāšanas. Ielej trauciņa drusku karstu ūdeni un pus karoti ar sāli. Izšķīdini un pielej klāt auksto ūdeni. Kad ūdens temperatūra ir normāla, pieliec bļodiņu pie nāsīm un šņauc vai elpo ar degunu iekšā. Droši, bez raustīšanās, savādāk sanāks aizrīties ar ūdeni. Tev par lielu pārsteigumu ūdens ieplūdīs mutē. Tad vienkārši spļauj ārā izlietnē. Un tādā garā visu bļodiņu. Pie viena ar šo sālsūdeni vari paskalot muti. Prakse dezinficēs nāsis un muti. Otra attīrošā prakse ir Jihva neti – mēles tīrīšana ar speciālu jogas preču veikalos nopērkamu rīku, bet der arī parastā ēdamkarote. Vienkārši uzmanīgi, reizē viegli skrāpē mēli, un tavu brīnumu – no tās izdalīsies balta masa, kuru tad arī skalo nost ar ūdens strūklu. Abas pēdējās prakses ne tikai dezinficēs mutes un nāsu dobumus, bet arī uzlabos zobu un kopējo veselību. Atceries – joga, pirmkārt, ir par labu veselību!

Vairāk par nāsu un mēles tīrīšanu skaties šeit:

nostarvīrusiem, veselība, imunitāte, jogaveselībai, īstājoga, neslimot, izveseļoties, joga labai veselībai.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?