miegs pie stūres

Jogas gudrības. # Miegs pie stūres?!

Read Time:1 Minute, 51 Second

Miedziņš pie stūres?!

Šis ir gadījies katram – garāks nakts brauciens ar auto, līdz vienā brīdī miega vīriņš vai sieviņa, vai abi kopā ir klāt un reizē ar tiem arī lūziens un klanīšanās. Ko darīt ar šo nepārvaramo miega stāvokli? Ko mums joga var piedāvāt?

Pirmais un galvenais, ja ir iespējams, apstāties un ļauties uznākušā miega apskāvieniem, ļaut tam jūs uzveikt brīdī – brīdī, kad esat apturējuši automašīnu. Un tad kaut vai ar modinātāja palīdzību pēc 15 minūšu snaudiena atpakaļ “tiešsaistē” un brauciens var turpināties. Ja miegs mūs vienreiz ir pievarējis ar to pietiks, lai tas atkāptos. Tas tā, drošības nolūkos un no paša pieredzes.

Jogas risinājumi.

miegs pie stūresTagad kādas jogas prakses varam izmantot, ja tomēr esat izlēmuši cīnīties ar lūzienu un turpināt stūrēt? Ne jogāsanas, ne meditācija te nelīdzēs, atliek tikai Prānajama – jogas elpošanas prakses. Un te var izmēģināt 3 dažādas aktivizējošās prakses.

1. Kapalbhati jeb straujās izelpas tehnika. Vienkārši strauji un paātrināti veicam izelpas ar vēdera muskuļu (presītes) palīdzību, ieelpa notiks pati no sevis. Pēc 10-15 šādām asajām izelpām, atelpas brīdis. Pietiks ar 3-5 šādiem riņķiem. Prakse iedos papildus skābekli un prānu-enerģiju, tā aktivizēs simpātisko nervu sistēmu, kas atbild par nomodu un mūsu aktīvo dabas pusi.

2. Bhastrika jeb straujās elpošanas prakse. Šī tehnika ir līdzīga, tikai te ne tikai izelpa, bet arī ieelpa ir forsēta, strauja, apmēram sekundes garumā. Pēc 10-15 elpām pārtraukums un atpūta. Prakse iedos dinamiku un uzpildīs jūs ar skābekli un prānu vēl vairāk nekā pirmā. Abas iepriekšminētās prakses būtu jāveic parking režīmā, ar apturētu auto un pie atvērta loga!

3. Surya jeb labās nāss elpošana. Vienkārši ar pirkstu aizspiežam kreiso deguna nāsi un elpojam tikai ar labo. To pat var mēģināt darīt brauciena laikā. Efekts viss tas pats, kas iepriekšējam praksēm, tikai ne tik spēcīgs. Šo var praktizēt bez pārtraukumiem 5-10 minūtes no vietas.

Attīrīšanās, detoksVisas prakses varat izmantot arī situācijās, kad ir liels nogurums, bezspēks, miegs, un pie rokas nav kafija vai enerģijas dzēriens (šo ķīmiju jums silti iesaku nekad nelietot)!

Protams, to visu nevajadzētu darīt ar pilnu vēderu vai pilnu muti, kā arī tad, ja jums ir paaugstināts asinsspiediens un nevesela sirds.

Laimīgu un možu ceļu!

Atslēgas vārdi: miegs pie stūres, miegs, miegspiestūres, mundrums, možums, prānājāma, elpošanas meditācija, enerģija

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Ko Tu par to saki?