Alekss SoHam

Sumināti!

Esi, sumināts! So Ham. Dziļa ieelpa un dziļa izelpa! Tas arī viss, kas te būtu īsumā sakāms!

Priecājos, ka iegriezies ciemos, patiešām! Iepazīsimies – esmu Alekss – jogs. Šajā blogā pārsvarā rakstu par Jogu un Tantru, to tehnikām un praksēm. Lapā lasāmo tekstu pamatā ir uzkrātās zināšanas, studējot senos jogas tekstus un savu skolotāju mācības, kā arī personīgā pieredze.

Akcents ir uz tādām jogas praksēm, kā Prānajama un Meditācija. Savā būtībā esmu Krija jogs. Krijas jogas pamatā ir uzskats, ka lai sasniegtu jogas kulmināciju – dziļu meditatīvu stāvokli, nav obligāti jātrenē ķermenis ar Hatha jogas Āsanām, un jādresē prāts ar koncentrēšanās praksēm (Dharana), kā to prasa Radža jogas likumi, tik pat labi strādā prāta vērošanas un nodarbināšanas ceļš, kas ir Krijas jogas pamatā. Kas ir Krija joga? Vienkāršojot, tā ir Prānajama + meditācija ar vizualizācijas elementiem.

Joga, Prānajama, Meditācija

Visas tehnikas, kas attiecās uz Prānajamu un Krija jogu, esmu apguvis pašmācības ceļā, kā arī pie saviem skolotājiem, vadoties pēc Bihāras jogas skolas metodēm, sauktas arī par Bihar yoga™ vai Satyananada yoga™. Jogas pamatus apguvu jogas skolā Dipika pie skolotājas Dipika Ma. Par ko viņai liels paldies!

Vai meditācija var mūs padarīt laimīgus? Var! Vai vismaz parādīt mums pareizo virzienu. Un virziens ir uz iekšu, sevī, uz savu būtību, dvēseli! Tur ārpusē laime nedzīvo. Jā, sīkas baudiņas un īslaicīgas laimītes tur var sastapt, bet ne Laimi, kā nemainīgu apziņas stāvokli. Tam nepieciešāma spēja meditēt.

Tāpēc Joga un meditācija ir ļoti skaists un vērtīgs process sevis izzināšanai. Mēs esam maza Visuma mikroskopiska kopija, un ja Visumu ir radījis kāds nedaudz augstāks spēks par mums, tad tas tur noteikti arī mīt, vai ne? Ja tas mīt makrokosmosā, tad tas mīt arī mūsos! Ja jau mēs esam maza Visuma mikrokopija?! Šis dievišķais vai tīrās apziņas krikums ir arī tevī! To tikai jāmāk ieraudzīt un atklāt! Tāds tad arī būtu mans novēlējums Tev un vienlaicīgi arī SoHam – Prānajamas & Meditācijas skolas misija.

Dziļā cieņā, Alekss SoHam

SoHam Prānajamas & Meditācijas un sevis izzināšanas skola.