veselība, miers, joga

Sumināti!

Esi, sumināts! So Ham. Dziļa ieelpa un dziļa izelpa! Tas arī viss, kas te būtu īsumā sakāms!

Priecājos, ka iegriezies, patiešām! Iepzīsimies – esmu Alekss, jogas dzīvesveida piekopējs ar teju 20 gadu pieredzi. Šajā blogā pārsvarā rakstu par jogu un tantru, to tehnikām un praksēm. Visas zināšanas un paša pieredzi papildinu ar vairāku Guru un jogas skolotāju mācībām.

Akcentu lieku uz tādām jogas praksēm, kā Prānajamu un Meditāciju. Tā kā pats esmu Krijas jogas ceļa gājējs, tad šāda ir arī pārliecība. Proti, ka lai sasniegtu jogas kulmināciju – dziļu meditatīvu stāvokli, nav obligāti jātrenē ķermenis ar Hatha jogas Āsanām, un jādresē prāts ar koncentrēšanās praksēm (Dharana), kā to prasa Radža jogas likumi, tik pat labi strādā prāta vērošanas un nodarbināšanas ceļš, kas ir Krijas jogas pamatā.

veselība, miers, joga Alekss so ham

Visas tehnikas, kas attiecās uz Prānajamu un Krija jogu, esmu apguvis pašmācības ceļā, vadoties pēc Bihāras jogas skolas metodēm, sauktas arī par Bihar yoga vai Satyananada yoga. Jogas pamatus apguvu jogas skolā Dipika pie skolotājas Dipika Ma. Par ko viņai liels paldies!

Mans dumpinieciskais uzskats ir, ka Latvijā joga netiek praktizēta tā, kā to bija domājuši un radījuši senie jogi. Tas kas pie mums tiek saukts par jogu, patiesībā ir izlaides “joga”, komercjoga, fitness joga vai drīzāk aerobika, kā arī fantāziju un iztēli attīstošā “meditācija”, “karmu attīrīšana”, “čakru atvēršana” ( lai atvērtu vismaz vienu čakru tev būtu jāpraktizē vismaz 2 gadi, intensīvā pāris stundas dienā režīmā) un reinkarnāciju atcerēšanās prakses”. Vienā gadījumā pārlieku lieks uzsvars tiek likts uz ķermeni, otrajā uz prātu, vai drīzāk, fantāziju attīstīšanu.

Jebkurā gadījumā pie laba rezultāta tas nenovedīs, jo šīs piegājieni ir tiešā pretrunā jogas pamatfilozofijai, proti, ka mēs esam kaut kas daudz vairāk par fizisko ķermeni un prātu. Kas? Tas katram pašam ir jāatklāj! Tāds tad arī būtu mans novēlējums Tev un vienlaicīgi arī mana mazā misija.

SoHam Prānajamas & Meditācijas studija.